589 Shares 9312 views

Wypadanie pochwy: jak go uniknąć?

Pominięcie pochwy – jest bardzo często występuje patologia, że, co do zasady, które rodziły kobiety i kilka razy częściej u kobiet w podeszłym wieku.


Przyczyny tej choroby są następujące czynniki:

 1. Naruszenie sprężystości tkanki mięśniowej
 2. Poród, dwa lub więcej razy
 3. szkoda narodziny
 4. stała ćwiczenia
 5. Typowe związane z wiekiem zmiany w strukturze i funkcji narządów płciowych.
 6. Zwiększony poziom ciśnienia wewnątrzbrzusznym
 7. Zbyt wiele wagi
 8. Nagła utrata wagi

Zazwyczaj wypadanie pochwy ma pewne objawy, których nie można nie zauważyć. Wiele kobiet woli ignorować pierwsze „dzwony”, pokazując rozwój tej choroby. Gdy rozwija się patologia i osiąga bardziej poważne etapie, a następnie leczenie pochwy wypadanie, w którym powinny być usunięte, bardzo skomplikowane.

Zatem, objawy choroby są następujące:

 1. Ból, który pojawia się, gdy jesteś tuzhites.
 2. Ból pleców i brzucha (zwykle ból nie jest ostry, a ciągnięcie).
 3. Objawy nietrzymania moczu.
 4. Bolesny stosunek płciowy.
 5. Stała upławy (ciężki, zapachowy i nietradycyjnych koloru).
 6. Dyskomfort w pochwie
 7. Problemy z krążeniem w układzie rozrodczym.
 8. Stałe suche błony śluzowe.
 9. Występowanie częstych nadżerek i owrzodzeń.

Pominięcie pochwy i jej późniejszej utraty powoduje wiele problemów w sferze seksualnej. Doświadczenie wykazało, że leczenie zachowawcze nie daje rezultaty. Jednak natychmiast być traktowane jedynie wtedy, gdy kobieta nie ma więcej dzieci. Z reguły po operacji władze biorą za pewnik ich statusu i stać się żądany rozmiar.

Działanie (colporrhaphy) znajduje się z przodu i z tyłu. Wybór tego typu zależy od rodzaju ściany przeszedł wypadnięcie. Istota działania jest to, że tkanka jest nadmiar usuwa się i mięśnie krocza są zszywane. Zatem pochwy wypadanie jest wyeliminowane. Możliwe jest także stosowanie niektórych tworzyw sztucznych podczas tej operacji. Jest to konieczne, gdy kobieta nie otrzyma właściwą satysfakcję podczas stosunku płciowego.

Pominięcie pochwy, których leczenie jest przeprowadzane szybko, całkowicie wyeliminowane i, co do zasady, nie powtarza się (oczywiście w prowadzeniu prawidłowego sposobu życia). Operacja jest wykonywana bez nacięcia skóry, która wskazuje na brak szwów pooperacyjnych. Procedurę przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Okres rekonwalescencji po zabiegu ma również szereg funkcji. Tak więc, po tym poważnym zabiegu należy przestrzegać leżenia w łóżku przez 14 dni. Ponadto, można siedzieć tylko na dwa tygodnie, a nie przed (tak, aby nie naruszyć integralność nie przywrócono pochwy). Jednak okres ten jest indywidualny. To zależy od szybkości gojenia ran gojenie i czystości. Jeśli nie jest stan zapalny, tryb staje się ciężka i poważna.

Oczywiście rehabilitacji obejmuje antybiotyki, zwłaszcza wybrany lekarz na indywidualnie, a także leki przeciwbólowe. Ponadto, lekarz powołuje specjalną dietę w tym okresie.

Jeśli jesteś młody, jeszcze nie mają dzieci, pochwy jest jeszcze w porządku, należy pamiętać, że istnieją środki zapobiegawcze w celu uniknięcia przyszłych wypadnięcie pochwy i macicy. Przede wszystkim, gimnastyczne ćwiczenia (trening mięśni pochwy (stres-relaksacyjny) około 30-40 razy na dobę). Jest to bardzo proste i do przeprowadzania tego rodzaju ćwiczenia mogą być wykonane w dowolnym miejscu i pozycji ciała.

Pamiętaj, że zdrowie kobiet – niezbędnym atrybutem życia. Dbać o nią i nie zapomnij, aby skontaktować się z ginekologiem!