102 Shares 5087 views

Rodzaje kondensatorów: mocnych i słabych stron

Kondensator jest urządzenie elektroniczne, które pozwala na przechowywanie i dostarczanie wyładowania elektrycznego. Główną cechą elementu jest możliwość, określenie zależności napięcia ładowania.


Klasyfikacja skraplaczy

Różne urządzenia zwolnić technologie pozwalają produkować różne rodzaje urządzeń. Przez skraplacze powietrza obejmują artykuły, w których dielektrykiem jest powietrze. Zalety tego typu urządzeń są łatwość wytwarzania. Są one przeznaczone do mechanicznego zdolności sterowania i są przeznaczone do ciągłego oddziaływania mechaniczne. Wadą tego rodzaju urządzenia zawierają niestabilność, słabą niezawodność zależności od wilgotności powietrza i temperatury medium, dużego rozmiaru, względnie niskiej wytrzymałości dielektrycznej, która jest ograniczona przez załamania powietrza pomiędzy obciążnikami i małej pojemności.

Są to rodzaje papieru, z kondensatorów, która działa jako dielektryk olej transformatorowy impregnowanego papieru. Urządzenia te posiadają wysoką wytrzymałość dielektryczną i niezawodność. Przy wysokim napięciu , mają dużą pojemność i niski prąd upływu.

Wiele kondensatory są produkowane na podłożu papierowym dla elektrowni. Aby to zrobić, należy złożyć ze sobą dwie płyty, między którymi z papieru. Urządzenie jest następnie zwinięty w rolkę i umieszcza w naczyniu, która jest wypełniona olejem transformatorowym i następnie szczelnie zamyka. Wady urządzenia zawierają dużo masy, wysokiej samodzielnego indukcyjności i rezystancji.

Kondensatory elektrolityczne o typach dielektryczne, przedstawione w postaci warstwy tlenkowej na powierzchni aktywnego metalu (najczęściej aluminium). Urządzenie wytwarzany przez umieszczenie w elektrolitem aktywnego metalowej taśmy, której powierzchnia folii jest wykonana z trwałego tlenku, co pozwoliło wydzielić metalu.

Główną cechą kondensatorów elektrolitycznych jest obecność gatunków polaryzacji, jedna wartość, że posiada napięcie znamionowe, a kiedy zmienia się szybko zniszczone. Wynika to z procesów chemicznych zachodzących między elektrolitem a metalową płytą. Tlenek folia stopniowo pęknięcia i przerwy.

Jednakże, zgodnie z poprawnymi mikropęknięć biegunów szybko dokręcone nowy tlenku. Zalety takich urządzeń obejmują dużą zdolność wykryte wady – polaryzację, utrata właściwości, szybkie zużycie, wysokiej indukcyjności wewnętrznej.

Rodzaje kondensatorów i ich zastosowań

Istnieją również urządzenia, w których służy jako miki dielektrycznej, są one stosowane w różnych instalacjach. Ponieważ mika sam jest zdolny do magazynowania energii, te rodzaje kondensatorów mają wysokie pojemności i wytrzymałości dielektrycznej. Wady to parametry niestabilności, nieliniowość, wysoką cenę i zależność prądu pojemnościowego.

Dodatkowo stosuje się ceramiczne typy kondensatorów, folia, teflonu, polipropylenu i innych urządzeń.