271 Shares 919 views

Niedźwiedź okularowy – południowoamerykański kuzyn syberyjskich Niedźwiedzie

Niedźwiedź okularowy jest jedynym przedstawicielem rodziny sławnego misia na kontynencie Ameryki Południowej. Woli żyć głównie w lasach deszczowych andyjskich wyżyn, ale niektóre osobniki wędrują na nizinach. Czasami można je znaleźć na wysokości około dwustu metrów nad poziomem morza. Niedźwiedź okularowy jest niekonwencjonalny dla swojej rodziny diety: on przeważnie wegetariańska, ale czasami nie pogardził i jedzenia padliny. Wśród dużych niedźwiedzie „pacyfista”, niż to tylko Panda eating pędy bambusa tylko.

Niezwykłe imię zwierzęcia została ze względu na osobliwości kolor: oko jest jasne okulary podobny do pierścienia. Według niego, niedźwiedź ma swoją nazwę. Jednak te cechy pigmentacji włosów nie są wszyscy członkowie gatunku.

Wymiary okularach niedźwiedzia jest gorsza od swoich krewnych: jej długość – nie więcej niż sto osiemdziesiąt centymetrów (z wyłączeniem semisantimetrovogo ogona), wysokość w kłębie – do siedemdziesięciu sześciu centymetrów, a waga – do stu czterdziestu kilogramów. Podobnie jak większość innych członków rodziny, niedźwiedź okularowy dobrze wspinać się na drzewa i buduje den. Jednakże, hibernacja, że nie chce, a den są wykorzystywane wyłącznie do hodowli. W rzeczywistości – dlaczego spać, kiedy nie jest tak dużo żywności?

Okres małżeństwo z niedźwiedziami okularowy trwa od kwietnia do czerwca, a ciąża trwa osiem miesięcy. W świetle wyłania się z jednego do trzech małe opatrzony masie od trzysta sześciu kilkuset gramów. Ale młode rosną szybko, a w wieku miesiąca wędrówki matkę, kiedy jest zajęty poszukiwaniu pożywienia. Czasami używają ich rodziców jako wierzchowca, wspinaczka w trakcie takiej podróży na plecach. I po sześciu miesiącach stają się całkowicie niezależny i pozostawić niedźwiedzia, jako okularach niedźwiedzia – samotnego zwierzęcia.

Niedźwiedzie jedzą wszystko, co dostanie pod łapą. Ale podstawowa dieta – pokarm roślinny: trawa, gałęzie drzew palmowych, i różne owoce. Szczególnie korzystne są do rodziny Bromeliads są rośliny, które stanowią połowę objętości pokarmu. Najbardziej znanym przedstawicielem bromeliad jest ananas wszystko znajome. Guba nie oszuka z niedźwiedziami Ameryki Południowej!

Odkrywanie na szczycie dużej koncentracji owoców palmy, niedźwiedzie są podejmowane tam i, wznosząc się z gałęzi coś podobnego gniazd lub kanapy, na żywo, bez przechodzenia w dół do ziemi, tak długo, jak to będzie jeść wszystko w zasięgu wzroku. Niedźwiedź okularowy genetycznie jest drapieżnikiem i teoretycznie w roku głodu może pożreć małe zwierzęta, ale w praktyce jest to bardzo rzadkie. Mimo to, w tropikach, ale nie znaleźliśmy pokarmów roślinnych! andoniedźwiedź okularowy nie są szczególnie zwinność. Prędkość ruchu po prostu niepotrzebnie. Klony z niedźwiedziami prędkości Andes znacznie mniejszy od swojego odpowiednika syberyjskiego prędkości, prędkości pracy, które mogą dotrzeć sześćdziesięciu kilometrów na godzinę.

W praktyce, Spectacled miś drapieżnictwo ograniczone kopce ruina i zjadanie ich mieszkańców. On również chłodny przeszkadza południowoamerykańskich rolników, jak często brudnych sztuczek w swoich dziedzinach, jedzenia młode pędy kukurydzy i trzciny cukrowej. Oznakowane i przypadki ataków niedźwiedzi dotyczących zwierząt gospodarskich, ale zdarza się to rzadko. Rolnicy przyzwyczajeni zwierzęta z dala od jego prywatnej własności. Ale niedźwiedzie zdjęć popularne w obszarach wiejskich Kolumbii, Peru, Ekwadorze i Wenezueli – w zakresie maksymalnego spreadu zwierzęcia. Wieśniacy dekorować swoje domy swoich skromnych środków.