652 Shares 2508 views

Ubrania dla wędkarzy zimowych mogą być wygodne i wygodne

Odzież do połowów zimą powinna być chroniona przed mrozem i silnym wiatrem, a jednocześnie suchym i ciepłym. W tym celu urządzenie powinno składać się z kilku warstw, między którymi będzie powietrze, dobrze utrzymujące ciepło. W takim przypadku ubranie można usunąć lub ubrać ponownie, w zależności od pogody, co w ciągu dnia różni się znacznie.

W sklepach zimową odzież połowową jest reprezentowana dość szeroko. Oferowane produkty to producenci zagraniczni i krajowi. Aby nie popełnić błędu z wyborem, kupić lepsze ubiory znanych marek. Warto jednak nie tanie, ale wychodząc na lód, poczujesz wszystkie jego zalety. Choć wśród nowo przybyłych na tym rynku istnieją firmy produkujące wysokiej jakości sprzęt do połowów zimą.

Nie kupuj kostiumów przeznaczonych do uprawiania sportu. Oczywiście wyglądają pięknie i nie są szczególnie drogie, ale w przypadku siedzenia w pobliżu otworów są całkowicie nieodpowiednie. Taki garnitur może być używany, jeśli aktywnie poruszasz się, przenosząc się z jednego zherlitsy do drugiego, a następnie, jeśli mróz nie jest zbyt silny.

Bardzo ważne jest, aby stopy były ciepłe. Rozważmy najtańszą, ale wygodną opcję. Po pierwsze, nosić grubą wełniane skarpetki z dzianiny. Będą lekko uganiać nogi i stymulować krążenie krwi, utrzymując ciepło ciała. Następnie musisz nosić regularne skarpetki bawełniane. Są potrzebne do zbierania wilgoci. Top – syntetyczne skarpetki wykonane z poliestru lub kapronu. Ich rolą nie jest pozostawianie utraconych podczas chodzenia. Jest jednak możliwe i inna opcja – specjalne skarpetki, które mają inną grubość dziania i złożoną strukturę. Są wygodne, długie, ale drogie. Jeszcze droższe są skarpetki wykonane z materiałów high-tech, takich jak neopren i gorset. W nich nogi w każdych warunkach pogodowych pozostaną suche i nie zamarzają.

Odzież dla wędkarskich zimowych niekoniecznie obejmuje wysokiej jakości bieliznę termiczną. Obecnie jest on wykonany z materiałów syntetycznych o strukturze "plastra miodu". To jest dobre dla potu i przyjemne dla organizmu. Warto zauważyć, że ten rodzaj odzieży jest produkowany nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet.

Następna warstwa odzieży to kombinezon. Producenci oferują kilka opcji: kombinezony lub komplety składające się z kurtki, półbramy lub spodni. Ten garnitur ma kilka warstw. Wewnątrz jest dość miękka warstwa, a następnie puszysta lub inna izolacja, być może syntetyczna, a na wierzchu warstwy materiału, która chroni przed wilgocią i zimnem. Ale jeśli nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, to jest alternatywa – sweter z wysokim gardłem.

Teraz musisz odebrać odzieży wierzchniej. Kurtka musi koniecznie mieć duży kołnierz i kaptur, który może być rozpięty w razie potrzeby, a rękawy są wyposażone w mankiety. Kombinezon powinien chronić plecy i klatkę wędkarza przed wiatrem, ale nie powinien powstrzymywać ruchów. Niektóre modele są zaprojektowane w taki sposób, aby można je było usunąć bez konieczności zdejmowania butów.

Robią takie kombinezony z tkanin wielowarstwowych, które chronią je przed wszelkimi negatywnymi wpływami natury i odwracają pot. Jako grzejnik stosuje się zarówno materiały syntetyczne, jak i naturalne. Wybierając najodpowiedniejszą opcję należy pamiętać, że kombinezony z izolacją syntetyczną są mniej miejsca, łatwiej i można je stosować nawet w bardzo niskich temperaturach.

Tu też możliwe jest alternatywne rozwiązanie. Dobre ubrania do połowów zimowych – futra z kożucha i ciepłych pikowanych półpasm. Ostatnio takie ubrania zostały uznane za najbardziej odpowiednie w takim przypadku, nie zawiedzie Cię teraz.

Powinieneś wybrać buty wędkarskie. Jeśli temperatura nie jest niższa niż -10 stopni, to z gumy wkłada się. Bardzo popularne są tak zwane kanadyjskie buty, które mają dużą liczbę opcji.

Teraz musisz się martwić o tackles i narzędzia. Fiński udział w rybołówstwie jest uważany za jedną z najlepszych opcji. Bardzo dobrze jest im wiercić otwory, bo dobrze cięcia lodu. Ponadto jest bardzo zwarty i waży znacznie mniej niż radzieckie kopie. I oczywiście, należy wziąć kilka wędki i przynęty.