681 Shares 2494 views

Co jest niezwykłe o kuchni fusion?

Przez cały czas ludzie próbowali połączyć na pierwszy rzut oka niekonwencjonalne rzeczy. Nie zawsze było coś dobrego, ale czasami wynik przekroczył wszelkie oczekiwania.


Co to jest kuchnia fusion?

Japońskie bułki, sałatki śródziemnomorskie, chińskie makarony i wiele innych przysmaków – na świecie jest tyle smacznych potraw, ale dlaczego to wszystko oddzielone od siebie? Czy naprawdę musisz wybrać za każdym razem? A to zamiast łączyć wszystkie najlepsze elementy z kuchni świata? W rzeczywistości wszystko jest możliwe.

Fuzja kuchni (z angielskiej fuzji – fusion, mix) – jednocześnie jedna z najnowszych i najstarszych trendów w kuchni. Jednak termin ten nie odnosi się do
Tylko do tego obszaru można go dosłownie znaleźć wszędzie. W przypadku gotowania szczególną cechą tego stylu jest kombinacja niezgodnego. Ale to nie zespół solyanka, jak się wydaje, każda potrawa jest starannie sprawdzona i dosłownie jest arcydziełem sztuki gotowania. Tylko wysoko wykwalifikowani specjaliści kulinarni mogą łączyć filignie elementy kuchni europejskiej i azjatyckiej oraz śródziemnomorskiej i pacyficznej. Jednak na mniej lub bardziej prostym poziomie kierunek ten jest dostępny dla wszystkich.

Historia

Oczywiście cały czas ludzie szukają nowych smaków i kombinacji.
Dali światu wspaniałe dania, teraz już pozornie znane i nie zaskakujące. Ale kiedyś niewyobrażalne kombinacje zdawały się dzikie, a więc strasznie popularne.

Jednak kuchnia fuzji nazwana nie tak dawno temu pomimo faktu, że jej istnienie liczy setki, a najprawdopodobniej nawet tysiące lat. Na pewno nie wiadomo, kto po raz pierwszy wrócił do tego kierunku. Jedną z wersji jest szef kuchni francuskiej, która chciała wznowić blaknięcie zainteresowania ich kulinarnymi tradycjami. Inną możliwością jest to, że Amerykanie, zły na cały świat z powodu faktu, że ich krajową kuchnią jest fast food. W każdym razie drugie urodzenie tego kierunku dało silny bodziec do eksperymentów, w tym w domu.

Jak to zrobić?

Utalentowani kucharze, niestety, rzadko są rzadko spotykani, ale to nie znaczy, że kuchnia
Fuzja stylu nie jest dostępna dla zwykłych śmiertelników. Pierwsze kroki w tym kierunku można wykonać zgodnie z następującymi zasadami:

  • Dodaj niezwykłe przyprawy do tradycyjnych potraw;
  • Wymień zwykłe składniki bardziej egzotycznymi (zamiast jabłko – mango lub ananas);
  • Połączyć europejskie potrawy z orientalnymi sosami;
  • Eksperymentuj z projektem;
  • Dostosuj receptury do lokalnych smaków.

Możesz zrobić niezwykłą nutę w każdym naczyniu, ale musisz pamiętać, że w każdym przypadku wszystkie składniki muszą być świeże i dobrej jakości. Nawet fusion kuchni nie pozwala na tanie ser zamiast parmezanu w przepisach
W stylu włoskim.

Łatwo jest zróżnicować dietę, jeśli nie bój się eksperymentów. Początkowo można jedynie zmieniać zwykłe przepisy, dodając nieznane przyprawy, czyniąc naczynie trochę ostrzejsze lub podkreślając kwaśność. Smak każdego składnika należy odróżnić osobno, ale ogólnie kompozycja musi być harmonijna. To jest prawdziwa fusion kuchnia.

Inne nowoczesne style

W trudnych warunkach konkurencji w branży restauracyjnej szefowie kuchni muszą wymyślić nowe kierunki, aby zadowolić wymagających gości. Być może, jednym z najnowszych i najbardziej niezwykłych stylów jest molekularna kuchnia. Jego szczególną cechą jest to, że wszystkie potrawy serwowane są w wyjątkowo niespodziewany sposób: śmietanę łososia, buraki cukrowe, szpinakowe spaghetti, piankę truskawkową. Utalentowani eksperci kulinarni uważają, że jest to powrót do korzeni, czystych smaków. Niemal niemożliwe jest powtarzanie tego w domu bez profesjonalnego sprzętu ze względu na szczególne warunki gotowania. Więc podczas gdy kucharze, następne trendy modne, pozostaje opanować kuchnię fuzji.