457 Shares 4843 views

Mark Zuckerberg – twórca Facebooka

Największy serwis społecznościowy na świecie, dziś jest Facebook. Witryna, pierwotnie stworzony dla studentów Harvardu, nabył status potężnego serwisu z miliard użytkowników. Został on stworzony w 2004 roku przez hakera powołania, programista, specjalista w dziedzinie technologii internetowych i przedsiębiorca Mark Zuckerberg. Facebook – serwis, który pozwala stworzyć profil, publikują zdjęcia, dane osobowe, poszukaj znajomych. Początkowo przekazywane na tej stronie, studenci na Uniwersytecie Harvarda, a następnie dołączył do uczniów Boston, a od roku 2006 wszyscy użytkownicy sieci World Wide Web w wieku powyżej 13 lat, mogą zarejestrować się tam. Jego pomysł, aby utworzyć katalog nazw i adresów w sieci z kolegami realizowany drugi rok ucznia Mark Zuckerberg.


biografia

Maj 14, 1984 żydowski dentysta rodzina Edvarda Tsukerberga i psychiatra Karen Kempner, który mieszka w White Plains, NY, świętował narodziny drugiego dziecka. Mark Zuckerberg – jedyny chłopiec z czworga dzieci w rodzinie. Fascynacja programowania rozpoczął się w latach nauki w szkole. Następnie Mark Elliott opracowała „ryzyko” sieciowej wersji gry. Pomimo ich entuzjazm i zainteresowanie w technologii komputerowej, Zuckerberg jedzie do Harvard University na Wydziale Psychologii. Aktywnie uczestniczy w kursach informatycznych, student drugiego roku inicjuje tworzenie lokalizacji sieciowej kolekcji «zdjęcie Address Book», lub «The Facebook» ( «Księga osób"), jak go nazywano uczniów. administracja edukacyjna instytucja nie wspiera tę ideę, powołując się na poufność informacji. Ale Mark Zuckerberg z ufnością sukcesu i miłości do swojej pasji do pęknięć haseł sieci komputerowej Harvard i tworzy katalog ze zdjęciami i podstawowych informacji osobowych na studentów zwanych «Facemash», który jest na samym początku przyciągnęły 22.000 widoki. Według autorów, uczniowie musieli głosować na najlepsze zdjęcie. Wkrótce Katalog wzrosła popularność, liczba odwiedzających wzrosła, a uczeń był narażony, witryna została zamknięta. Mark został oskarżony o wtargnięcie do życia prywatnego, z wyjątkiem zagrożone. Sytuacja została rozwiązana, ale jego pomysł haker uczeń odmówił. Wraz ze swoimi kolegami, Mark Zuckerberg zaczął tworzyć sieć społeczną. Początkowo praca była w pokoju w akademiku, ale po udanej promocji Facebook, przyjaciół wypadło i przeniósł się do Kalifornii, gdzie całkowicie podporządkowany jego hobby. Uruchom popularna sieć jest obecnie uznawany w 2004 roku. W 2009 roku, firma inwestycyjna Digital Sky Technologies (DST) kupno akcji Internetu Facebook Inc. o $ 200 milionów dolarów. Obecnie społecznościowy ma ponad miliard użytkowników, który oferuje wiele możliwości interakcji ze sobą, jak również możliwości dochodu wystarczające.

Prezes Facebooka Mark Tsukerberg – młody miliarder, który jest stale obecny w rankingu najbogatszych ludzi w USA. Jego żona w maju 2012 roku, stał się przyjacielem czasów studenckich Priscilla Chan, który jest lekarzem. Biznesmen uczestniczy w miłości, prowadzi aktywny tryb życia i rozwija swój projekt online.