550 Shares 8209 views

Ust-Tsilma lotnisko, prom, zdjęcie

Ust-Tsilma – wieś, która jest jednym z najstarszych w Europie północnej. Posiada status centrum tej samej dzielnicy, zaludnione przez ludzi od kilku tysięcy lat przed naszą erą.


Historia wystąpienia

Według informacji ze źródeł pisanych i wynikach badań archeologicznych w rosyjskiej Peczora pojawiła się na początku drugiego tysiąclecia pne. e. Istniejące informacje na temat tego okresu wskazują, że większość z tych osób były Nowogród.

Ust-Tsilma pojawił się także dzięki staraniom mieszkańców Nowogród Ivan Lastki. W 1542 roku otrzymał przywilej królewski, co pozwoliło pozbyć się terenów wzdłuż brzegów Peczora. Wkrótce dołączył Lastke pinezhane i Mezentsev. Dla nich Tsilma basen od dawna odgrywał rolę miejsc połowów. Początkowo, hodowla bydła i rolnictwo miały szczególne znaczenie w życiu miejscowej ludności.

Dzięki archeologów niepowtarzalny starożytny dokument został znaleziony – „Platezhnitsa”. To jest tam, gdzie jest pierwsza wzmianka o Ust-Tsilma.

nowy czas

Region Peczora zaczął bardziej zainteresowanym osobom w tych 17-18 wieków. Proces ten wiąże się z rozłamu w Kościele, w którym wyznawcy starej wiary zostali zmuszeni do ucieczki przed prześladowaniami w neblagodatnom północnej krawędzi. Domem dla wielu Moskali, Nowogrodu i stał pomortsev Ust-Tsilma. Zatem lokalizacja okazała się ośrodkiem staroobrzędowców Peczora w północno-wschodnich stanach europejskiej części Rosji.

Gdy przyszedł do Peczora konserwatyści, próbowali wyróżniają się od swoich najbliższych sąsiadów – w Nieńców i Komi-izhentsev aby zachować swoją kulturę religijną. Wynikiem procesu wielostopniowej była wyjątkowa grupa etniczna z unikalnym, osobliwych cech życia i kultury, jak również inne różnice, które pozwalają, aby oddzielić go od innych narodów.

Pod koniec XVIII w Ust-Tsilma nabywa status ważnego ośrodka gospodarczego Peczora. Wieś miała silny stałe połączenie z zakupami Arkhangelskoye Wielką Ustyug, krawędź Cherdynskii Pinega i Ust Sysolsk.

Według pamiętać Ermilova (wojewódzkim dzienniku powstawania księcia Golicyna) pod koniec XIX wieku w tej miejscowości był 1100 i 4000 w strukturach prysznicowych. Zatem wieś zarówno w liczbie mieszkańców, a obszar był większy niż jakiekolwiek miasto w regionie Archangielska. W maju 1891 roku Ust-Tsilma stał się centrum dużego okręgu Peczora.

współczesny

Na początku 1911 roku w Ust-Tsilma otworzył PECZORA Experiment Station Rolnej, który stał się pierwszą instytucją badawczą na północy europejskiej części RFSRR. Podstawą było to, że dane uzyskane w wyniku skomplikowanej ekspedycyjne badaniach w krawędź 1902-1910 gg. Spędzili AV Zhuravsky, późniejszy pierwszy dyrektor tej stacji. Funkcjonował aż do 1957 roku. Poprzez działania instytucji w obszarze tworzą myśl naukową na temat produkcji pasz i hodowli zwierząt.

W lipcu 1929 roku, dzielnica Ust-Tsilma stał się częścią Republiki Komi. Powstawanie sektorach gospodarki i życia mieszkańców ostrymi krawędziami miał trudne warunki na północy, brak sieci dróg i odległości od centrów przemysłowych.

Pierwszy w styczniu 1932 Ust-Tsilma (Republika Komi) stał się siedzibą Peczora Shipping Management. Ponadto, miasto zostało uznane za obszar środkowy floty rzecznej. Wkrótce w pobliżu wsi oficjalnie otwarto lotnisko. Ust-Tsilma znajduje się kilometr od „bram powietrznych”. Rozmiar pasa startowego – 1332 na 32 metrów.

