595 Shares 4654 views

Jak ustalić, co jest lepsze – MDF lub wiórowych?

ogromna liczba płytek o różnych modyfikacji są teraz reprezentowane na rynku materiałów budowlanych. Aby jakoś zrozumieć to, starają się zrozumieć problem. Co jest lepsze – MDF lub wiórowych? nie można odpowiedzieć jednoznacznie. W rzeczywistości jest to ta sama płyta wykonana z wiórów drzewnych i włókien. Różnica może być przetwarzany i kompozycji spoiwa w wykończenia.

Zawdzięcza swoją nazwę angielskie frazy MDF średniej gęstości płyta pilśniowa. Okazało się po raz pierwszy w Ameryce, więc pierwsze litery były amerykański. Jeśli tak dokładne tłumaczenie, MDF – to płyta z włókien drzewnych o średniej gęstości. Podczas wytwarzania masy, z których są wykonane, oprócz wiórów drewnianych włókien dodano. Wiórowa składa się w całości ze sprasowanych wiórów. Ale każdy materiał został zastosowany w różnych dziedzinach naszego życia.

Podstawą MDF i płyt wiórowych i włókna są różne rodzaje wiórów drewnianych. W przetwarzaniu odpadów drzewnych nadchodzi. Określa niski koszt materiału. Aby otrzymać produkt wysokiej jakości, frytki przechodzi kilka etapów obróbki. Po zmieleniu trafi na parze. Dodano także wiele składników kleju. W celu utworzenia płyty MDF stosowany naturalną żywicę w postaci kompozycji wiążącej, a następnie cała masa jest ogrzewanej prasy. Tutaj tworzy płytkę, którą następnie poddaje się mieleniu. Jeśli to konieczne, to idzie w następujących etapach przetwarzania. MDF produkowane kilka rodzajów. Płyta Refiner mogą być malowane lub laminowanych folii dowolnym odcieniu. Sklep sprzedaje płyty z wykończeniem fornir w symulowanych szlachetnego drewna. Koszt zależy od zastosowanych metod leczenia.

Trudno powiedzieć, co jest lepsze – MDF lub płyty wiórowej, ponieważ każdy materiał ma dobre właściwości. To prawda, też nie mógł uniknąć niedogodności. MDF, dzięki zastosowaniu w produkcji mebli, stał się popularny. Nie tylko fasady, ale również z tego materiału blaty mocno zakorzenione w naszej kuchni. Umożliwia łatwość przetwarzania dołączyć drzwi o dowolnym kształcie i wzorze paneli, co znacznie upraszcza produkcję różnych zestawów meblowych. Powszechne stosowanie tego materiału znajduje się wykładzin, często stosowane w konstrukcji przegród lub podczas instalowania izolacji dachu.

Płyty wiórowe, w rzeczywistości jest sam materiał, tylko z tańszego ubezpieczenia. Technologia ta pozwala na wykonanie produkcji drewna praktycznie wolne od odpadów. Chipsy wciśnięty w płytę i przetwarzane. Aby zrozumieć, co jest lepsze – MDF lub płyty wiórowej, umożliwiają korzystanie z różnych materiałów, w tych samych warunkach. Sklep oferuje różne grupy kosztów. Odmiana wybrany istotnego wpływu na cenę.

Płyta wiórowa laminowana, których cena jest znacznie niższa, jest poważnym kandydatem do produkcji nie tylko meble, ale również wykładzin podłogowych. Folie mają gładką lub chropowatą powierzchnię, więc raz i nie można odróżnić. Ale trzeba wybrać odpowiedni materiał. Płyt wiórowych może być super twardą, twarde, miękkie i średniej gęstości. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kierunek i wielkość wiórów. Płyta kompozytowa zawiera wiele warstw z różnych kierunków układu wiórów.

Jeśli nie dokonano ostatecznego wyboru, a nie można ustalić, co jest najlepsze – MDF lub płyty wiórowej, chodzi z tymi wymaganiami, które są ważne w tej chwili. blaty kuchenne powinny być wykonane z litego materiału, bo w nim można gotować. Drzwi szafy nie ponosi takiego ciężaru, bo to jest ważniejsze niż wygląd, bo ozdabia swoją kuchnię. Wybór pomiędzy MDF i płyty wiórowej, należy rozważyć odporność materiału na wilgoć. Może zależeć od trwałości zestawu meblowego.