590 Shares 9350 views

szybko i łatwo tworzyć własne ręce grouboks

Grouboks (z pudełka English rosnąć, co oznacza „pole do uprawy”) – nie jest niczym innym małym rozmiarze specjalnie wyposażonym pomieszczeniu, w którym rosną rośliny. Małe wymiary i łatwa obsługa umożliwiają grouboksu być korzystna i atrakcyjna opcja, która jest preferowana przez mieszkańców miast, którzy wybrali jako hobby uprawy roślin, nie mając warunków i możliwości dla rozwoju i utrzymania szklarni lub oranżerii. Opcje i instalacja grouboksov w dzielnicach mieszkaniowych są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy, kto chce, aby mieszkańcy kultywują jakieś gatunki roślin.


Aby to zrobić, tylko trzeba wiedzieć jak zrobić grouboks własne ręce. Technologia wszechstronność pozwala uprawiać rośliny przez cały rok. Nawet z ogrodem marzyć nie jest konieczne, a tylko grouboksy okazją, aby cieszyć się ulubioną rozrywką, a nie ograniczyć czas żadnych doświadczeń w produkcji roślinnej.

Historia grouboksov

Na pytanie „Kiedy pierwszy grouboksy?” jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Uważa się, że pod koniec lat 50. XX wieku, kiedy opanowali Indoor-uprawy roślin pod źródeł LDS takie jak światło. Ale tylko pojawił się łuk lampy sodowe wysokiego ciśnienia doprowadziło do szybkiego rozwoju i dyfuzji technologii grouboks. Pierwsze znaczące wyniki były w amerykańskich i europejskich naukowców w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To był przełom w uprawie domowej warzyw, owoców i roślin ozdobnych, egzotycznych roślin i niezbędnych leków, a także rzadkie gatunki wymienione w Czerwonej Księdze flory na świecie.

Obecnie grouboks technologia są rozpowszechnione na całym świecie. Są one używane przez ogrodów botanicznych, przedsiębiorstw sektora rolnego szklarniach i przemysłu medycznego. Ogromna liczba miłośników roślin opanowali również tych urządzeń. Staramy się zrozumieć, dlaczego jest to technologia uprawy roślin zyskał taką popularność i uznanie.

niezależne tworzenie

Grouboks można swoimi rękami, aby zbudować odpowiedni wybór materiałów, w tym z drugiej strony szafy, zimnej komorze, bloki systemu. Struktura może być zmontowana z arkuszy płyt wiórowych, który jest najłatwiej.

Wymiary „skrzynki” są uzależnione od roślin, które decydują się na zejście na ląd w nim. W związku z tym, grouboksy może być trojakiego rodzaju:

  1. Małe (od pół metra do 1 metra kwadratowego) – dla małych zakładów, wszystkie kaktusy, ponieważ są one idealne do kiełkowania i szybkiego destylacji sadzonek dekoracyjny, owoców, warzyw.
  2. Średniej wielkości (od 1 do 1,5 m 2) – Skrzynki bardzo przestronny dla uprawy roślin w warunkach domowych, w celach medycznych, warzyw i roślin owocowych i krzewów, nawet małych rozmiarów. Wykorzystywane do kiełkowania i zmuszając duże ilości warzyw, owoców i sadzonek ozdobnych.
  3. Duże (jeden i pół metrów kwadratowych, i zawsze, ale w rzeczywistości są one ograniczone do trzech metrów) – w dołach takich wymiarach może utrzymać dom prawie wszystkie egzotyczne rośliny, a nawet krzewy aż do małych drzew, które w takich dużych skrzynek może być z powodzeniem i przez cały rok wegetować i owocować ,

Etapy budowy grouboksa

Grouboks zbudować własnymi rękami, ważne jest, aby obserwować tę technologię na wszystkich etapach. A pierwszym krokiem jest wybór materiału. Jest to konieczne, aby dokładnie obliczyć wszystkie wymiary i zgodnie z określonymi parametrami nabyć materiału (np arkuszy płyty wiórowe) i które zostaną zmontowane pudełko z uchylnym drzwi, co pozwala na działanie na tej samej konstrukcji. Grouboks budować z własnych rąk, rysunki są niezbędne, trzeba je na etapie planowania. Ponadto, wykonując poniższe rysunki, zacząć budować swoje szklarnie. Od wewnątrz koniecznie klejonego folii (przy bocznym z mat). Lepiej jest używać całych kawałków folii.

Następnie trzeba wykonać w oknie okablowanie Elektrycy, wentylację i co najważniejsze – aby zainstalować oświetlenie. Jeśli nie masz specjalnych umiejętności w tych dziedzinach, a następnie, aby zbudować grouboks swoje ręce, instrukcja, czego potrzeba, aby mieć pewność.

Angażować się w uprawie domowej i hodowli roślin z zastosowaniem hydroponiki – to nie tylko zabawa i praktyczne korzyści, ale także sztuką, a nawet nauka. To wpływa na potrzebę integracji i wspierania następujących parametrów na odpowiednim poziomie, jak wilgotność, temperatura, wentylacja, oświetlenie, w tym samym czasie bo każda kultura wyjątkowy. Nauczyć się podstaw tego teplichke układ niezbędny do grouboks własne ręce.

wentylacja

wentylacja grouboksa może być zmuszony albo naturalne. Dla niektórych upraw, można zrobić kilka otworów wywierconych w obudowie, kiedy może być wymagana prawidłowo wybrany pojemnik i specjalny sprzęt dla innych. Jeśli grouboks mały rozmiar, to doskonale nadaje się do użycia, na przykład, chłodnica komputer. Ponadto, aby stworzyć dobrą atmosferę ustalono wentylator, jest on odpowiedzialny za wymianę powietrza i odjeżdża nadmiaru ciepła z lampy. Ponieważ ostrza są zwykle dużo hałasu, mistrz tworzenia grouboks ręce, zawieszone na specjalnych pasków klinowych, który obniża poziom wpływu tego czynnika.

Temperatura i wilgotność

Wskaźniki wilgotności i temperatury powietrza we wgłębieniu grouboksa również dobierane indywidualnie. Należy pamiętać, że w warunkach wysokiej wilgotności rośliny są podatne na próchnicę, a przy wysokich temperaturach może spalić. Aby utrzymać optymalne warunki wewnątrz konieczności instalowania dwóch urządzeń: termometr do kontrolowania temperatury i higrometr do kontroli wilgotności.

oświetlenie

Odpowiednio wyposażone grouboks nie może obyć się bez właściwego oświetlenia. Wymaga to, że jedna lub więcej lamp fluorescencyjnych (ich liczba zależy od wielkości pomieszczenia). Element oświetleniowy jest umieszczony na ściance obudowy (na górze) lub prowizoryczny sufitu.

Moc lampy i odległość od niego do zakładu obliczane są bardzo starannie do lądowania nie umiera z powodu zbyt intensywnego oświetlenia. Jeśli istnieje toczenia liść lub suszenie, konieczne jest, aby zastąpić pracę urządzenia oświetleniowe lampy o mniejszej mocy lub naprawić tak daleko, jak to możliwe. Jeśli zauważysz pojawiła cienkie pędy, międzywęźla długie, jasnozielone, wskazuje to niewystarczające światło. Nawet jeżeli światła są wybierane i stosowane prawidłowo, nie obejmują roślin stale.

Nawet jeśli trzymać grouboks na balkonie, własnymi rękami , aby stworzyć sztuczne rośliny okresowo „noc”. W tym celu, lampa musi być wyposażony w zegar podłączony, skorygowanej w odpowiednim czasie, który zależy od rodzaju uprawy.