296 Shares 9689 views

Pozory mylą, lub co jest Baba Jaga

O tym jak Baba Jaga patrzy, znanego z dzieciństwa wszystkim wiemy dzięki rosyjski opowieści ludowe, bajki i filmy kinowe. Z reguły jest ona reprezentowana jako negatywny bohater, kapryśna i nawet szkodliwego charakteru, a raczej nieatrakcyjny wygląd. Jednak niewiele osób wie, że nie zawsze jest w reprezentacji ludu była brzydka stara kobieta, buduje różnego rodzaju machinacje bohaterów bajek. Jak dobrze było to fantastyczne-mitologiczny charakter, i które przeszły zmiany zewnętrzne Baba Jaga, których ujawnienie można znaleźć w różnych źródłach? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania w tym artykule.


wygląd

Taki fantastyczny charakter, Baba Jaga, mitologia słowiańska występuje w różnych krajach. W różnych regionach Rosji ma kilka nazw: Yagiha, Yagabova i Yagaya kobietę. W Bułgarii, Polska, Serbia i Czechy ma też podobne postacie mitologiczne, choć pod inną nazwą, ale wygląd i zwyczaje większości z nich są bardzo podobne. Baba Jaga mieszka z dala od ludzi, w głębokich lasach. Zaangażowana w czary i komunikuje się z różnymi mieszkańcami lasu. Ludzie są niechętni do komunikowania się z nim, więc wygląda na to, Baba Jaga jest dość złowieszczo: stary, zgarbiony, z haczykowatym nosem i brzydkiej twarzy, „ozdobiona” dużo brodawek, z długimi siwymi lohmami. I charakter, według opowieści, raczej szkodliwie jeśli pomagają niechętnie próbują skomplikować z życiem bohatera.

Odwrotność obrazy i prototypy

Dowiedziawszy się w dzieciństwie, pojawia się Baba Jaga, to trudno sobie wyobrazić, że w odległej przeszłości naszych przodków, widziała młody i pełen sił, jest dość mocny młoda piękność z blond warkocze, które mogą przybierać dowolny kształt: przezroczysty lub zwierzęta, ptaki i chmury. W panteonie bogów starożytnych Słowian była dobra bogini – opiekun tajnej wiedzy, rodziny i tradycji, mentorem dzieci i sierot – Tak Yaginishna, Jogini, później przekształcony w Baba Jaga. Żyła na granicy Navi – Dark królestw i Reveal – rzeczywistość fizyczną. Ponieważ jedną nogą Jaga jest w królestwie umarłych, a drugi na świecie warto żyć, aby przenieść go w naszym świecie, musiał użyć stupa – specjalny pływających. Zgadzam się, powstały portret Baby Jagi jest znacznie różni się od obrazu, znane nam z dzieciństwa? Takie bogini strzeże granicy między światem żywych i umarłych, istnieje w mitologicznej tradycji większości krajów europejskich jest niemiecka Hołda, lub jak to nazywa, Perhta, grecki i Hindu Kali, Hekate.

Jest to dość logiczne pytanie: „W jaki sposób potężny bogini piękności przekształciła się w opowieściach ludowych w starej kobiety pustelnik raczej nieprzyjemny wygląd i naturę zła?”

transformacja

O tym jak Baba Jaga patrzy, jak nam powiedziano baśni napisanych głównie przez naukowców i literacki przetwarzanych niedawno. Do tego czasu, te historie były częścią tradycji ustnej i przekazywane przez potomków tej historii. młoda bogini przekształcenia istoty bliżej natury i duchy lasu był kiedyś matriarchat ustąpiła patriarchatu. Wraz ze zmianą ustroju społecznego była zmiana najwyższych bogów – żeńskie bóstwo ustąpiła bardziej agresywnego samca. Naukowcy sugerują, że ta zmiana w obiektach sakralnych został negatywnie postrzegane przez kapłanki kultu Jogini Yagi, który opuścił plemiona, zdradził, według nich, wiarę. Posiada wiedzę na temat właściwości leczniczych roślin i praktycznych umiejętności posługiwania się nimi, wiedzieli jak leczyć różne dolegliwości, osiedlił czarownice (Veda wiem) z dala od ludzi, w głębi lasów. Zwykli ludzie, choć boi, ale często dostępne przez nieznanych do nich i dlatego straszne czarownice.

Przyjęcie chrześcijaństwa w Rosji doprowadziła do tego, że kapłanki i wyznawców kultu bogini pogańskiej Jogini zaczął być postrzegany jako czysto negatywnych bohaterów, a ostatecznie przekształcił się w zbiorowym obrazie Baba Jaga.

Na pierwszy rzut oka – fatalny, ale dobre wnętrze

Po przeanalizowaniu większość opowieści o Baba Jaga, trudno jest powiedzieć, że jest to pozytywny znak, czy nie. Podobny problem wynika z faktu, że jego działania często wydają się być skierowane przeciwko głównym obliczu obecnego opowieści. Jednak, jak historia z was wie, że Baba Jaga, których ujawnienie przyciąga zło stara wiedźma, prowadzi po prawej stronie, choć dziwne, sposoby i zapisuje z różnych cierpień heroicznej postaci. Ze względu Jaga się możliwe tymczasowe przeniesienie dobrego młodzieńca z naszego świata Reveal w Nav i jego bezpieczny powrót do tyłu.

Jaki jest prawdziwy Baba Jaga, dzisiaj jest trudno powiedzieć. Mało prawdopodobne, jak to opisuje ludowe legendy i baśnie. Ale każdy z nas ma możliwość pomarzyć i wyobrazić, że sposób, w jaki się to podoba więcej!