342 Shares 9113 views

W repertuarze pieśni i teatralnym repertuarze – co to jest?

Plakat można znaleźć wyrażenie „w repertuarze zawiera rosyjskie piosenki ludowe i romanse”. Terminarz – co i jak używać słowa?


Co zrobić słowniki

Repertuar (w języku francuskim repertuarze, od łacińskiego repertorium, czyli wykaz) – słowo dla listy numerów programów, wykonywanych przez artystów lub lista spektakli teatralnych na dowolny okres czasu.

Przykłady:

  • Filippa Kirkorova repertuar piosenek jest ponad tysiąc tytułów.
  • Repertuar Wachtangowa Teatru – stała „Turandot”, który jest znakiem rozpoznawczym teatru.
  • Z tego powodu, gra „Mewa” nie jest z repertuaru Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

Kiedy wiodący człowiek idzie w jego miejsce wprowadzić innego aktora. Ale tak długo, próby, gra wypada z bieżącego repertuaru.

Kto ma swój repertuar

Co to koncert, być może, wiedzą wszyscy. Entertainer ogłasza problem po emisji, zgodnie z programem. Jest to także rodzaj listy, ale to nie nazywa się repertuar. Ta lista produktów jest znacznie szerszy. Obejmuje on wszystkie numery programów, które mogą reprezentować instytucję kulturalną lub indywidualny wykonawca w pewnym momencie.

Na przykład, Filharmonia Państwa, który organizuje koncerty, może mieć w swoim repertuarze kilka prac, które są wykonywane w sposób ciągły z jego scen. A teraz artystów, którzy wykonują w koncercie, z których każda ma swój repertuar: wokal wykonawców – arie z oper i operetek, pieśni i ballad, aktorów dramatycznych scen – indywidualna i monologi z dramatów, wierszy i fragmentów dzieł literackich, grup muzycznych – własne kompozycje lub należących do innych właścicieli.

Circus repertuar stale się zmienia, chociaż poszczególne pokoje mogą iść do lat arenie. To, przede wszystkim, mówiąc ze zwierzętami.

W jakim kontekście służy słowo

Repertuar może być motywem lub ograniczyć przez parametry. Na przykład: „Reżyser powiedział, że piosenka” Vladimir Central „nie mogą być włączone do repertuaru szkoły, która jest imitacją chanson jest nie do przyjęcia dla zabaw dla dzieci.” Oznacza to, że zespół szkoła może grać ten utwór w innym środowisku, ale nie w szkole.

Może to być kompletny i aktualny spread. Ilekroć mamy na myśli zbiór prac, które są wykonywane w pewnym okresie czasu. Na przykład:

  • Pełny repertuar Teatru Małego tej pory nie udało się przywrócić. Chociaż obecny jest stale zawiera kilka dramatów Ostrowskiego.

Na koncertach galowych często przedstawić rozszerzony repertuar. Tak, odwiedzając barda można wykonać nie tylko pieśni własnej kompozycji, ale również utwory znanych grup pop, nie zostały uwzględnione w programie.

Teraz, gdy wiesz, co jest repertuar i jak służy słowo.