815 Shares 6624 views

Jak wybrać aplikator z powrotem: porady i opinie

Nowoczesny styl charakteryzuje się niską mobilnością. Stało się niemal normą. urząd pracy, wysokie obcasy, zakidyvanie stóp do drugiej – jest to jedna z wielu przyczyn złego stanu zdrowia. Człowiek zaczyna skarżą migreny, dystonia naczyniowym, ból kręgosłupa. Często rozwija się skolioza, nie ma zawroty głowy, pogorszenie funkcji serca, człowiek staje się wrażliwy na warunki atmosferyczne, jest szybko wyczerpany. Może pojawić się płaska i zaburzenia postawy. Wszystkie te problemy przyczynić się do spadku wydajności, wygląd ganku, osteochondroza i szczypanie z zakończeń nerwowych w odcinku szyjnym kręgosłupa.


stosowanie aplikatorów

W leczeniu zapalenia kości i stawów i inne choroby układu mięśniowo-szkieletowego, istnieje wiele różnych metod:

 • leki;
 • fizjoterapia;
 • do kąpieli;
 • masaż;
 • wychowanie fizyczne lub odpowiedni sportu.

Wiele włączyć do metod medycyny alternatywnej. Akupunktura stała się szczególnie popularna. Należy zauważyć, że procedury mają wysoką wartość, a jeden specjalista kampania będzie niewystarczająca.

Jednym ze sposobów rozwiązania problemów zdrowotnych jest patch do tyłu. Który gatunek ma urządzenie i co jej wpływ opisanego w tym artykule.

Wpływ aplikatora

Aplikator do tyłu, którego zdjęcie jest prezentowane w niniejszym materiale ma różne skutki.

 • Mechaniczne. To może powodować szybką i skuteczną reakcję organizmu, w przeciwieństwie do zwykłych, masażu wytwarzane ręcznie.
 • Reflex. Z akupunktury promuje aktywację odruchu skórny segmentowej, co ma pozytywny wpływ na narządy wewnętrzne.
 • Galwaniczne. Charakteryzuje się ona pod wpływem aplikatorów (wynalazek Lyapko) w osteochondroza karku oraz chorób kręgosłupa i dział mięśni. Niskiego napięcia feed zmniejszają stan zapalny i obrzęk.

Kuzniecow aplikator

Urządzenie zostało wynalezione Czelabińsk muzyka pedagoga Ivan Kuznetsov. Powstał w 1980 roku.

Kuzniecow był wielbicielem medycyny chińskiej. Pierwsze jego poważne oparzenia płuc spowodowanego przez środek karaluchów, postanowił nie odwoływać się do oficjalnej medycyny i wymyślić własny sposób uzdrowienia.

Z gumową matą do Joginów on ostre kołki przymocowane i zaczął używać urządzenia do leczenia urazów. Zwracając uwagę na pozytywne skutki wynalazku Kuzniecow zaczął traktować innych ludzi.

Należy zauważyć, że oficjalna medycyna nowy wynalazek, przez długi czas nie przywiązuje żadnej wagi. Wkrótce aplikator z powrotem rozsianych po całym świecie. W Związku Radzieckim był duży popyt. Pozytywny efekt urządzenie posiadało w leczeniu zapalenia kości i stawów, zmęczenie i poważnych chorób kości. Kuzniecow Aplikator jest stale modyfikowany.

W oparciu o jakie działania aplikatora?

Aplikator z igłami do tyłu pomaga zwalczać ból w odcinku piersiowym i szyjnym kręgosłupa, a także leczyć region lędźwiowego i stawów. To również sprawia, że możliwe, aby poradzić sobie z ciężkim ataku migreny.

Głównym składnikiem każdego urządzenia tego typu – igła. Oni nie uszkodzić skóry i jej nie zaszkodzi. Dlatego ta metoda leczenia nie niosą ze sobą ryzyko zakażenia krwi.