Budowa pierwszych dużych przedsiębiorstw przemysłowych – zamsz roślin – rozpoczęła się w 1930 roku dwa lata później rozpoczęła produkcję produktów. W ciągu 30 lat XX wieku, jedna z głównych gałęzi dzielnicy był las. Ust-Tsilma LPH został utworzony w roku 1933. Od tego czasu, jego cele produkcyjne wzrasta. Tak więc w latach 1940-1941. To zebrano prawie sto tysięcy metrów sześciennych drewna.

przemysł rolny

Jak już wspomniano, warunki w dzielnicy Ust-Tsilma surowa. Pomimo tego, że sektor rolny zawsze była jednym z wiodących. Tak więc w 1980 Polar regionie o 11% w celu zapewnienia mleka i 9% – mięso. Obecnie obszar Ust'Tsilma jest granica, w którym innowacja przeplatają się ze starożytności.

zasoby naturalne

W tej dziedzinie istnieją zasoby energetyczne oraz zestaw minerałów niemetalicznych, w tym metali szlachetnych, rudy boksytu i diamentów. Rozwój przemysłu jest nadal utrudnione ze względu na oddalenie od centrów gospodarczych i braku regularnej sieci transportowej. Mimo to, perspektywy dla dalszego rozwoju jest, a wszystko za sprawą bogatych zasobów mineralnych.

lokalne media

Jak mogę dowiedzieć się, co mieszka wioskę Ust-Tsilma? „Krasnaja Peczora” – pierwsza gazeta powiatu i wartości miejskich w Republice Komi. Kwestia pilot został opublikowany w dziesiątej edycji października 1920 r. Dla regionu, praktycznie pozbawionego Kolei, niszczenie cywilnej i pierwszej wojny światowej, było to bardzo ważne wydarzenie. Redaktor naczelny, Alexander stał dwadzieścia twarze. Ambiziozny młody człowiek nawet inicjowane wysyłanie „Red Peczora” Lenina. Władimir Iljicz przekazał w treści adres słowami wdzięczności za pracę. Lider światowego proletariatu życzył „Krasnaja Peczora” stała się symbolem rozkwitu ostrych krawędziach jego wyzwolenia z chaosu, ignorancji i ciemności. wsparcie moralne ze stolicy pomógł nowy periodyk zyskać niepowtarzalny charakter i dokładnie dostać się do jego stóp.

słynny święto

Każdego roku w lipcu, przekształcając wioskę Ust-Tsilma. „Górka” – wiosną i latem rytuał uroczystości, otrzymał status republiki w 2004 roku – źródło zabawy i dobrego nastroju nie tylko mieszkańców, ale również turyści. Składa się z dwóch elementów – tańca i jazdy. Ten ostatni z kolei reprezentuje sześć cyfr – „filarów”, „wodze”, „Pletnev”, „koło”, „bok do boku”, a „kwadrat”. Plyasova kadryl zawiera jedenaście kawałków – "mistrz", "jabłko", "Ditty", "Krakowiak", "Seni", "Polka", "Marusenka", "Na chodniku ulicy", "Pas de Spagna" i „kamarinskaja ”.

W lipcu 2012 roku, święto było szczególnie wspaniałe, jako wieś obchodził swoje 470-lecie.

symbolizm

W 2009 roku rozwój herbu Ust-Tsilma rozpoczęła się w heraldyce Unii Rosji. Wynika to z zastosowania administracyjnej wieś. Azure tle godło. To wysłane wąską taśmę, utworzone przez trzy czarno trzy żółte kwadratów. Oni na przemian ze sobą. Wewnątrz włożyli na rogu trzy czarne i żółty kwadrat, a „krocze” ma czerwone wzorzec w każdym z nich. Nad taśmą umieszczony jest srebro Beaver, trzymając w przedniej łapy turzyca promień tego samego koloru. Na dole pokazuje łukowe łososia, bijąc ogonem. Ryby malowane w kolorze srebrnym.

Celowniki

Na terenie dzielnicy Ust-Tsilma ma ponad siedemdziesiąt zabytków kultury i historii. W miejscowości o dwadzieścia miejsc pamięci o wielkich ludzi i ważnych wydarzeń, które wpłynęły na rozwój regionu. Są żywymi świadkami przeszłości i pomagają odtworzyć atmosferę danego okresu historycznego. Wiele zabytków związanych z bohaterstwie swoich przodków i licznych wojen, które spotkały tę twardą ziemię.

Kopalnie miedzi i srebra

Pomnik ten – jeden z najstarszych w okolicy. Ruda została odkryta na Tsilma z powrotem w 1428 roku. Obecnie na terenie, który wcześniej wydobywano metalu, można zobaczyć pięć dołów.

Velikopozhensky skit

U progu XVIII wieku do Wielkiej reap powstał Believers skit. Został on utworzony przez przedstawicieli Mezensky chłopów i ludzi z Vyg. Dzięki tym klasztorze Peczora dołączonej literaturze Old wierzącego. Schizmatyckich pustelnicy byli w podobny sposób chłopskiego życia: są one zaangażowane w wycinania lasów na pola i czerpać rozliczanie krzewów. Życie było trudne i głodne. Obecnie grunty zajęte przez miejscowości, ale nadal są one znane jako miejsce samospalenia PECZORA staroobrzędowców. W wyniku niefortunnych wydarzeń z 86 osób zginęło.

