394 Shares 8519 views

Zużycie Bitumastic za 1 m2 fundacja hydroizolacyjnych, dachy, podłogi, rury, studnie

W czasie pracy przy budowie budynków, a także wszelkiego rodzaju komunikacji są stale narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W celu zabezpieczenia przed kontaktem z wilgocią i przedwczesnego zniszczenia stosowanych uszczelnień. Odmiany tych materiałów, istnieje wiele. W tym przypadku, jeden z najbardziej popularnych jest asfalt lany. To narzędzie jest łatwe w użyciu i niedrogie. Przed rozpoczęciem leczenia ważne jest, aby dokonać odpowiednich obliczeń i dowiedzieć się dokładnie zużycie bitumicznej masy uszczelniającej na 1 m2 izolacji. Pozwoli to działanie jak najbardziej efektywnie i aby uniknąć niepotrzebnych wydatków.


Celem bitumiczny

Wykorzystaliśmy to popularny materiał uszczelniająca może być w leczeniu różnych elementów konstrukcyjnych budynków i budowli. Najczęściej asfalt lany jest do mycia podziemnych części fundamentów lub piwnic. Jest to również środek stosowany do hydroizolacji dachów płaskich. Zastosować lany i chronić piwnice i lochy przed penetracją wody gruntowe. W tym wypadku, przetwarzanie może być przeprowadzone zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo skuteczna ochrona przed wykorzystaniem tego materiału mogą być wykonane do podziemnych części różnego rodzaju małych form architektonicznych (altanki, huśtawki, zjeżdżalnie dla dzieci, itd. D.). Dolny koniec słupów ogrodzeniowych są często traktowane dokładnie ten materiał.

Czasami użyciu masy uszczelniającej do klejenia taśm walcowanych materiałów wodoodpornych na różnych powierzchniach. Cosi, na przykład, w dachach kończąc papy lub zasady. Często lany również stosowane do rur komunikacyjnych przetwarzania i zagłębień.

typy nośników

Zużycie Bitumastic przez 1 m2 hydroizolacji zależy przede wszystkim od jego odmiany. Ten produkt jest mieszaniną związków organicznych, posiadających właściwości cementowe. Bitumastic można klasyfikować według kilku kryteriów. Wyróżnia się, na przykład, zimno i gorąco jej warianty. W drugim przypadku, przed naniesieniem szczeliwa topi się w beczce. Zimno postać oznacza, początkowo ma płynną konsystencję.

Ponadto, materiał uszczelniający jest jedno- lub dwuskładnikowe. Pierwsza opcja może być używany natychmiast po zakupie. Dwuskładnikowy lany składa się z dwóch oddzielnych narzędzi, które należy wymieszać przed użyciem. Od zasad, są takie środki są klasyfikowane na gumowej (elastyczne), oleju i konwencjonalnego polimeru.

Zużycie Bitumastic zależności od konsystencji

Oczywiście, im grubszy materiał, tym większe zużycie. Wiedzieć, jak konkretnie lany potrzebne do przetwarzania 1 m 2 powierzchni, można odczytać, czy instrukcji obsługi. To producenci stawkę określić obowiązkowe. Zużycie ciepłej lany jest zwykle mniej niż zimno. Fakt, że ogrzany stopiony materiał opada na powierzchnię tak prosty, jak to możliwe, nie tworzą kopce i zagłębienia. Ponadto, gorące lany prawie brak skurczu. W wyniku tego i zmniejszonej konsumpcji. W przypadku niskiej konsystencji kitu jest zazwyczaj bardziej lepka niż stopiony. W związku z tym, obróbka powierzchniowa, konieczne jest wydać całkiem sporo.

Przepływ w zależności od liczby warstw

Pokryta jest fundament jednorazowej lub stropodachu lanego pożądanego rezultatu zwykle nie robi. Dlatego też, powierzchnia pokryta tym materiałem najczęściej 2-3 warstwy. To pozwala całkowicie uniknąć kontaktu z wilgocią puch powierzchni. Zużycie Bitumastic przez producenta 1 m2 hydroizolacji zwykle określa tylko jedną warstwę. W konsekwencji, dostępne instrukcje na rysunku, w celu obliczenia należy pomnożyć przez 2 lub 3.

