882 Shares 1038 views

Zupa puree szpinak – możliwe opcje

Szpinak – rośliny ogrodowe, pochodzi z krajów południowych, z Bliskiego Wschodu. W kuchni narodowej Grecji, Cypru, Turcji, jest on obecny w różnych postaciach: jako bocznej danie, składniki sałatki, napełnianie na torty. W Europie et mało wymagająca roślina była uprawiana w średniowieczu. Jego wymagająca do warunków uprawy wykonane szpinak jedną z najczęstszych upraw roślinnych. Przydatne właściwości i wysoką wartość odżywczą szpinaku określona jego ważną rolę w żywności dietetycznej i dziecka. We Francji, puree szpinak – zwykła w szkolnych stołówkach


Wśród wielu potraw mięsistych zielonych liści szczególnie popularna zupa puree z szpinaku. Może on być przygotowany ze świeżych lub mrożonych liści. Brak właściwości użytkowe lub smakowitość zamrożonego szpinaku niemal nie do odróżnienia od świeże.

Nawet w północnej Rosji jest mało wymagająca roślina może produkować dwa plony zielonej masy, ale nie można było uratować. „Zamrożenia” był bardzo dobrym sposobem zachowania soczystych liści, to sprawia, że można gotować zupy puree ze szpinaku cały rok.

Zielone rośliny neutralny smak, więc w połączeniu z różnymi produktami: z mleka – śmietana, ser śmietankowy najbardziej miękki. Z tego może być gotowane zupy i mięsa oraz rosół i woda.

Krem szpinaku, receptura z którym ma nie jest gorsza kalorycznej zupa w bulionu mięsnego, w korzystnych właściwości niewątpliwie przekracza go.

Aby przygotować zupa szpinak, trzeba:

– 300 – 500, g szpinaku (świeże lub mrożone);

– 1 marchew wartości średniej;

– 1 Cebula;

– 50 gramów masła:

– 2 jaja kurze;

– 100 g śmietany;

– 1 łyżka mąki pszennej;

– 100 g miękkiego sera.

– 100 g białych krakowania;

– sól, liść laurowy, pikantne zioła (pietruszka, koper, kolendra).

Ta zupa szpinaku gotowane bardzo szybko, nie więcej niż 20 minut.

Szalka wlać do wody (1,5 litra) i umieścić go na ogień. W małym rondelku, gotować jajka na twardo. Aż woda zacznie się gotować, czyste i drobno pokrojone cebule, trzeć marchew na grubej tarce passiruem je w głębokiej patelni z masłem. Gdy cebula i marchew będą miękkie, dodać je do liści szpinaku. Jeśli są duże, należy je wyciąć. Są pasażowane nie więcej niż pięć minut, albo tracą jasnozielony kolor. W innej małej patelni podsmażyć mąkę na złoty kolor i dodać do warzyw. Wszystko miesza się i usunąć szalki z ciepła.

We wrzącej wodzie umieścić liść laurowy, sól, a uzyskaną mieszankę roślinnego. Dobrze wymieszać, przy pierwszych oznakach wrzenia, wyłączyć ogień. Ser pokroić w drobną kostkę. Gdy zupa ostygnie nieco, dodać do niego śmietanę i ser i zniszczyć wszystkie blender do puree stanu. Jaja ugotować są czyszczone, wyciąć każdy na pół. Ostre zielenie drobno ścięcie. Podawać natychmiast zupa, gorący. Płyty umieszczone na pół jajka, wlać zupę, tłuczone ziemniaki, posypać ziołami i grzankami.

Ten przepis – fundament. Zastępując niektóre elementy mogą znajdować się na tej samej podstawie do gotowania różnych potraw do gustu. Ta zupa szpinak będzie ostrzejszy, jeśli warzywa dodać pół papryki słodkiej i startego na grubej korzenia selera tarka, wziąć ostry ser, gotowe zupy obficie skropić sokiem z cytryny. W tej zupy są odpowiednie zioła, takie jak bazylia lub mięta. Czasami gospodynie są dodawane do tej zupy z liści szczawiu, daje kwas posiłek i trochę ostrość. sok z cytryny w tym przypadku byłoby zbędne i dać smak elegancji i miękkości, dodać trochę cukru.

Delikatne i doskonale diety jest zupa szpinak, w którym krem zastępuje niskotłuszczową śmietanę, cebulę – na porem i jajka na twardo – bitą surowe. Przy ciągłym mieszaniu, muszą wlać cienkim strumieniem do wrzącej zupy.