Pomnik A. V. Zhuravskomu i Muzeum

Ten wybitny badacz dokonał cenny wkład w rozwój Bolshezemelskaya tundry i aktywnie uczestniczył w procesie identyfikowania możliwości dla rozwoju rolnictwa w prowincji. Rzeźba "Andrei Zhuravsky" ukazał się w Ust-Tsilma w październiku 1981 r. Jej autor – V. A. Rohin – Syktyvkar rzeźbiarz przedstawiana naukowca przechodzi tajdze Pritimanya. Kompozycja składa się z drewna modrzewiowego ().

Zorganizowany w 1905 roku stacji Zhuravsky Zoological stał się przyczółkiem rozwoju nauki na północy. W pamięci meritum naukowiec w Ust-Tsilma został przeniesiony (a zatem zapisana) swój dom. Obecnie budynek jest otwarty Historyczne i Muzeum Pamięci. Zhuravsky.

pamiątkowy

Znak ten dokonał rzeźbiarz pożar w 1985 roku. Ma on na celu zachować pamięć o ścieżce z Archangielska do Ust-Tsilma, który został zakończony pod koniec XIX wieku. Ta droga była tylko podłączenie do większego świata. Na nim były wózki o różnych towarów i produktów. Ponadto ścieżka jest często napędzany politssylnyh który zmarł w drodze. Od tego czasu, mówią, że droga jest usłana kości.

pomnik Batmanova

Został otwarty w 1983 roku, aby zachować pamięć o Basil Foteeviche Batmanova, którzy brali czynny udział w ustanowieniu władzy radzieckiej w Republice Komi. Nazywa się też jedna z ulic wsi nazwanych.

łóżko honoru

Jest pochowany 22 (według innych źródeł 23) Uchwyt zabitych Whites w latach 1918-1920. Pierwotnie pomnik został wykonany z drewna. Rekonstrukcja masowego grobu przeprowadzono w roku 1967, w wyniku było piętnaście obelisks cegły Monument. W trakcie kolejnej przebudowy centralnego obelisku zastąpiony rzeźba matki żałoby.

Dom-Muzeum MA Babikova – Bohater Związku Radzieckiego

Makar A. urodzony 31.07.1921 w miejscowości Ust-Tsilma (fot wsi zostały przedstawione w artykule). Od 1940 roku służył w marynarce wojennej. Do bitwy o zdobyciu portu Seishin Babikov otrzymał najwyższą rangę. Potem był w stanie przebić się z oddziałem linie wroga, uchwycić most nad rzeką, niszcząc ponad pięćdziesięciu żołnierzy wroga i sześć samochodów i odciąć odwrót faszystów i przytrzymaj pozycję zajmowaną przez więcej niż osiemnaście godzin.

Obecnie istnieje pozytywna tendencja zwiększania roli zabytków historycznych i kulturalnych w patriotycznym wychowaniu młodego pokolenia.

Ust-Tsilma: jak się tam dostać?

Wiosną i jesienią, wieś jest często odcięte od świata zewnętrznego ze względu na lód i zamrozić-up. W tym okresie, to pomaga transportu lotniczego na trasie „Syktyvkar – Ust-Tsilma”, ale bilet w jedną stronę kosztuje trzy i pół tysiąca rubli, że nie każdy może sobie pozwolić. Kiedy błota powołać helikopterów Izhmy i Peczora.

autobusy do „Iraol” Reszta stacji dwa razy dziennie. Miłośnicy Autotravel powinni mieć świadomość, że w lecie drogi w obszarze między Ukhta i Iraolem staje się praktycznie nieprzejezdne. Jej stan poprawił się znacząco tylko w zimie.

Odległość między Moskwą i opisane wsi jest 2313 km, długość trasy „Ukhta – Ust-Tsilma” – 362 km.

bieżący numer

Ze względu na corocznym letnim wypłycanie rzeki Peczora czasami przestaje iść odłogiem. Ust-Tsilma jest po prostu odcięte od świata zewnętrznego – dostarczenia pasażerów, żywności, materiałów budowlanych itp To nie stanie się na niczym. Wieśniacy dostać się na drugą stronę łodzi na ośmio- świadczonych przez prywatnego przewoźnika. Co do samochodów ciężarowych i wagonów, czekają na poprawę po obu stronach Peczora.

wniosek

Przez pięć wieków, to zdobi na pagórkowatym brzegu wsi Peczora Ust-Tsilma. Zdjęcia z tej osady, opis jego historii i atrakcji pozwalają przepojony pięknem wspaniałym regionie Rosji. Czasy jak stosunek do rzeczywistości, zmiany, pozostaje tylko wartości duchowych i naturę miłujących wolność mieszkańców Ust-Tsilma.