Igły powodować reakcje ciała, działając na swoich obszarach odruchowych. Impulsy są przekazywane do rdzenia kręgowego i narządów wewnętrznych i tkanek. Brak bólu spowodowanego przez zwiększenie produkcji endorfin przez przysadkę mózgową. W związku z tym, Wrażliwość dotykową jest zmniejszona.

backaches aplikator Kuznetsova promuje rozszerzenie naczyń, które poprawia krążenie krwi i przyspiesza przemianę materii w organizmie. Połączone równolegle z tych mechanizmów obronnych, staje się znaczące środki biologicznie czynne, w tym opioidów i które wykazują działanie przeciwbólowe.

Jazda ekspozycja aplikator opiera się na fakcie, że przyczynia się do wzbudzenia nowego centrum bólu w mózgu. On działa jako konkurenta istniejącego pożaru, wywołanego przez chorobę narządu wewnętrznego. W rezultacie ból stopniowo maleje.

Jak aplikator Kuznetsova dzisiaj

Struktura urządzenia, takiego jak aplikator do tyłu, są różnej złożoności. Jej podstawą jest zwykłym oilcloths mata lub tkanina, na której płytki kwadratowy lub okrągły kształt. Płyty umieszczone są tępe kolce z tworzywa sztucznego, metalu lub polistyrenu.

Odległość pomiędzy kołkami jest nazywany etapem. Maty, dostępny w handlu, ma dwa wymiary: wysokość 5 mm (łagodne działanie) i 7,6 mm (krok ma twardą działania). Szerszy odstęp, tym silniejszy poziom ciśnienia na skórze. Podkładka – klasyczne modyfikacja aplikatora.

Istnieją inne modele aplikatora Kuznetsova:

 • Masażer. Jest on przedstawiony w formie walca z lub bez uchwytu. perełek wielkość i ilość igieł wybrane indywidualnie. Traktuje bóle mięśni i rozbija soli. Jeśli wyrzucisz swoją rolkę stóp na podłodze, to zniknie nie tylko pobudza, ale także zmęczenie mięśni.
 • Napęd. Na jego powierzchni znajdują się również igła wykonana z tworzywa sztucznego, i znajduje się poniżej pasa. Urządzenie jest noszone na ramieniu. Ten aplikator do masażu pleców i inne obszary problemowe.
 • Pas. Urządzenie jest dość obszerna. Wewnętrzna strona jest powleczona kolce polistyrenu.
 • Wkładki. Są one przeznaczone do prowadzenia masażu w stopach.

Różnica koloru nanoszenia Kuznetsova

Aplikatory Kuzniecowa różnią się kolorem:

 • Zielony Urządzenie jest przeznaczone dla osób o wrażliwej skórze i niskim progu bólu.
 • Niebieski aplikator jest przeznaczony dla pacjentów z normalnego progu bólowego.
 • Żółty urządzenie ma maksymalny wpływ na ludzi z wysokim progiem bólu. Kolce są wyposażone w dodatkowe wkładki magnesu, które promują tworzenie się w polu magnetycznym.
 • Nanoszenia na pomarańczowo przeznaczony dla wszystkich pacjentów. Często zdarza się, że jest wykorzystywany przez joginami jako pierwszy krok w przejściu na paznokcie i potłuczonego szkła.

Jak Kuznetsova maty stosowane w osteochondroza?

Kuzniecow Aplikator do tyłu jest przymocowany do pleców lub karku. Aby zwiększyć efekty, pacjent leży na plecach. Wystające rogi presję na skórze pleców lub karku. Masaż w połączeniu z wpływem na punkty akupunktury.

Jakie procesy są aktywne?

W przypadku korzystania z aplikatora osiąga się następujące efekty:

 • poprawia krążenie krwi;
 • optymalizacji procesów metabolicznych;
 • toksyny;
 • zmniejszenia napięcia mięśni.

efekt terapeutyczny może być skierowany na dowolny obszar?

