756 Shares 9194 views

Czerwony lub niebieski? Dlaczego to kolor twoich sprawach tie

W polityce wysokie stawki i biznesu są tylko dwa kolory, które obrazowo pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym. Jest czerwony i niebieski. Oczywiście, idąc do biura, można nosić krawat combo lub pozwolić sobie pewne swobody w postaci żółty lub fioletowy. Jeśli masz do czynienia z ważnymi partnerami, odchodząc od formalności mogłyby spowodować pewne wyobcowanie i nieporozumień. Spójrz na światowych liderów, którzy spędzają kolejnego szczytu. Jest mało prawdopodobne, że będzie można znaleźć w ich kolorowe stroje niekonsekwencji. I tylko krawaty są zdecydowanie czerwony lub niebieski. Co jest powodem preferencji wpływowych ludzi?

Dlaczego kolor krawata znaczenie?

Z punktu widzenia psychologii, czerwony kojarzy się z miłością, siły i szlachetności. Nowoczesne eksperci dodać do portretu kochanka jasnym krawatem inny typowy bar – Love szczegółowości. Kolor niebieski jest uważane za idealne, jeśli ludzie chcą zwiększyć swoją kreatywność.

Interesującym szczegółem

Na jego inaugurację, obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donald Trump wziął ciemny garnitur i czerwony krawat, podczas gdy jego poprzednik, Barack Obama zdecydował się na niebieskim akcesorium. Ich żony w wyborze kolorów kostium zrobił dokładnie odwrotnie. Michelle Obama pojawiła się przed publicznością w czerwonej sukni i Melania Trump wybrał dla oficjalnych procedur bladoniebieskie zespołu.

Podczas pierwszej debaty prezydenckiej, która odbyła się jesienią 2016 roku, ówczesny republikański kandydat Donald Trump na sobie niebieski krawat. Jego przeciwnik, Hillary Clinton wybrała jasnoczerwony kolor. Demokraci prawdopodobnie zdecydował się postawić na kolor miłości i hojności. Ich kandydatem na wiceprezydenta Tima keyn nosił czerwony krawat w jego części debaty, która odbyła się w dniu 4 października. Będziesz zaskoczony, ale kolega z obecnego prezydenta, ówczesny gubernator stanu Indiana, Mike Pence paradował przed wyborcami w niebieskim krawacie.

Życie poprzednia administracja

A oto kilka interesujących faktów. W pierwszych 11 dniach urzędowania, prezydent Barack Obama konsekwentnie przemian czerwone i niebieskie krawaty. Ta polityka jest znana Sway demokratycznej i całkowicie nieformalny spojrzenie na strój. Ale nawet on nie odważył się złamać dekad składanymi formalności politycznych. To, co mówi o tym redaktor naczelny magazynu mody Esquire Wendell Brown „, Washington, DC – to dziwne miejsce, jeśli chodzi o styl. Wszystkie akcenty są rozmieszczone w taki sposób, by ludzie mogli idealnie dopasować się i przejdź do niego. "

Na inauguracji w 2009 roku, Barack Obama i Dzho Bayden wydawało się, że zdecydowali się koordynować swoje wysiłki „, na specjalne okazje, obaj przywódcy wybrali przewidywalne ciemnoszare garnitury i białe koszule. Nadgorliwy styl pisarski został osłabiony przez dwóch jasnych plamek. Kiedy Obama nosił niebieski krawat, Biden pojawił się przed publicznością w czerwieni. Następnego dnia zmienili kolejność „- mówi publicysta mody Lisa Irazarri. Wydaje się, że polityka uzgodnione z góry, aby nie powielać obraz siebie.

Skąd tę tradycję?

Jak mówią eksperci mody, krawaty wykorzystywane przez ludzi przez większość historii. Przynajmniej w tej części, gdy ludzie zaczęli wychodzić ubrana od stóp do głów. W średniowieczu kolor niebieski jest związane z „błękitnej krwi” brytyjskiej arystokracji, natomiast czerwony symbolizuje krew jest czerwona gwardia.

