453 Shares 3254 views

Atrakcje Jezioro Teleckie w Ałtaju

Teletskoe jezioro w Ałtaju jest często porównywana do Bajkału. Ze wszystkimi konwencjami takich porównań, podobieństwa w tych obiektów przyrodniczych widać łatwe. Przede wszystkim są one podobne do głębi i ekspresji natury wokół nich brzegowej. Atrakcje Jezioro Teleckie udekorować całe produkty promocyjne agencje podróży oferujących wycieczki do Gór Ałtaj. Ta góra jest wspaniały i niepowtarzalny kapania. Teletskoye Jezioro znajduje się w rozległej dolinie między dwoma Wododziałowe. Znajduje się w znacznej odległości od głównych środków komunikacji, aby nie tak proste do niego. Fakt ten jest dobrze strzeżone przez atrakcji przyrodniczych Jezioro Teleckie od skutków różnego rodzaju czynników człowieka. Ludzie tutaj są skierowane głównie w poszukiwaniu żywych wrażeń, a nie na rozwój zasobów naturalnych.

Teletskoye Lake. Atrakcje wzdłuż jej brzegów.

Jest to największy zbiornik wodny nie tylko w regionie Ałtaju, ale w całej południowej Syberii. Objętościowych Woda słodka jest drugim po Bajkale. Wynika to ze specyfiki jego reżimu hydrologicznego. Wchodzi w tej górskiej dolinie ponad siedemdziesięciu dużych i małych rzek i strumieni, największa rzeka – Chulyshman. I wypływa z jeziora w północnej części tylko jednej rzeki Biya. To zapewnia stałą cyrkulację wody, a to dzięki wyjątkowej czystości i jasności. Na dole można zobaczyć na dużych głębokościach w pobliżu brzegu, a maksymalna głębokość jeziora wynosi 325 metrów. Linia brzegowa jest wyjątkowy, na dużym obszarze jest odcięta przez strome urwiska do wody. Wygląda to bardzo imponujące. Powoduje to trudności, zaledwie próba przeniesienia przynajmniej głównych atrakcji Jezioro Teleckie, najbardziej wyraziste skały, klify i kaniony w miejscach zbiegu dopływów. Więc tutaj są dużo. Uważa ważnych atrakcji turystycznych i wodospady Kisht Korba i delta Chulyshman. Te miejsca są bardzo piękne, ale nie na tyle, aby przejść do nich celowo, nie rozglądając się. Absurdem jest spojrzeć zabytków Jezioro Teleckie w niektórych lokalnych miejscach jej wybrzeża. To samo w sobie – wyjątkowa atrakcja Ałtaju i Syberia. A ponieważ z centralnej części kraju droga nie jest tu blisko.

Ałtaj, Teletskoe Jezioro. Infrastruktura turystyczna.

Na brzegu zbiornika znajduje się znaczna liczba obiektów turystycznych i specjalnie wyznaczonych miejsc parkingowych. Szczególnie wiele z nich w północnej części jeziora. Są one wyposażone we wszystko co niezbędne. Porządek administracyjny zabronione przystanek na noc i namioty rozpadu nie są wyznaczone miejsca. Zabrania się zapalić pożarów. Są to niezbędne kroki, i wysłał ich do Teletskoye jeziora w przyszłości był tak czysty. Specjalnie chroniony obszar jest wschodni brzeg jeziora. Wiele z nich jest częścią Ałtaju State Reserve. Nie wolno nawet trzymać się brzegu podczas podróży na ciele wody w łodzi lub kajaków.