216 Shares 2712 views

Znajduje się najdłuższa rzeka?

W okresie istnienia Ziemi nie umniejsza naukowcy pracują. Po tym wszystkim, życie na naszej planecie jest stale zmieniających się pod wpływem różnych czynników – charakteru zaktualizowane, a działalność człowieka wnosi swój wkład. Dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest najdłuższa rzeka na świecie”


Dłoń należała do Nilu przez długi czas. Ale dzisiejsza żmudne dochodzenie podane bardziej obiektywne i nieoczekiwane rezultaty. Okazuje się, że Neil jest teraz wyprzedza Amazon. Brazylijscy naukowcy odkryli nowe źródło rzeki Ucayali, okoliczność ta wzrosła długość ciągłego amazońskiej koryta do 7000 km. Dlatego, Amazon jest uznawana za najdłuższą rzekę.

Większość rzek Ameryki Południowej płynie w Brazylii, a reszta jej ramię rozciągnięte na ziemiach Boliwii, Ekwadoru, Peru, Kolumbii. Podczas pory deszczowej rzeka zalewa jej wodach terytorium równe wielkości Anglii. Mieszkańcy wodach Amazonki są tak zróżnicowane, że ludzie z Atlantyku nie iść z nimi do jakiegokolwiek porównania.

Trudno jest wybrać jeden z rosyjskich rzekach który będzie słusznie nazwać „najdłuższa rzeka w Rosji.” Po tym wszystkim, aby dokładnie zmierzyć długość kanału rzeki nie zawsze jest to możliwe, jak grać swoje pochodzenie i dopływów rzeki, znajduje się na terytorium sąsiednich państw.

Według statystyk, to jest rzeka Lena, aby stać się mistrzem i otrzymać honorowy tytuł jako najdłuższa rzeka w Rosji. Po tym wszystkim, jego długość od źródeł zlokalizowanych w pobliżu grzbietu głębinowych Bajkału do ust, która wpada do Morza Łaptiewów, to 4400 km.

Zimą rzeka Lena mogą zostać zamrożone na dno, a po wystąpieniu suchym gorącym latem. W niektórych miejscach, głębokość może wynosić do poziomu 0,5 m Chociaż pierwsza część ożywczy wilgoć pochodząca z dopływów, rzeka staje się żywa i floatable -. Osetrova poniżej naczynia zaczynają się pojawiać, przez przyspieszenie aż do wody oceanu.

Amerykanie są dumni z potężnej Mississippi przepływu rzeki, która dzieli Stany Zjednoczone na dwie części, przecina terytorium dziesięciu państw i wpada do Atlantyku. Według danych pochodzących z American Encyclopedia, Mississippi długość systemu rzeka jest 6275 km. Pochodzi ona od rzeki Jefferson w stanie Montana, wpada do wody Missouri i kończy drogę w Zatoce Meksykańskiej. To pozwala przypisać mu odpowiedni tytuł: „najdłuższa rzeka w Stanach Zjednoczonych” Zajmuje uzasadniony czwartą pozycję wśród innych systemów rzecznych planety.

W górnym biegu Missisipi mieć szalejące wodospadów i stromych Rapids. Wśród wodospadami stoi St. Anthony, wysokość upadku jego nieugiętej wody wynosi aż 15 m. Pomiędzy miastami St. Louis i Minneapolis są zaporowe, których praca przyczynia się do zapewnienia mieszkańcom z energii elektrycznej.

Podczas wiosennych powodzi rozpocząć powodzi, zalane dużą powierzchnię. Basen Missisipi zajmuje prawie połowę amerykańskiej ziemi. Najdłuższa rzeka zapewnia stałą armatorów pracy.