523 Shares 2349 views

Projekt altanka z grillem, grill i piekarnik. Projekty wanny z altaną i grillem

Sauna z altaną, który został zbudowany kapitał grillowania – konstrukcja jest bardzo wygodny i praktyczny. Aby wybudować budynek nie jest zbyt trudne. Najważniejsze – sporządzenie projektu przez wykonanie niezbędnych obliczeń. Wanny z altaną i grillem może być zbudowany z różnych materiałów i mają inny układ. W tym artykule, będziemy rozmawiać o tym, jak ta struktura może być i co powinno być brane pod uwagę przy jego budowie.

elementy architektoniczne

Dokonywanie altanę z grillem projektu w kompleksie z wanną, powinniśmy najpierw pomyśleć o tym, co będzie rozplanowanie budynku. Budowa takiego części umieszczone w następującej kolejności: Arbor, czekając pokój sauny. Są one zbudowane na tym samym fundamencie, pod jednym dachem. Bardzo często są one umieszczone w jednym rzędzie. Czasami ta struktura ma również postać litery G. Oznacza to, że altana jest przymocowana do boku szatni. Plan wybór w tym przypadku zależy na budowie w miejscu i pragnie jej samych właścicieli.

Altana na etapie projektowania należy podzielić na dwa „logiczne” stref. Przy stole gości i ławki będą zlokalizowane. „Kuchni” – grill, schowek na naczynia, szpikulce i opał. Do kąpieli może być dołączony do końca jakiegokolwiek obsada (z grillem, grill i pieca). Projekty opracowywane są w tym przypadku z osobistymi preferencjami części hosts. Grill różni się od grilla jest tylko nieco bardziej skomplikowana konstrukcja. To może być smażone, nie tylko kebab, ale mięso na grillu. Piec jest stosowany również do wytwarzania konwencjonalnego pożywienia. Czasami, zamiast ustawić kocioł (pilaw piekarnik).

Bardzo popularne altanka kuchnia letnia z grillem, grill. Projekty takie struktury są praktycznie nie różni się od zwykle. Jedyna rzecz – altanka w tym przypadku zrobić trochę więcej, a nie tylko wyposażony w grill lub grill, ale również gazu lub kuchenką elektryczną, a także rzeźba tabeli.

Wybór materiałów

Wieżowe takie konstrukcje są zazwyczaj kłód lub drewna. W tym przypadku, sauna z altaną wyglądałby harmonijny jak to możliwe. Jednak koszty budowy są dość drogie. Tak często właściciele terenów podmiejskich zbudować własną wannę z kłód lub drewna, garderoba oraz pergolę (altanka lub tylko) sprawiają tarcze.

Oczywiście, może to być wykorzystane do budowy takiego budynku i innych materiałów: cegła, zwykłych bloczków betonowych, a nawet uczynić go wypełniacz. W tym przypadku wszystko zależy od możliwości finansowych właścicieli witryn. Projekty z kąpieli altanka i grill, mogą więc być bardzo różne.

Wymiary struktur

Zredagowany altana z grillem i sauny, między innymi, należy określić obszar każdej z części. Altana są zazwyczaj dość duże. Wszakże w rzeczywistości, to jest w tym przypadku zastępuje pokój rekreacyjny, który będzie zebranie wszystkich członków rodziny. Samo w sobie kąpiel mycia zazwyczaj stron. W związku z tym, może być mniejsze. Przy wyborze powierzchni konstrukcji uwzględnia następujące parametry:

  • Na każdy kuracjusz w kąpieli powinna stanowić około 4 m2.
  • To samo odnosi się do altanki. Oznacza to, że dla czterech osób będzie potrzebne co najmniej 16 m2.
  • Wysokość budynków nie powinna być zbyt duża. W przeciwnym razie, w wannie nie będzie dobrą parę. Od podłogi do sufitu nie powinna przekraczać 2.1 – 2.3. M, odpowiednio, na tej samej wysokości będzie miał garderoby i na tarasie. Dostosować ta będzie mieć jedynie w przypadku, gdy rodziny są zbyt wysokie osoby.

rodzaj fundamentu

rodzaj kąpieli podstawy pod Arbor dobiera się w zależności od rodzaju podłoża i materiału do ściany. Pod drewnianym, Cobblestone oraz budowę rozdzielni będzie wystarczające podstawy kolumnowych. Cegła lub beton kąpiel z altaną trzeba przytrzymać pas.

