713 Shares 9048 views

Tajemniczy kuskus Co to za potrawa?

Apetyczny wzgórze złoty owsianka z pokrojonymi warzywami i kawałkami mięsa w środku stołu – to kuskus. Co to jest? Jest to tradycyjna marokańska potrawa. Każdy region kraju afrykańskiego , a nawet każda rodzina ma swoje własne wyobrażenia o tym, jak przygotować kuskus. Przepisy mogą się zmieniać, ale szacunek dla naczyniu pozostaje niezmieniona. Śniadanie serwowane jest w piątki, traktować je gościom serwowane w tabeli pamiątkową. Fakt, co jest szczególnie zaskakujące kuskus Europejczyków – że to danie jada się palcami. Uważa się, że tak smaczne. Jak zorganizować oryginalny marokański posiłek w domu?


Specjalne dania dla kuskus

Do przygotowania opcję klasyczne dania musiałby otrzymać specjalną patelnię, na której ma nawet specjalną nazwę w języku francuskim, dosłownie przetłumaczyć jako „kuskusnitsa”. Jak to jest czasami nazywane Borma. To naczynie znajduje się urządzenie składające się z dwóch części. Dolna oznacza wysoką szalkę wypełniacza i górną – durszlak włożonej do niego. W przypadku braku tego domu kuskusnitsy aw sklepie można zrobić zwykłą patelnię i durszlak. Najważniejsze jest to, że pierwszy nie był zbyt wysoki, a drugi przyszedł do niej w średnicy. Ponadto, trzeba będzie duży półmisek okrągły kształt. Marokańczycy wykorzystywać do takich celów bez glazury ceramiki. Tak, naczynia zmontowane, można rozpocząć, aby kuskus.

Jak gotować?

Przede wszystkim trzeba znaleźć wszystkie niezbędne produkty. Przede wszystkim potrzebuje tylko zaciska – stmida z którego i dokonać kuskus. Co to jest? Praktycznie takie same jak zwykłej kaszy manny, tylko fragmentaryczne większe. Teraz takie grys można kupić w zwykłych sklepach z Europy, ale w przypadku jej braku, można spróbować zrobić mannę. W dolnej części kuskusnitsy będą musiały wysłać mięso i warzywa. Na co będzie, to zależy od tego, jaki rodzaj kuskus dzieje w wyniku wszystkich kulinarnych wysiłków. Na przykład, czasami w naczyniu dodać figi, a także w regionie śródziemnomorskim Maroka zamiast mięsa wykorzystywane ryby. Najczęściej można znaleźć tzw Belle Khodr lub warzyw kuskus. Co to oznacza? To proste – trzeba pomidory, cebulę, ziemniaki, rzepa, dynia, cukinia, kapusta, kurczak i pachnące przyprawy. Jak gotować to danie?

Kuskus przepis Belle Khodr

Weź pół kilo zbóż i o tej samej ilości kurczaka, jedna cebula, jeden pomidor średniej wielkości, kilka dużych marchew, rzepa, ziemniaki, kilka małych cukinii, dwieście gramów dyni, pół mała główka kapusty, kilka gałązek kolendry i pietruszki, trzy łyżki olej roślinny, a dwa – masło, pieprz. Przygotować przyprawy – imbir, kurkuma, bez którego nie okaże się prawdziwe kuskus. Jakich przypraw? Kurkuma – jasny żółty przyprawy, szafran, jak doskonale łączy się z wielu potraw orientalnych. Przemyć mięsa i umieścić w naczyniu jako całości drobno pokroić cebulę pomidory, wlać olej roślinny i dodać przyprawy. Przykryć i gotować przez piętnaście minut na małym ogniu. Wlać pół litra gorącej wody i dodać pozostałe warzywa, zbyt, pokroić na duże kawałki. Umieść durszlak nad garnkiem z kaszy. Przed gotowaniem zboża trzeba ułożyć na półmisku i pocierać ręce, posypać kilka łyżek wody. Piętnaście minut później zad musi być usunięte z miski, umieścić w durszlak na półmisku, zalać zimną wodą i wymieszać, drżenie rąk. Następnie wlać zbóż z powrotem na durszlak i umieścić pokutować na patelni, dodać świeże zioła. Po półgodzinie, zdjąć naczynie z ognia i umieścić na talerzu z kuskus, a na wierzchu – zawartość patelni.