291 Shares 6645 views

Friedrich Nietzsche cytat o wieczne

Fridrih Nitsshe – jeden z najczęściej cytowanych filozofów. Jego żywy i dociekliwy umysł był w stanie rodzić nauk związanych z tym dniem. Aforyzmy Nietzsche – jest uważany przed więcej niż jednego pokolenia ludzi.


Nietzsche – filozof?

To jest czasami nazywany filozofem niekoniecznie. Genialny muzyk, poeta, językoznawca i ostatecznie stał się założycielem filozoficznej doktryny, która postuluje cytowanym tak daleko. Ze względu na to, co wypowiedzi Nietzschego tak powszechne? Wyjaśnić tak popularne oryginalne nauki może być fakt, że wszystkie jej założenia przeniknięte negację wszystkich zasad. Filozof i nazywa się „jedynym kompletnym nihilistyczny”.

Mówił o moralnych gniewnych ludzi jako kłamców, którzy nie rozumieją swój gniew. Dla takich radykalnych poglądów Fridrih Nitsshe, którego cytuje często nie są rozumiane przez jego współczesnych, wielokrotnie dały do ostrej krytyki ze strony społeczności filozoficznej. Na początku swojej kariery brak uznania doprowadziła pisarza do poważnych zaburzeń, pogarszających się psychiczne i fizyczne dolegliwości. Później Nietzsche mówi o tym: „Co cię nie zabije, to mnie wzmocni” – ta maksyma oznaczając ich stosunek do nieporozumień i zaprzeczenia ze strony kolegów.

Kroki do nadczłowieka

Doktryna filozofa nadczłowieka wyróżnia się w swojej pracy. Stwierdzono najbardziej śmiałych pomysłów, które są głoszone Fridrih Nitsshe. Cytaty o życiu ludzkim jako ewoluującej istoty stały się podstawą jego idei. Część dzieł filozofa związanego z narodzinami narodowego socjalizmu. ideologia faszyzmu wygląda zniekształcone nie do poznania Nietzschego, co dyskredytuje jego nazwisko w nadchodzących latach.

Jednak prawdziwym Supermanem jest nadal obecny w pismach filozofa. I czas prawdziwi ludzie Nietzsche nie miał nic wspólnego z nim. Według pisarza, zwykłym człowiekiem – to, co trzeba przezwyciężyć, w trakcie ewolucji rodzaju „pomost między małpą a nadczłowieka”. tworzenie książka dla filozofa sam był niestałego zjawisko. Potem pozbawiony możliwości narodzin nadczłowieka, mówił, że jego funkcje są bardziej widoczne.

Ten szalony pomysł wydawało się niemożliwe filozofowie bajkę, ale Fridrih Nitsshe, którego notowania były dość radykalne, wierzyli w niego, i był gotowy umrzeć dla swojego pomysłu. Przez to wszystko nie namawiał do siebie żal dla dobra nadczłowieka. Fridriha Nitsshe pomysł z wyprzedzeniem, a być może jeszcze przed nami. Jego współcześni zmagał się z problemem zachowania człowieka i Nietzsche powiedział, że ludzki trzeba przekroczyć – skok.

Fridriha Nitsshe cytaty o miłości

Wielu pisarzy i historyków, wpływające w jego życiu zawodowym Nietzschego, uznanej w nim gorącym mizoginem. W filozofii życia byłem naprawdę mały kobiety: matka, siostra i przyjaciel Lou Salome, którą nazwał najbardziej inteligentnych kobiet. Jednak pech w miłości nie doprowadziła do jej zaprzeczenia. Kocham ofiarę wielkiego pisarza i oskarżycielski. Kochający, ale nie kogoś bliskiego, według niego, prędzej czy później znajdzie się w najbardziej odrażających cech. Writer Friedrich Nietzsche cytaty, które są budowane na negacji ustalonych norm nadmiernego moralizowania widział tylko kłamstwo.

Uważał, że to wspaniałe uczucie jest nie do pogodzenia z małżeństwa. Nie gardzą instytucji rodziny, ale twierdził, że więcej par może być szczęśliwy bez współżycia. słowa Nietzschego, że wolni ludzie, tym bardziej zdolność do kochania i bycia kochanym, można uznać za motto jego życiu osobistym. Jednak pod koniec roku pisarz przyznał, że mylił się w tej kwestii, o czym świadczą jego słowa: „Teraz pragnę każdą kobietę.”

Friedrich Nietzsche cytaty o życiu

Wielu filozofów nie występują wątpliwości własnych przekonań. Nietzsche nie jest jednym z nich. Być może to było w jego zwyczaju kwestionować wszystko, a jego nauki nazywane są irracjonalne. Jednak nigdy pisarz wątpić własną wielkość, choć i powiedział, że nie myśliciel nie okazała się zupełnie dobrze, nawet on sam.

Wszystkie myśli Nietzschego przepojona duchem wolności, i to do tego, szukał przez całe życie. Przywiózł tę ideę do skrajności, za co wielokrotnie krytykowane. Nietzsche nazywał siebie „filozofem brakowało prawdy.”

Wolność – nieosiągalnym ideałem

Nietzsche powiedział, że wolność ducha posiada człowiek coraz więcej nowych zobowiązań. Zaprzeczył, że ogrom myśli może być tam, gdzie wszystko jest dozwolone i nic nie jest dozwolone. To może być tylko wtedy, gdy jasno określone granice tego, co jest dozwolone i zabronione. Ale jak określić granice tego, co możliwe i niemożliwe? Filozofowie mówią, że tylko strach przed śmiercią człowiek może zrozumieć, „Damocles tańczy dobrze tylko pod nawis mieczem.”

Więc ja zobaczyłem człowieka wielkiego myśliciela Fridrih Vilgelm Nitsshe, którego cytuje – „dla każdego i dla nikogo” to spuścizna Oni nie tylko sprawiają, że myślisz dają człowiekowi niewyczerpane bodziec do samodoskonalenia. Być może był to jeden z aroganckich myśli Nietzschego – przekazać swoje słowa do ludzi za wszelką cenę, nawet kosztem własnych wątpliwości, który kosztował go szczęścia osobistego.