803 Shares 901 views

Jak Windows 7 komputer po prostu zobaczyć parametry procesu?

Wielu użytkowników, na przykład przy zakupie używanego / y technikę, zastanawiając się, jak sprawdzić charakterystykę sprzętu komputerowego lub laptopa, aby nie zostać uwięziony. Odbywa się to po prostu z wykorzystaniem kilku podstawowych technik, które są przydatne dla każdego użytkownika do niezależnie od sytuacji.

Jak sprawdzić ustawienia komputera z systemem Windows 7: najprostsza metoda

Jako podstawę weźmiemy systemu Windows 7, choć w tym przypadku, i ogólnie rzecz biorąc nie jest krytyczna.

Tak więc, aby rozwiązać kwestię w jaki sposób można wyświetlić komputera do systemu Windows 7, najbardziej prosty i przystępny dla każdego użytkownika metodą jest skorzystanie z menu, które pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę komputera. Tutaj można zobaczyć główne cechy procesora, pamięci RAM i modyfikacji systemu operacyjnego.

Jeśli chcesz, aby oszacować ilość miejsca na dysku, nie ma nic łatwiejszego niż wejść do standardowego „Explorer”, gdzie sam prawym przyciskiem myszy na literę dysku lub partycji, aby wykonać odpowiednie menu. Ale to tylko wstęp.

Gdzie oglądać komputera do systemu Windows 7 ustawień w „Panelu sterowania”?

Duplikat widok może być w „Panel sterowania”, nazywając go z początkowego menu start-up, lub za pośrednictwem konsoli „polecenia Run» (Win + R) Kontrola (to działa na wszystkich systemach Windows).

Tutaj musimy odnieść się do „System i zabezpieczenia”, które zostaną przedstawione i wymaganych parametrów. Jednak jeśli spojrzymy na wszystkich tych cech bliżej, można zauważyć, że jest to samo menu, które pojawia się w pierwszym przypadku.

Jak poznać charakterystykę urządzeń zainstalowanych w systemie BIOS

Oprócz prowadzenia obliczeń, to kwestia , jak się uczyć ustawienia komputera w systemie Windows 7 lub na jakiejkolwiek innej platformie, można rozwiązać po prostu wprowadzić podstawowy Input Output System / BIOS.

Tu wymienione są główne cechy wszystkich urządzeń dostępnych na komputerze, nawet jeśli są one w stanie wyłączonym.

informacje o systemie

Jak poznać charakterystykę komputera w systemie Windows 7 jeszcze inny sposób, aby uzyskać jak najwięcej szczegółowych informacji?

Aby to zrobić, należy użyć System Information. Wywołanie tej sekcji mogą być tego samego „Panel sterowania”, ale najprostszy sposób, aby wejść do menu „Uruchom” linię msinfo32. Tutaj będzie określona nie tylko parametry urządzenia podstawowe, ale również wersje BIOS, SMBIOS, nazwę komputera, systemu folderu docelowego, sterowników itd. D.

Określenie parametrów w „Menedżer urządzeń”

Jeśli taka opcja dla użytkownika z jakiegokolwiek powodu nie pasuje, problem, jak patrzeć na parametry komputera z systemem Windows 7 został rozwiązany przez wywołanie „Menedżer urządzeń”. Dostęp do niej jest ponownie dostępna za pośrednictwem standardu „Panel sterowania”, ale jeszcze łatwiej wprowadzić komendę w konsoli devmgmt.msc „Run”.

Tutaj informacje są już zgrupowane według rodzaju urządzeń i zainstalowanych sterowników. Nawiasem mówiąc, jest to miejsce gdzie można śledzić urządzeń, które występują problemy, zobaczyć wszystkie informacje o zainstalowanych sterowników i ich plików, zainstaluj problematycznych składników, i tak dalej. D. Aby wyświetlić wszystkie elementy dostępne w systemie komputerowym, w rodzaju menu chcesz użyć paska wyświetlany jest ukryty urządzeń.

DirectX

Inną metodą rozwiązywania kwestii jak patrzeć na ustawień komputera Windows 7 jest użycie okna dialogowego DirectX most, który większość użytkowników albo zapomni, albo nie wiedzą w ogóle.

Wpisz polecenie dxdiag w tym samym menu „Uruchom”, następnie użytkownik jest przeniesiony do głównego okna informacyjnego. Takie podejście jest dobre, bo można nie tylko nauczyć się podstawowych parametrów elementów systemu, ale również przeprowadzić serię testów (na przykład, można sprawdzić akcelerator grafiki 3D o parametrach lub GPU).

Narzędzia innych firm

Wreszcie, jeśli wszystkie powyższe opcje dla użytkownika nie lubi, można skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych produktów oprogramowania, które zostały zaprojektowane specjalnie dla systemu informacji o dowolnym urządzeniu komputerowym.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują programy takie jak Everest, CPU-Z i ich analogów. Co jest najbardziej interesujące, wielu użyteczności tej klasy można również śledzić, powiedzmy, odczyty temperatury procesora lub systemu procesor wideo, dostosować prędkość wentylatora ustawiony w chłodnicach śledzić pamięci czasu, i tak dalej. D. A niektóre nawet może rozproszyć żelazo, które jest bardzo często wykorzystywane przez overclockerów, którzy nie chcą ingerować w urządzeniach zainstalowanych metodami fizycznymi i wykorzystywane wyłącznie dla tego oprogramowania.

wniosek

Sam problem, jak patrzeć na ustawieniach komputera z systemem Windows 7, rozwiązać kilka prostych sposobów. Oto kolejne pytanie: jakiego rodzaju informacje są potrzebne przez użytkownika na określonych urządzeniach? Do najbardziej szczegółowych informacji, bez wątpienia, jest to niezbędne do korzystania z informacji o systemie oraz przejrzeć ustawienia ogólne – właściwości komputera. DirectX nadaje się do prostego sprzętu do badań, ale jeśli podkręcania, bez oprogramowania firm trzecich nie może zrobić. I wyboru będą mieć tylko wąsko koncentruje użyteczność. Na przykład, aby kontrolować prędkość wentylatora nie ma nic lepszego narzędziowy SpeedFan, a dla kart graficznych trzeba użyć programu testowego ze szczytowych obciążeń.