681 Shares 6270 views

Tajemniczy Czarnobyl: interesujących faktów o strefie wyłączonej

Awaria w Czarnobylu w 1986 roku było coś, że nadal utrzymuje się atmosfera wokół strefy wykluczenia tajemnicy. Przynajmniej tak mówią prosty mieszczan. A powodem tego był, prawdopodobnie, nie spotkanie z pary lub dwóch zombie w drut kolczasty i gwałtownej fantazji pisarzy science fiction. Więc co jest w Czarnobylu? Interesujące fakty na temat tego miasta duchów i innych miast należących do odgrodzonej części świata, rozważymy.

Skala katastrofy

Zaczynamy uczyć ciekawych faktów o Czarnobylu po samej katastrofy. Ocena skali katastrofy w Czarnobylu szacuje się na tym od ilości uwolnionego materiału promieniotwórczego. Sobie wyobrazić konsekwencje wypadku, ilość emitowanego materiału promieniotwórczego jest w porównaniu z pierwszym użyciem broni jądrowej.

Tak, wiemy, że w japońskim mieście Hiroszimy w 1945 roku zrzucono bombę atomową. Wypadek w elektrowni atomowej w Czarnobylu wydała masę 500 razy bardziej destrukcyjny. Ilości materiałów promieniotwórczych 50 milionów Curie.

ofiara wypadku

Pierwszymi ofiarami strażaków stalowych promieniowanie którzy przeszli bez specjalnej ochrony ugaszenie pożaru w czwartym reaktorze.

Ponieważ stacja pracuje w chwili wypadku, wiele osób było. 134 z nich otrzymało choroby popromiennej, przy pracy w pierwszym okresie po wydaniu. Około 30 osób zmarło z powodu choroby popromiennej w ciągu pierwszego miesiąca. Aby wyeliminować skutki wypadku 600.000 osób zostało nazwie. Wielu z nich otrzymało wyższą lub niższą dawkę.

Poza likwidatorów, poniósł ogromną liczbę mieszkańców krajów, których terytoria są najbliżej bieżącej strefie wyłączonej. Razem z Ukrainy, Białorusi i Rosji (wtedy ZSRR single) wystawiono ponad 8,4 mln mieszkańców. Taka jest skala skutków tej katastrofy spowodowane. Od tego czasu stał się miastem duchów Czarnobyla. Interesujące fakty, o których będziemy mówić dalszy trafienie.

ścieżka propagacji promieniowania

Chociaż znajduje się w Czarnobylu na Ukrainie, większość ofiar na Białorusi. Było to spowodowane kierunkiem wiatru w momencie katastrofy.

tereny rolnicze z Białorusi okazały się nieprzydatne do uprawy. Kraj musiał z nich zrezygnować, co doprowadziło do poważnych strat w gospodarce. Jakie inne ciekawostki o Czarnobylu i całej strefie wyłączonej znanym ludzkości?

konserwy niebezpieczeństwo

Pod Czarnobylu sarkofagów (pokrycie nad czwartym EJ energii) hamowały więcej niż 95% materiału radioaktywnego. Biorąc pod uwagę, że wpływ na dużą skalę wypadku spowodowanego rozprzestrzenianiem niewielką część substancji niebezpiecznych, znaczenie sarkofagu jest nadmierne.

Budowa nowego schroniska jest już w toku. To przeznaczono miliardy dolarów. Nowoczesny design zostanie wzniesiony nad czwartym reaktorem i starego schroniska w nadchodzącym roku.

Czarnobyl Natura

Dla tych, którzy nie wiedzą, co stanowi Czarnobyl (strefa wykluczenie), ciekawe fakty i ewentualnie otwarcie będzie nowością.

W umysłach niektórych ludzi, narażenie na promieniowanie charakter strefy czarnobylskiej jest martwy i niezamieszkane. Jednak tak nie jest. Roślinność zaczyna bardzo szybko zdobyć ich uzasadniony terytorium. Natura szaleje farb i zioła w lecie, spanie, zgodnie z oczekiwaniami, w sezonie zimowym. Ten dodatek do wiedzy o środowisku rzuciły nam aktualny Czarnobylu. Interesujące fakty potwierdzają zdjęcia. Przywieźliśmy w naszych zdjęć wykonanych niedawno artykuł w strefie wyłączonej.

Fauny strefy znacznie wzrosła. Zwiększono liczbę osobników. Jest to szczególnie widoczne w populacji wilka, orła, łosia.

strefa wykluczenie zamieszkuje!

W naszym postrzeganiu strefie wyłączonej – obszar zakazany dla ludzi. W przypadku Czarnobyla, jest uzasadnione. Ludzie tutaj czekał i wciąż czeka na niebezpieczeństwo promieniowania, a następnie, logicznie, nie powinny być tutaj. Ale ludzie żyjący w strefie ograniczonego! Są to nowoczesne Czarnobyl rzucił nam kilka interesujących faktów.

Ci, którzy odważyli się wrócić do domu na ogrodzonym obszarze off, obecnie nazywamy dzikich lokatorów. Zgodnie z 2014 Czarnobyla i należące do miast powiatowych i gminy mieszka około trzystu osób. Głównie to osoby starsze, które nie chcą się przeprowadzić w 1986 roku.

Nieoczekiwana popularność

strefa zamknięta wokół źródła emisji promieniowania stała się miejscem przyciągającym turystów. Jak zapewnić agencji, wycieczki po Czarnobylu, Prypeci i innych spektakularnych miejsc, trasy są bezpieczne.

Znany na całym światowym wydaniu Forbes uznany Czarnobylu strefy alienacji jednymi z najbardziej niezwykłych miejsc na turystykę. Ich zdaniem w Czarnobylu, co można zobaczyć nigdzie indziej na naszej planecie nie ma rogów.

wniosek

W naszym artykule, zwrócili się do takiego zastraszającym temat, jak w Czarnobylu. Interesujące fakty i zdjęcia zawarte w nim – to tylko niewielka część informacji o ograniczonym obszarze, który stara się przywrócić te wszystkie lata.

Teraz wiemy, że zombie stada nie idą pod sczerniałe drzew Czarnobyla. Jest to wspaniały charakter i żyć w ogromnej liczbie całkowicie normalnych zwierząt. Ponadto strefa wykluczenie zamieszkana przez lokatorów – ludzi, którzy odważyli się pozostać w swoich domach z dala od cywilizacji.

W tym pamiętać, zostawiamy w Czarnobylu. Interesujące fakty nie kończy się tutaj, ponieważ atmosfera tajemniczości stworzony przez obszar odwiedzających. Uzupełnia Graffiti mapowanie wyobraźnię ludzi. I te twory na ścianach ulicy na pewno ma coś świętego. Teraz pozostaje zdecydować, czy to miasto Czarnobyl, Prypeć i innych miejscach strefy promieniowania je odwiedzić, lub zostawić je się, zgodnie z oczekiwaniami, strefę wykluczenia.