243 Shares 5934 views

Niedostateczna wydajność komputera: Źródła i środki zaradcze

Jeśli podczas pracy komputera zaczynają wykazywać żadnych problemów, a urządzenie nie spełnia swojej funkcji, jak poprzednio (na przykład, długi czas ładowania programów lub dźwięków z opóźnieniem), musimy najpierw zrozumieć przyczyny tych trudności, ponieważ system operacyjny, satysfakcjonująca praca jest utrzymywana ze względu na kilka czynników.


Wielu może już mieć świadomość, że wydajność komputera drastycznie zmniejszona, jeśli system dostaje złośliwym oprogramowaniem – wirusy lub robaki różnego rodzaju. Często są one zainstalowane bez wiedzy użytkownika. Sprawdź urządzenie na programy wątpliwe, aby pomóc narzędzia antywirusowego. W Internecie można pobrać ich darmowe wersje próbne do skanowania. Kto jest najbardziej popularne aplikacje antywirusowe Kaspersky lub „Doctor Web”.

Jeśli narzędzie nie wykrywa żadnych wirusów, a następnie z wielką ufnością możemy powiedzieć, że wydajność komputera jest uszkodzony z powodu przegrzania układu. Przedłużone przegrzania centralne urządzenie procesora wpływa na szybkość wykonywania zapytań i zależy od prawidłowego funkcjonowania systemu chłodzenia komputera. Sprawdź działa płyta główna, za pomocą dużej liczby podobnych programów ze sobą jeśli dopuszczalnych temperaturach. Jeśli pobrać narzędzie zidentyfikowany wartością nienormalnie wysokiej temperatury, należy zapewnić porządek i wyczyścić wentylator chłodzący PC.

Poprawa wydajności komputera, który jest używany przez dłuższy czas, również za pomocą odpowiedniej dystrybucji informacji. Na dysku systemowym jest specjalny plik wymiany, a jeśli to jest przeciążony, komputer zaczyna „zwolnij”. W tym przypadku, aby zwolnić pamięć RAM może być przeniesiona lub usunięta z systemu napędowego niektóre zgromadzone w toku dokumentów roboczych. Jest to szczególnie wygodne, aby wyszukać i usunąć niepotrzebne programy, korzystając z menu „Dodaj lub usuń programy” w „Panelu sterowania”. W odpowiednim oknie wyświetlane są informacje o tym, jak często używają konkretnego zastosowania.

Wydajność komputera mogą być zwrócone i zwiększona pamięć dla plików tymczasowych. Odbywa się to szybko i łatwo za pomocą menu „Pamięć wirtualna” we właściwościach „Mój komputer”. Nie będzie trzeba upewnić się, że wartość jest równa maksymalnej wysokości 3.000 MB. W przeciwnym razie, wymiana odbywa się ręcznie za pomocą menu „Edycja”.

Zoptymalizować wydajność komputera może być również ze względu na usunięcie nieaktualnych informacji w bazie danych rejestru, usuwanie zbędnych plików tymczasowych, i wyłączanie zbędnych programów startowych. Aby wykonać wszystkie te operacje, odpowiedni program licencjonowania. Można znaleźć darmowe i analogi.

Czas monitorowania systemu operacyjnego na wszystkich tych punktów w przyszłości nie będzie już nasuwa się pytanie, jak poprawić wydajność komputera.