Ekspozycja aplikatora jest kierowany do strefy odruchowej. Są to miejsca na powierzchni ciała, które zostały usunięte z organizmu pacjenta, lecz są połączone z nim przez zakończeń nerwowych. Masować tych obszarów przyczynia się do znacznej intensyfikacji efektu w poprawie narządu.

odruchowe strefy znajdują się na stopach i dłoniach człowieka. Dlatego leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów oprócz akupresury powrotem Resort Area do masowania tych obszarów z maty i rolki.

aplikatory

Nikolay Grigorevich Lyapko jest ukraiński reflexologist. udało mu się poprawić wynalazku Kuznetsova i stworzyć zupełnie nowe urządzenie na podstawie aplikatora Kuznetsova. Wynalazek również zyskał szeroką popularność. Ulepszony aplikator Lyapko pomaga w chorobach kręgosłupa i innych problemów układu mięśniowo-szkieletowego.

Aplikator do leczenia tyłu nie uszkodzić skóry. Jest to oparte na kauczuku medyczne pokryte rzędów igieł wykonane z metalu. Mocowania igły wykonane krawędzie ograniczające, które znajduje się na obwodzie urządzenia.

W uzupełnieniu do akupresury i odruchowego działania Lyapko Aplikator umożliwia efektu galwanicznego. Jak elektrolityczne uzyskuje?

Każdy kopiec wybrzuszenie ma igłę. Metal wytwarzanego igły zdolnego do tworzenia galwaniczną pary. W regionie kontaktu ze skórą utworzony jest obecny igieł. Zatem, masaż i akupunktura uzupełnione fizjoterapii.

Metal igły jest, że jest inaczej. Może to być z miedzi, cynku, niklu, żelaza. Igły są w końcówki posrebrzanej lub złotem. Obecność metalu szlachetnego określa wysokie koszty dywanów.

Wysoka cena aplikatora do tylnej Lyapko opłaca pozytywny efekt terapeutyczny i zmniejszenie stosowania leków.

modyfikacje aplikatory

Lyapko prezentowane w różnych wersjach. Może ona znajdować się w postaci maty, rolki, taśmy, okładu lub kuli. Wszystkie urządzenia mają powierzchnię igły podobne.

Jakie opcje są przydatne w osteochondroza?

W leczeniu zapalenia kości i stawów stosuje się następujące urządzenia:

 • Pad aplikator do tyłu. Pacjent leży na plecach lub stóp masaże.
 • Pas. Jego noszenia pod ubraniem.
 • Roller. Jest on używany do masażu.
 • Podkładka płaska, nazwany „stokrotka”. Mocuje się w obszarze szyjki zginanie w talii, ramię lub kolana.

Aplikator wpływ Lyapko osteochondroza

Aplikator do tyłu Lyapko w stanie:

 • powstrzymać ból w kręgosłupie;
 • usunięcie skurcz mięśni;
 • poprawa krążenia;
 • przywrócić tkanki chrzęstnej;
 • zmniejszyć spożycie leków;
 • stymulowanie sił rezerwy organizmu.

Lyapko masażer w kształcie kuli

W serii urządzeń przeznaczonych Lyapko, posiada kulki, które również znajduje się igieł. Gry z pomocą kuli stymulowanie rozwoju niemowląt i małych dzieci. U dzieci, uczniowie w szkole, urządzenie pomaga w rozwoju mózgu i zapewnia relaks podczas odpoczynku nocnym.

Osoby w podeszłym wieku zaleca się przechowywać go w dłoniach, albo toczyć nogą na podłodze w pozycji siedzącej. Zatem istnieje masaż obszarów odruchowych, rozluźnia system nerwowy, poprawia jakość snu.

Według jakiego kryterium należy wyróżnić Lyapko aplikator?

