692 Shares 8006 views

Restauracja "Heat". Petersburg; Restauracja "Teplo"

"Restauracja – nostalgia dla Europy" – jak sama gospodyni nazywa to miejsce. To właśnie dzięki miłości do europejskiego powściągliwości, a zarazem otwartości, prostoty, graniczącej z surowością, ale z zachowaniem atmosfery powstał pomysł stworzenia kawiarni. Okazało się, że to nie tylko sukces. Restauracja "Ciepło" to miejsce dla tych, którzy, podobnie jak jej kochankom, zakochują się w wygodzie i "bezkrytycznym" pięknie europejskich miast. Tutaj, w tej instytucji w centrum Petersburga ich mała część się osiedliła. Ogrzewa też mieszkańców północnej stolicy w ponure dni deszczowe, a słoneczna pogoda cieszy się wspaniałym tarasem, który stał się wizytówką restauracji. Zapraszamy do zapoznania się z tym wspaniałym miejscem.


"Ciepłe" środowisko

Wnętrze tutaj jest w stylu europejskim i nieco powściągliwe, ale domowe jak przytulne i ciepłe. Przybywając do kawiarni "Heat", natychmiast pogrąża się w jego niesamowitej atmosferze. Chcę dosłownie osiąść na miękkich kanapach, co wystarcza wszystkim, albo usiąść na drewnianej ławce, obejmując już siedzącego na nim wielkiego misia. W tej restauracji nie musisz mówić: "Bądź w domu", zdarza się to zwiedzającym samemu.

Jeśli poszedłeś do restauracji "Ciepło" z mrozu, usiądź na kominku lub owinięto ciepłym kocem. A potem weź książkę z półki (idealna dla tych, którzy przyszli sam) lub siadać przy stole do szachów, aby zagrać imprezę w przyjemnej firmie (nawet jeśli jest to nieznajomość). Po prostu nie zapomnij złożyć zamówienia – będziesz tu smakował i smakował w domu. Oczekujesz gotowania, szczegółowo przeanalizuj wnętrze. To naprawdę interesujące. Zdjęcia szczęśliwych ludzi, umieszczone i zawieszone na ścianach, piękne antyczne zabawki, rośliny doniczkowe i całość stelażu porcelanowych filiżanek – wszystko to tworzy nieopisaną atmosferę radości i przytulności. Nawiasem mówiąc, o filiżankach. Są wszystkie z imionami należącymi do stałych gości "Tepla" – uwielbiają tu swoich gości.

Niezrównane jedzenie

Warto wspomnieć o tym, kto wymyślił menu restauracji. Ten człowiek i profesjonalista z wielką literą stał się uroczym, utalentowanym, zakochanym w życiu i swojej dziewczynie o imieniu Julia. Goście, którzy ją spotkali, są zafascynowani już w pierwszych sekundach komunikacji. Potem spróbować potraw gotowanych pod jej przewodnictwem i zakochać się w jej kreatywności. Co ona i jej zespół kucharzy dostarczają gościom?

Kuchnia tutaj jest w większości europejska, a jest wiele tradycyjnych potraw rosyjskich. Wszystkie są całkiem proste, ale z obowiązkowym smakiem w przepisie lub służą. Spróbuj na przykład pysznego i zarazem bardzo pożytecznego sałatki z pieczonych buraków, jabłek i miękkiego koziego. Chcesz coś bardziej egzotycznego? Jak o mango z papaja, awokado, krewetki i kolendry? Gorąco polecamy kotlet z łososiem z dodatkiem musztardy z sosem śmietanowym lub pysznym stekem z wołowiny z pieczarkami i boczniakami. Na deser można wziąć domowe ciasto z kwaśnej śmietany, gorący czekoladowy flan lub nawet prawdziwy wiejski ser z jagodami do wyboru.

Napoje zarówno alkoholowe, jak i nie, są również w szerokim zakresie. Szczególnie przyjemny jest wybór miejsc ocieplania – różne herbaty i kawa we wszystkich możliwych odmianach, kakao i mleko, napary (rokitnik, róża, imbir). Od alkoholu, gulki, grzanego wina, a nawet ciepłej, domowej papryki. Ostrzegamy cię – jeśli po raz pierwszy odwiedziłeś restaurację "Heat", będziesz musiał ciężko wybierać przez długi czas.

