600 Shares 5504 views

Wood Black (Ebony): właściwości i zastosowania

Ebony – nazwa rodzajowa, oznacza to, że całość gatunków drzew, z drewna czarny. Drzewo, które często nazywane jest czarny – to heban, pochodzi z Afryki (Zair, Nigeria, Kamerun) i Cejlon (Sri Lanka, Indie).

informacje historyczne

Ebony nazywa się różnie: mugembe, heban, „drzewo muzyki” Mpinga „zebrano”. Od najdawniejszych czasów ludzie używali kory, liści i drewna hebanu, przypisać je do magicznych właściwościach. W grobowcu faraona Tutanchamona odkryto produkty z czarnego drewna. W Egipcie to cenny materiał jest sprowadzone z Afryki Wschodniej. Wierzono, że materiały do produkcji broni są heban drewno rodzina jest w stanie zabijać złych duchów i demonów. Amulety symbolizuje odwagę, odwagę ich właściciela, a według popularnego przekonania, przyniósł siłę i zwinność.

szczepy afrykańskie wykorzystali Ebony do wytwarzania węgla, piec ma na swojej nadzwyczajnej emisyjności i wysokiej twardości.

Produkty wykonane z hebanu jest często przypisywane właściwości magiczne. Na przykład od hebanowego trumny przeznaczone do przechowywania magicznych przedmiotów, aby zachować ich jakość.

Funkcje i specyfikacje

Ebony ma potężny średnicy pnia sięgającą ponad metr. Wysokość wynosi około 10 metrów. Rośnie bardzo wolno, tak, że ma większą gęstość, 2 razy większej niż gęstość dębu. W celu dotarcia do wielkości rynku, konieczne jest od wielu lat.

czarne drewno Kora nie ma żadnej wartości, a zatem jest stosowany tylko w afrykańskich uzdrowicieli medycynie ludowej. Drewno dźwiękowy bardzo silne (gęstość 900-1000 kg / m 3, przy wilgotności 15%) oleistego, która zapewnia odporność na wszelkich zjawisk atmosferycznych. Najbardziej zwarta struktura w Ceylon hebanu.

Gdy temperatura spada i zmiany trybu struktura jest stabilna wilgotności. Rdzeń ma brązowy kolor i czekoladę, często z fioletowym lub światła purpurowy odcień. Miękisz jest mniej gęsty, żółtawy. Drewno jest łatwo polerowanie, toczenie. Drewno czarna zgnilizna i uszkodzenia owad nie ma wpływu (nawet wszystkożerne termity unikać go).

Liście skórzaste, heban duże, wiecznie zielone, ale w rzadkich przypadkach może upaść suszę.

Wszystkie rodzaje drewna tropikalnego mają różniące się piękny naturalny matowy połysk, ale niektóre odmiany mogą mieć metaliczny połysk.

Niezbędny heban olej się dość problematyczne. Jest on stosowany w produkcji perfum, ponieważ daje głębię smaku i podkreśla sąsiednich nut zapachowych.

Charakterystyka przedmiotu obrabianego

Suszenie heban narażone na złe. Podczas rejestrowania stosuje się sposób ze stanu suszenia. To polega na tym, że w ciągu dwóch lat przed ścięciu pnia wykonany specjalne nacięcia okrągłe, zatrzymuje wzrost. W celu uniknięcia zbyt szybkiego suszenia, drewno podczas cięcia po szczelnie pokryta przed słońcem i projektów, a kończy (w tym procesie, w celu odpowiedniego wapna lub innego podobnego materiału).

„Musical” drzewo

Ze względu na swoją gęstość i wodoodporne właściwości drzewa czarny jest z powodzeniem stosowany w produkcji wysokiej klasy instrumentów muzycznych. Szczególnie popularne dla instrumentów dętych, takich jak flet, klarnet, obój. Również klucze heban fortepian wykonane, sępy i klocki na uchwytach gitary, skrzypce. Szyjka gitary, który jest wykorzystywany do produkcji hebanu, że środek ciężkości przesuwa samego narzędzia, co jest ważne dla profesjonalnych wykonawców. shell gitara z polerowanego hebanu tworzy echa, gdy nagle mediatorem schodzą sznurki. Gryf nie zużywają się i dobrze utrzymane modalne płyta.

Ponadto drewno heban mogą być wykorzystane do oklejania fortepianów i pianin, które są wykonane z drobnoziarnistej sosny.

Produkcja mebli

Dla wkładów i okleinowania hebanu została ona stosowana od 17 wieku. W 1733 roku cena import drewna została zmniejszona, jak rozpoczął się wynikiem jego powszechnego stosowania.

