247 Shares 2831 views

Wszystko o rybołówstwo: żyłki do podajnika

żyłki do podajnika można grać podczas łowienia z dużych ryb decydującą rolę. Po tym wszystkim, mimo zwyczajności przekładni, która pomaga uczynić wielką obsadę, dobre okablowanie i ostatecznie tylko opierając się na swojej sile, jest bezpieczny dla ryb z wody znaczące trofeum. Ale trwa dyskusja między amatorów połowu ryb dolną, o której linia była dla podajnika jest lepszy? Żyłka lub pleciony?

Cóż, to jest łatwe do zrozumienia w tej sprawie. Każdy bieg ma swoje specyficzne zalety i wady. Przy wyborze żyłki należy brać pod uwagę wiele czynników. Jest to rodzaj zbiornika, a szacunkowa masa zapadki. Ale w każdym przypadku, wybór nie jest wielki w wędkowania. żyłki do podajnika może być żyłki lub pleciony. Alternatywy jeśli istnieją, są wyraźnie gorsze od tych dwóch gatunków.

Tak więc przyjrzeć się bliżej linii Żyłka wędkarska. Wentylatory w jej bardzo dużo. Wynika to z jego zalet, które są wyraźnie przesłonić wady. Po pierwsze, zdolność do rozciągania. Kiedy uzależniony samopodsekaetsya duże ryby, to ten rodzaj żyłki doskonale gasi jej silne szarpnięcia. Zdolność ta jest również bardzo wygodne i bardzo widoczne w ostrych dalekich rzutów. Średnia linia Żyłka wędkarska może być rozciągnięty o 10%.

Po drugie, jego hydrofobowości. Monofilament na podajniku tego typu doskonale odpycha wodę, a więc jest bardzo skuteczny w użyciu w temperaturach ujemnych. To nie będzie pęcznieć. No i po trzecie, to jest, oczywiście, cena. Pomimo wszystkich swoich zalet, ten bieg jest jeszcze stosunkowo tanie. Może to ważny fakt sprawia, że pewne korekty do ostatecznego wyboru przy zakupie.

Oczywiście, braki tej żyłki do podajnika ma również dużo. Najistotniejszą z nich – jest to krótka żywotność. Żyłka żyłka będzie działać poprawnie lub dwa lata, po której będzie kruche i stracić swoją rozciągliwość. Inną jego wadą jest to, że wydaje się być „zapamiętuje” swoją pozycję na szpuli, a kiedy wychodzi, zaczyna skręcać, co prowadzi do powstawania pętli.

Alternatywą dla linii Żyłka wędkarska jest pleciony. Może być również montowany na pręcie do połowu podajnika, ale jego właściwości są nieco inne. Po pierwsze, doskonałą czułość. Plecionka ma niski współczynnik wydłużenia, co oznacza, że nawet najmniejsze kęs jest widoczny. Jest to znaczący plus dla połowu małych ryb, takich jak karp czy płoci. Po drugie, sieć nie pomylić, przenosząc się z cewki. Ryzyko składników jest bardzo mała. Inną zaletą jest jego siła. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie długich odlewane z mocno załadowany koryta.

Upadki w warkocze, too. Jest to kosztowne, słabo wchłania szarpnięć ryby, a jeśli tak, to pojawi się na węźle, aby rozwikłać to będzie praktycznie niemożliwe. Ale jedna opinia większości rybacy są zbieżne, sieć – to jest najlepsza linia była smycze dla podajnika. Przy wyborze narzędzi powinien trzeźwo ocenić nadchodzącą ryby. Nie możemy powiedzieć, co jest lepsze – czy plecionka włókna elementarnego. Mają przeciwne właściwości, więc gdzie byłby bezużyteczny pierwszy, drugi w porządku sam pokaz. Optymalna rekomendacja dla doboru żyłce do przekładni posuwu jest: czy uzbrojony obie opcje – i wtedy będziesz miał szczęście.