Homemade Lunches

Tu działają na tej samej zasadzie, co w większości rodzin – że gotowane, to wszyscy jedzą. Lunch nie jest wszechstronny, więc każdy może wybrać tylko to, czego chcą: tylko gorące i pić, albo sałatkę i zupę, albo wszystko razem. Różnorodność może być dodatkiem i sałatkami, reszta jest przygotowana "wspólnie".

Obiad biznesowy, który jest jeszcze bardziej zwyczajowo nazywany obiadem, będzie kosztować śmieszną kwotę. Na przykład najdroższym posiłkiem jest danie główne – 140 rubli. Sałatka wychodzi na 80 rubli, a można nawet zupę w wieku 60 lat.

Biblioteka "Tepla"

Ta część zakładu zasługuje na szczególną uwagę. Biblioteka tutaj jest bogata, jak w prawdziwym domu intelektualistów. Na półkach znajdziecie bajki i powieści, fantastykę i detektywy, kolekcje wierszy, encyklopedie, słowniki, różne katalogi (moda, sztuka, fotografia), periodyków i wiele innych.

Nawiasem mówiąc, na półkach są nie tylko książki, ale także coś nie mniej interesujące. Na przykład ołówki i znaczniki dla dzieci (dorośli nie są również zabronione do pokazania swoich talentów artystycznych), gry w karty i gry w szachy, gry planszowe. Restauracja "Heat" nie tylko cię karmi, ale również nie pozwoli Ci się nudzić. Na każdy gust jest wiele rozrywek.

Recenzje restauracji St. Petersburg

Byłoby dziwnie wątpić, że opinie będą inne niż najbardziej pozytywne. To jest prawdziwa mała Europa, która odwiedziła Sankt Petersburg. Restauracja "Heat" ocenia, że ich goście zasłużeni w całości. Mówi się o niewiarygodnie miły, przytulny i naprawdę ciepły w każdym znaczeniu słowa. Tu są pary miłosne, towarzystwa przyjaciół, matek i tatusiów z dziećmi, a także sam (tutaj być z tobą sam, łamiąc prywatność, chyba że ciekawa książka, szczególnie miła). Goście zwracają uwagę na dbałość i życzliwość personelu, który jest bardziej niż kelnerzy i kucharze, ale gościnni gospodarze dużego domu. Jeśli mieszkasz w tym mieście lub odwiedzisz Sankt Petersburg, nie zaprzeczaj się przyjemności odwiedzić takie wspaniałe miejsce.

Restauracja "Teplo" (Moskwa): recenzje

Instytucja o podobnej nazwie istnieje w stolicy. To prawda, że to zupełnie inna restauracja i zupełnie inna historia. Niektórzy, odwiedzając kawiarnię w Petersburgu, podczas gdy w Moskwie, przychodzą tutaj i odkrywają niezgodność. I wszystko dlatego, że nazwy różnych instytucji przypadkowo zbiegają się. Nie warto jednak przyjmować uprzedzeń w stosunku do "imiennika" stolicy.

Restauracja "Teplo" (Moskwa) jest również bardzo przytulnym i komfortowym miejscem. Jest atmosfera spokoju i spokoju, ale nie ma prostoty i szczerości. Oprócz tego, że konieczne jest, aby zakłady kapitałowe, w tym "ciepła" jest więcej niż status, udoskonalenie, jest udział patosu. I ceny są wysokie, choć dość uzasadnione. Zabezpieczeni mieszkańcy Moskwy jak tutaj, kuchnia jest chwalona, również usługa. A dusza … po jej wyjeździe do Petersburga "Heat".

Wnioski

Jeśli miałeś szczęście, aby żyć w pięknym Petersburgu lub przyjechałeś tu w interesach, trochę czasu, aby odwiedzić restaurację "Heat". Szczerze, obłędnie przyjemne i ładne miejsce z wielką kuchnią (proste, ale bardzo smaczne) i gościnną gospodynią – kelnerzy z pewnością Cię zadowolą i będą zapamiętani przez długi czas. A być może będzie to Twoja ulubiona kafejka, gdzie możesz iść z przyjacielem, bliskiej osoby, dzieckiem lub bez towarzystwa. Tutaj zawsze będziesz przytulny i wygodny.