115 Shares 5354 views

Oparte na XML format: Cechy i zalety

W wielu przedsiębiorstwach, i nadal używać starej wersji MS Office, dzięki czemu jest nie tak z przyzwyczajenia, ale ze względu na złożoność wdrożenia nowych systemów informatycznych w produkcji. Nie kłóć się z tym, ale użytkownicy domowi chciałby używać go doradzać nowej wersji pakietu biurowego, który oferuje wiele nowych możliwości, a jedną z nich jest to format oparty na języku XML.


Dokładniej, nie fakt jego istnienia, a normalnie realizowane wsparcie dla wszystkich jego funkcjonalności. Jednakże, należy rozważyć możliwości Excel 2007-2013 w sposób bardziej szczegółowy.

Po pierwsze, twórcy wyznaczyła sobie cel zapewniając użytkownikom szybki, prosty i łatwy do opanowania pakietu oprogramowania biurowego. Głównym celem było stworzenie takiego kompleksu, który pozwoliłby kilka razy, aby zwiększyć wydajność. Jednak dla użytkowników z pojawieniem się nowych wersji edytora arkusza kalkulacyjnego prawdopodobnie wydaje się bardzo dziwne i niezwykłe.

Jedną z najważniejszych nowości w Office 2007 można uznać za pełne wsparcie nowego formatu cross-platformowej zapisywać pliki XML. Format ten na pierwszy rzut oka nie różni się od starych plików, ale to wrażenie jest dość mylące. Należy pamiętać, że to nie tylko dokument tekstowy.

W rzeczywistości, format pliku dokumentu XML sprawia specjalnego archiwum. Aby to zobaczyć, konieczne jest, aby zmienić rozszerzenie na .zip i otwórz go za pomocą dowolnego istniejącego archiwizatora. Wewnątrz widać liczbę plików, które przechowują nie tylko tekst, ale również inne informacje. Tabele, linki, w tym hipertekstu, – to wszystko jest przechowywane w postaci oficjalnych tablicach. Zatem format wymiany XML nie tylko pozwala współdzielić dane i tekst, który w dużej mierze chroni informacje przed uszkodzeniem, ale także przyczynia się do prostych dokumentów eksportujących do innych gatunków.

W skrócie, użytkownicy korporacyjni często lepiej wydawać pieniądze i uaktualnić oprogramowanie, ponieważ wtedy ten krok z pewnością pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pliki XML być łatwo przesyłane drogą elektroniczną z powodu ich niewielkich rozmiarów, a kontrola błędów pomaga utrzymać zawartość dokumentu nienaruszonym nawet w przypadku poważnych awarii. Oczywiście, panaceum na formacie XML oparte jest trudno nazwać, ale w środowiskach korporacyjnych, to sama obecność jest zaletą.

Niestety, wielu konserwatywnych ludzie wciąż wierzą, że nowe instrumenty to kolejny „gwizdki”, który nie oferuje niczego radykalnie nowego. Jednak wrażenie jest zwodniczy i trwa dokładnie tak długo jak nie są one zapoznać się z bogatymi możliwościami bliżej. Na przykład, został ostatecznie zrealizowany jako funkcja dawno obiecał użytkownikom na publikowanie swoich blogach bezpośrednio z aplikacji Office. Oczywiście, Twoja osobista strona musi również obsługiwać wszystkie funkcje, które pozwala formatu XML oparte.

Cały zestaw programów dostał również narzędzie, które pozwala na współpracę ze swoimi partnerami biznesowymi w oddali. Mówimy o aplikacji Groove, które nie tylko tworzy własne konto, ale również specjalny obszar roboczy, w którym w Internecie lub sieci Ethernet LAN, można zaprosić kolegów.

To przez program użytkownika umieszcza dokumenty, które muszą być systematyczne synchronizację i aktualizację. Dodatkowo Groove umożliwia wszystkim swoim współpracownikom w każdej chwili wykorzystać wyniki wspólnej pracy. Nie trzeba dodawać, że opisaliśmy, bez formacie XML to wszystko będzie się wiele bardzo drogich pakietów oprogramowania do użytku korporacyjnego?