Ciał stałych i grubość warstwy

Zimno lany, w przeciwieństwie do gorąca, zazwyczaj daje bardzo silny skurcz. Ilość materiału znajdującego się na leczonej powierzchni po odparowaniu substancji ciekłych zwane suche pozostałości. Ta postać różnych past nie są takie same i mogą być 20-70%. W związku z tym, materiał o suchej pozostałości 20% jest włożony jest około trzy razy większa niż w przypadku elementy wskaźnikowe 70%. Tak więc, im wyższa liczba, tym szybciej i łatwiej wykonywać pracę.

Przepływ w zależności od sposobu stosowania

Praca z asfaltu lanego zakłada się w temperaturze od -10 do +50 ° C, Przed użyciem materiał należy dokładnie wymieszać. Mastyksu jest nakładana na powierzchnię według odmiany z pędzlem, wałkiem, rozpylacz lub łopatki. W tym ostatnim przypadku, gdy warstwa, uzyskuje się zazwyczaj bardziej gładka. A więc konsumpcja bitumicznej masy uszczelniającej na 1 m2 izolacji zmniejszona. ilość wydanych pieniędzy może być również zmniejszona w przypadku korzystania z sprayem. W tym przypadku jest to łatwe dozowanie materiału z wielką precyzją.

Wartości średnie zużycie

Dla warstwy aplikacji w dwóch milimetrów, wymaga w przybliżeniu trzech i pół kg masy uszczelniającej na metr kwadratowy w suchej pozostałości w 1 mm – 1,2 kg. W leczeniu dachów często nakłada się warstwę materiału 3-4. Dlatego bitumastic zużycia przez 1 m2 do uszczelniania dachu wzrosła do 5,3 kg / m2. Przylega do powierzchni materiału pokrycia dachowego w jednej warstwie zwykle trwa nie dłużej niż 250-800 gramów środka na 1 m2. Fakt, że materiał sploshnyakom w tym przypadku nie jest zazwyczaj stosowane.

Zużycie Bitumastic przez 1 m2 powierzchni uszczelniających rury wynosi zwykle mniej niż pół kilogram. W tym przypadku olej jest najczęściej stosowany rodzaj materiału. Mastyksu jest stosowany na rurach w 1-2 warstw. W tym ostatnim przypadku, zużycie oczywiście zwiększa około 2 razy, aby osiągnąć 2-3 kg.

Co może mieć wpływ na inne czynniki

Wielkość przetwarzania wymagane dla lanego powierzchni zależy od tego ostatniego tym gatunku. Gdy beton hydroizolacji, a materiał jest bardzo porowata, wymaga więcej środków niż w rozmazywania drewna. Faktem jest, że w tym przypadku powierzchnia kitu po prostu wchłania. Drzewo ma również pory, ale mały i nie jest zbyt duża ilość. Zużycie Bitumastic na 1 m2 oraz uszczelniania betonowych pierścieni, na przykład, większy niż w przypadku domów monolitycznej base taśmy (3 kg). To samo odnosi się do fundamentów, pobranych z płyt. Faktem jest, że w tym przypadku materiał wchłonąć stawów.

Ponadto, ilość zużytego środka zależy od tego, czy powierzchnia jest traktowana – pionowej lub poziomej. W ten sposób, zużycie bitumicznej masy uszczelniającej na 1 m2 powierzchni podłogi impregnacji wynosi około 700-800 g na ściany będzie mieć co najmniej 1-2 kg środki, gdy stosuje się pojedynczą warstwę.

Jak zmniejszyć zużycie kitu

Aby zapisać oznacza materiał do leczenia może być najpierw zagruntować. Najczęściej wykorzystywane w tym celu podkładu. Zazwyczaj są one powleczone podłoże za pomocą pędzla lub wałka. Gruntowanie prowadzi się za pomocą środków zwykle w pojedynczej warstwie. Primer wysycha w ciągu kilku godzin.

Ponadto, w celu zmniejszenia zużycia bitumicznej masy uszczelniającej na 1 m2 izolacji piwnicy lub dachu, należy starannie przygotować powierzchnię. Mniej na niej będzie się pęknięcia i chipy, tańsze hydrofobowe kosztów.

Zimno lany jest konieczne, aby dokładnie wymieszać przed użyciem. Są pokryte powierzchnie pionowe jest wykonane z góry do dołu. Jeśli nie przeciwnie, lany wzrost konsumpcji. A sama operacja, w tym przypadku będzie to bardziej trudne do przeprowadzenia ze względu na wynikające sag. Przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy musi czekać do całkowitego wysuszenia poprzedniego. Sprawdź gotowość powierzchni jest pokryta nową proste. Aby to zrobić, trzeba go dotknąć palcem. Jeśli nie trzymać, wtedy można zastosować następną warstwę.