Czasami pod tego typu budowli jest wypełniony, a połączone fundacja. Oznacza to, że pod taśmą kąpiel wyprostowany i pod pergolą – filary. To, nawiasem mówiąc, jest najczęstszą projekt altanka z grillem i wanną.

rodzaj dachu

Najczęściej tego typu struktur ustawić lub dwuspadowy dach biodrowego. Ta druga opcja wydaje się bardziej skuteczna i solidna, ale dość trudne do wdrożenia. Na połaci dachu wymaga więcej materiału i jego układ kratownica ma dość skomplikowaną budowę. Jednakże, jeśli właściciele strony mają doświadczenie w montażu tych dachach, oczywiście, lepiej jest używać do kąpieli z altaną jest rozwiązaniem. Kąpiel i altanka z grillem, grillem i piecem, które projekty są dość skomplikowane, pod dachem tego typu wyglądają po prostu luksusowe.

rysunki

Po materiał na ściany, w rodzaju fundamentu, lokalizacji i wielkości struktur Arbor wybiera można rozpocząć rysunkach. Ponieważ ta konstrukcja jest dość skomplikowana, nie powinno być co najmniej trzy. Projekt powinien zawierać rysunek profilu budynków i przodu. Ponadto opracowano schemat planu (widok z góry), która wskazuje lokalizację wszystkich urządzeń i mebli (do grillowania, kuchenka, ławki, stoły i t.). Na każdym z rysunków podano podzespołów metod i związków o strukturze. Na przykład, jeśli pokój jest zbudowany z bali, a planowane jest rozszerzenie do tarczy, trzeba wziąć pod uwagę różnicę w następnym skurczu i tak dalej. D.

Sauna i altanka z grillem (projekty takie struktury można zobaczyć na stronie) są zbudowane ze wstępnym rysunku dwóch dokumentów. Rysunek jest pożądane, aby liść z obliczeniem ilości i wartości wszystkich potrzebnych materiałów, a także obrazu 3D przyszłej budowy. Te ostatnie mogą być wykonane za pomocą programu komputerowego. Albo po prostu narysować ręcznie.

Projekty pawilony z grillem (zdjęcia kąpiele z dodatkiem podobieństwa można zobaczyć na stronie), więc dość skomplikowane i należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników.

Co trzeba wiedzieć

coś, co powinno być brane pod uwagę przy budowie skomplikowanych struktur:

  • Altana z grillem, których projekty mogą być różne (otwarte, zamknięte, przeszklonej konstrukcji i t.) Jest zbudowany zgodnie z określonymi zasadami. Zatem podstawą do grilla jest zbudowany równocześnie z założeniem pod ścianą. Grill dzieje się w pierwszej kolejności. Po tym, można budować ściany altany.
  • Drewniana konstrukcja grillowania nie jest zbyt blisko do ściany (co najmniej 20 cm). W przeciwnym razie mogą się zapalić.
  • Montaż konstrukcji ściany zwykle odbywa się w etapach. Najpierw jadę do pola wanny, następnie osłonić garderobę, a na ostatnim etapie – altanka.
  • szambo (4-6 M) ustala się przy wannie. Podłogi w zmywania i pary pokojowego, wykonane nieco nachylone w kierunku skrzyni wodnej, który jest dołączony do rury wylotowej. Jeżeli kąpiel ma używać w zimie, w linii septycznego zbiornika musi zalogować się do głębokości nie mniejszej niż 60 cm.
  • Podczas montażu podłogi w altanie między płytami zostawić małej odległości (2-3 mm). Szczeliny te są niezbędne do spuszczania wody deszczowej do wnętrza.
  • Sufit Altana nie może związać. Bez niej, struktura będzie wyglądać jeszcze bardziej spektakularne.
  • Kamenka mają ściany między pokoju i przedsionka. W tym przypadku właściciele nie muszą zamrażać po wyjściu z kąpieli w okresie jesienno-zimowym.

Jak widać, altanka z grillem projektu w połączeniu z kąpielą może być zupełnie dowolna. Tego typu obiektów wielkości razlchayutsya, widok układ stosowany do budowy ścian materiału, i tak dalej. D. W celu jak najbardziej udany rysunek lub, aby wybrać najbardziej odpowiedni gotowy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich własne zasoby finansowe, jak również wskaźniki, takie jak liczba osób rodzina i cechy danej części. W tym przypadku, sauna z altaną, aby uzyskać wygodny, praktyczny i trwały.