Aplikator Lyapko reprezentuje szeroką gamę produktów, które mają różne właściwości:

 • Odległość między igłami dla osób z wysokim progiem bólu, wrażliwej skóry. Dla dzieci korzystny model z małej odległości pomiędzy igłami. Pacjenci, którzy mają ponad 40 lat, zaleca się, aby użyć urządzenia z dużym boisku.
 • Pod względem wielkości i kształtu, mogą być duże, małe, okrągłe, mieści się w dłoni, długie. Może mieć postać maty, pasy i rolki lub wkładek. Taka odmiana jest odpowiedni dla każdego ciała. Jeżeli klasyczny Lyapko aplikator w postaci dywanów jest odpowiedni do leczenia choroby zwyrodnieniowej dysku, innych form nadających się do wyeliminowania innych chorób.

Co wybrać?

Urządzenie wynalezione Lyapko, ma znaczący wpływ terapeutyczny. Co jest zaletą wynalazku Kuznetsova?

Kuzniecow Aplikator do tyłu optymalizuje krążenie. Sposób Lyapko, oprócz poprawy przepływu krwi uzyskuje dodatkowe efekty. Igła płyty, jak już wspomniano, możliwe jest zapewnienie prądu galwanicznej skóry i dostarczać odpowiednich elementów metalowych. Takie leczenie ogranicza skurcze mięśni, eliminując zapalenie, przyspieszenia regeneracji.

Jakie choroby demonstruje użycie aplikatora?

Aplikator przedstawiono w następujących chorób:

 • ból w kolanach, mięśni i stawów;
 • migrena;
 • zapalenie stawów;
 • bezsenność;
 • pochwycona nerwu;
 • skurcze;
 • rwa kulszowa;
 • tsellyulittom zmiany skórne;
 • bólu okolicy lędźwiowej;
 • Wspólne złamań;
 • skrzywienie kręgosłupa;
 • moczenie nocne;
 • nerwoból;
 • hemoroidy;
 • zmniejszonym lub zwiększonym ciśnieniem;
 • astma alergiczna przyrodzie;
 • zapalenie płuc;
 • stany zapalne dróg oddechowych;
 • choroby przewodu pokarmowego;
 • cukrzyca.

Przeciwwskazania

Aplikator nie jest używany w następujących stanach chorobowych:

 • choroby zakaźne, w ostrej formie;
 • choroby krwi;
 • Stan asteniczny ;
 • naruszenie nabłonka;
 • odmrożenia;
 • Obecność skrzepów krwi;
 • gorączka;
 • Obecność brodawczaków i brodawki;
 • padaczka;
 • choroba niedokrwienna serca;
 • choroby skóry;
 • Niski poziom protrombiny we krwi;
 • uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

opinie

Klasyczny model aplikatora Kuznetsova inspiruje wiele z niego korzystać. Powszechne stosowanie produktu otrzymane od ekspertów, praktyków i tradycyjnej medycyny orientalnej.

Zdaniem wielu lekarzy, aplikator, gdy ból pleców pozwala poprawić ogólny stan zdrowia pacjenta, zwiększenie poziomu jego wydajności. Ponadto wykazały doskonałe wyniki przy korygowaniu wynalazek dysfunkcji autonomicznego układu nerwowego (zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, spadek ciśnienia)

Pozytywny efekt można osiągnąć za pomocą terapii skojarzonej z cellulitem. Wysoki poziom skuteczności terapeutycznej i profilaktycznej z wykorzystaniem aplikatora pozwala doradzić szeroki wachlarz ludzi.

Informacje zwrotne od pacjentów Lyapko aplikatora pomaga pozbyć się zmęczenia w nogach. Jest idealny do masażu. Ponadto, urządzenie może wyeliminować ból stawów, w celu poprawy odporności. Aplikatory ma działanie protivotselyulitnoe pomaga w chorobach przewodu pokarmowego (eliminuje zaparcia i kolki).