Na początku 19 wieku, stało się modne stylizowane upraw, takich jak Roman, greckiej, egipskiej. W tym czasie ich popularność zaczęła zdobywać krzesło curule, który został wykonany z drewna hebanu. Wygląda to bardzo wdzięczne i nieważkości, ale rzeczywiście silniejszy i cięższy.

W Rosji popularność elitarnej meble wykonane z hebanu rozpoczął od Piotra Wielkiego, a od 18 wieku był często stosowany mahoń.

Do tej pory, heban służy do elementów dekoracji mebli, a także do produkcji ekskluzywnych produktów. Na podkreślenie luksusowych drewniane elementy łączą się z elementów z drogich metali.

Do dekoracji i mebli intarsji, instrumenty muzyczne, używane Fornir heban.

Wystrój wnętrz i upominków

Ebony drewna, dzięki swoim unikalnym właściwościom, idealny do obróbki w produkcji różnych przedmiotów: figurki, uchwyty noży, pamiątki.

Najbardziej wykwalifikowanych rzeźbiarzy z hebanu – ludzie z plemienia Makonde. Zrobili nadzwyczajne ekspresyjne rzeźby z hebanu. W materiałach złożonych metod postępowania, różne w strukturze: wypolerowanych i pociętych elementów bez przetwarzania.

Dzisiaj wartość heban jest również wysoka, to materiał high-end jest wykonany: szachy, backgammon, laski, pudełka do wina, cygara, elementy wystroju, ramki do zdjęć i obrazów, aby poradzić sobie noże i więcej.

Korzystanie z owoców i liści

Ebony ma jadalne owoce, kwaśny smak inny (to ze względu na nagromadzenie w tkankach taniny). Jednak znika podczas zamrażania i podczas przechowywania. W niektórych krajach, Ebony liści i kwiatów o wysokiej kaloryczności, zjeść. Wśród nich mogą być przygotowane syropy, napoje owocowe i wiele innych potraw. Można również użyć surowego lub suchej.

Owoce czarnego drewna, zależnie od rodzaju i miejsca wzrostu, mogą mieć różne rozmiary. We wschodniej persimmon na przykład jagody osiągnięcia średnicy 10 cm.

właściwości lecznicze

Europejczycy w średniowieczu byli przekonani właściwości anty-starzenia eliksiru nalewki z kory, rdzeń, owocowych i hebanu kwiatów. Stwierdzono również, że dania z czarnego drewna mogą neutralizować trucizny.

Mozambicans do dnia dzisiejszego hebanu jest używany jako roślina lecznicza. Napary używany z rdzenia, kory, liści i kwiatów. Praktykowane wdychanie dymu medyczny w malarii, migreny, zapalenia oskrzeli. Leki oparte na korzeniach drzewa są używane do łagodzenia bólu brzucha.

Niektóre odmiany hebanu

Księżycowa Ebony nie jest jak inne rodzaje heban ponieważ różni się niezwykłą strukturę, tworząc dziwaczne paska. Kolor drewna może mieć dowolny kolor z ciemności na światło żółte i białawe. I wyciąć drzewa, tylko jego wygląd, kolor drewna nie może być znaleziony. Ten rodzaj bardzo rzadko, można go znaleźć tylko w niedostępnych lasach na Filipinach. Podlegają tylko te cięcia drzew, których wiek osiągnął 400 lat lub więcej.

Madagaskar heban rośnie, jak sama nazwa wskazuje, na wyspie Madagaskar i Seszele. Drewno antracyt czarny, świeże obniżył ma metaliczny połysk.

Ceylon heban – jeden z najdroższych odmian hebanu. Rośnie w Malezji, Indonezji, Cejlonu. Kolor drewna – ciemny brąz.

Kameruńczyk heban ma głęboki czarny kolor, możliwe szare smugi. Najczęstszym gatunkiem hebanu. Ceniona mniejsza niż innych gatunków, ze względu na otwartych porach drewna.

Makassar heban Rośnie w Indonezji. Jego bielu żółtawo-biały, czarny rdzeń ma charakterystyczny wzór pasm brązowawych odcieni.

Ze względu na swoje unikalne właściwości drewna i w wysokim popytem, jak również fakt, że aż wiek towaru powinien przekazać więcej niż sto lat, heban jest coraz rzadsze. Od 1994 roku, heban wymienione jako zagrożone.

Luksusowe przedmioty wykonane z drewna cennych gatunków z hebanu, są skomplikowane i kosztowne dekoracji.