W innych kulturach, czerwony kolor był związany z miłością i sercem. Teraz to stowarzyszenie zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Na przykład, kobieta w czerwonej sukni jest postrzegany przez ludzi jeszcze bardziej pożądane. Ta technika stosowana przez sportowców wykonujących na najwyższym poziomie. Oni wybierają czerwone sprzętu prześcignąć swoich przeciwników. Uważa się, że zawodnicy ubrani w czerwone koszule, mają jakąś psychologiczną presję na sędziów. Oznacza to, kiedy zostanie podjęta decyzja w gestii sędziego, zespół w czerwonym większa szansa, aby przechylić szalę na swoją korzyść.

Jak zdobyć zaufanie i miłość elektoratu?

Politycy często uciekają się do różnego rodzaju psychologicznych technik i sztuczek. A jeśli nie jest to okazja, aby wzmocnić swoją pozycję w oczach zwykłych obywateli, dlaczego nie skorzystać z tej okazji? Ale politycy mężczyźni, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników żeńskich, nie są w stanie umieścić na jasnych czerwonych strojach. Ale są dobrze nauczyli odcień ciemnoszary kurtki szkarłatny krawat.

Nominacja ta dodaje polityków jasności twarzy

Oto, co pisze publicysta Tom Sheyls podczas debaty prezydenckiej, George W. Bush i Dzhona Kerri w 2004 roku, „Bush wybrał tradycyjne niebieski krawat, ale zmienił swój ulubiony odcień (kosy kolor skorup) na rzecz bogatszych niebieski. Kerry nosił również klasyka w wersji telewizyjnej – czerwony. Uważa się, że czerwony krawat przychylnie odcienie czoła polityce, dając zdrowy wygląd wygląd.

W zakresie autopromocji

Istnieją powody, dla których uprawnienia, które decydują się na czerwono lub niebiesko. Uważa się, psychologów, te dwa kolory zwiększyć wydajność i zwiększyć podatność na reklamę. marketingu detektywistyczna, przeprowadzone w 2009 roku, potwierdza tę ideę.

Oddzielenie „władzy”

W innym badaniu wykazano, że czerwony jest najbardziej skutecznym sprzymierzeńcem, gdy chcemy skupić się na kilka szczegółów. Niebieski, z kolei, jest wiernym towarzyszem osób kreatywnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę wpływ na funkcje poznawcze mózgu, tutaj czerwony i niebieski są „przed resztą.” Stanowią one największy wzrost zdolności umysłowych.

To zależy od charakteru zadania. Badanie jest autor, University of British Columbia pracowników Zhulet Chzhu i jego współpracowników śledzi wyniki dla zadania poznawcze mają 600 wolontariuszy. Niektóre zadania wymagają uczestników z znalezienie kreatywnych rozwiązań, niektóre – dbałość o szczegóły. Większość badań przeprowadzono przed monitorem komputera albo z czerwonym lub niebieskim tle. W rezultacie, czerwone 31 procent dłuższe to możliwe, aby zwiększyć wydajność zadań dla konkretnych domen. Badania takie wymagają uczestnikom możliwość korzystania z funkcji pamięci i korekty. Ale kiedy przychodzi do burzy mózgów i innych zadań twórczych, niebieski dał dwa razy wyniki w porównaniu ze swoim przeciwnikiem.

Według naukowców

Dr Zhu powiedział, że zjawisko to nie jest zaskakujące, czerwony. Rozejrzyj się wokół: Czerwony na jezdni sygnałów ostrzegawczych i czerwone nauczyciele atramentowe są synonimem błędu. Aby uniknąć kłopotów z ludźmi jako zapobiegawcze znaki zwiększyć ich czujność. Niebieski jest to, że większość z nas kojarzy się z nieba, wody, ciszy i spokoju. Nic dziwnego, że większość ludzi na świecie uważa, że jego ulubiony kolor.