292 Shares 2627 views

Co karmić żółwie w domu krasnouhih często

Krasnouhie żółwi – jeden z najbardziej popularnych gatunków tych gadów. Są słodkowodnych. Pojawienie się tych żółwi jest bardzo ciekawy: czerwone plamy na głowie, skomplikowany wzór muszli. Gospodarze, którzy przynieśli takiego zwierzaka, zawsze jest to kwestia tego, co karmić żółwie krasnouhih w domu.


czerwony suwaki uszami

Jest to średniej wielkości żółwi pancerz dorastają do 30 cm. W tym przypadku, mężczyźni są mniejsze od samic słonki. Nazwa tego gatunku żółwi było powodu wydłużonych czerwone plamy, które znajdują się wokół oczu. Niektóre podgatunki tych miejscach nie są czerwone i pomarańczowe lub żółte. Jako dodatkowe ozdoby, te żółwie są zielone faliste paski i plamy na głowie, nóg, tułowia. W naturze ten żółw jest rozłożone dość szeroko. Można go znaleźć w Ameryce Środkowej i Południowej, Europie, Afryce, Australii. Nawiasem mówiąc, w Australii został importowany, ale rozprzestrzenił się, jest obecnie uznawany za zagrożenie, które wypiera rodzime gatunki fauny.

Żółwie krasnouhih RSS

Oczywiście, przez karmienie to zależy w dużej mierze od stanu zdrowia każdego zwierzęcia. W trosce o żółwia żywności jest również bardzo ważnym czynnikiem. Te błędy – drapieżnikami, a więc w swojej diecie powinny przeważać paszy dla zwierząt, którego zawartość powinna wynosić co najmniej 80 – 90%. Reszta – jedzenie warzyw. Jak w naturze, te gady najczęściej żywią się małymi rybami, a potem w domu w swojej diecie zaleca się m.in. ryby o niskiej zawartości tłuszczu, pokrojone na małe kawałki. Na pytanie, co karmić krasnouhih żółwie w domu coraz częściej okazuje się, że korzystne są przetworów spożywczych. Jednak eksperci radzą, aby zróżnicować dietę zwierząt. musi ona zawierać kawałki chudego mięsa gotowanego, takich jak (kurcząt), raz na tydzień, powinny one zostać gotowanej wątroby. Również na śmieci z żab, robaków, żuków, robaków, małe ślimaki. Taka żywność można kupić w sklepach. Z pokarmów roślinnych zaleca sałata, kapusta, algi, zielona trawa. Ale nie wszystkie błędy jedzą wszystko. Żółwie krasnouhih paszy w domu, aby zaspokoić ich potrzebę pokarmu roślinnego? Należy starać się dać swoje zwierzęta różne rodzaje warzyw i ziół, aby ustalić, co więcej do ich upodobań. Niektórzy wolą jabłka. Należy jednak pamiętać, że odmiany kwaśne może zaszkodzić żółwie, zwłaszcza jeśli zwierzę jest je jeść w dużych ilościach. I pamiętaj, aby zmienić dietę. Po pierwsze, w celu zaspokojenia potrzeb żółwi organizmu w różnych substancji, a po drugie, monotonne jedzenie po prostu nudzi.

Niektóre funkcje

Podczas karmienia żółwi, eksperci radzą, aby uwzględnić pewne szczególne cechy. Nie powinno się karmić je ręcznie, ponieważ są one bardzo szybko przyzwyczaić i nie jeść w inny sposób. A poza tym, to jest niż karmione żółwi krasnouhih w domu, nie zawsze chcą przejąć. Niemożliwe jest kategorycznie oferować tych zwierząt domowych jogurt, jajka, chleb, ser, płatki. Ich system trawienny nie jest po prostu przeznaczone do trawienia tych pokarmów. Kolejne ważne pytanie: jak często karmić żółwie krasnouhih? Zwykle zaleca karmić młode żółwie 1 raz dziennie, a więcej osób dorosłych (2 – 3 lata) rzadko, 3 – 4 razy w tygodniu. Jednakże, jeżeli błąd domagają się jedzenia, aby ich głodzić nie jest konieczne. Najlepsze jedzenie do zaoferowania w jednym i tym samym czasie, najlepiej rano.

Jeśli będziemy trzymać się karmienie żółwi krasnouhih kilka prostych zasad i zwracać uwagę na ich zwierzęta, będą zadowoleni z właścicieli zdrowy wygląd i długie życie.