515 Shares 9046 views

Smartphone TeXet iX TM 4772 – opis modelu oraz opinie klientów

Wielu użytkowników smartfonów z krajów WNP przyzwyczaja się do faktu, że posiadają oni produkt obcego pochodzenia. Niemal każda osoba wie, że większość z tych urządzeń jest produkowanych w Chinach. Ale nie zdziw się, jeśli weźmiesz TeXet iX TM 4772 i przeczytaj na etykiecie napis "Made in Russia". Po ponad 10 latach firma produkuje urządzenia z zaawansowanymi technologiami i sprzedaje je.


W szczególności organizacja zaczęła zajmować się smartfonami od 2012 roku. Do tej pory zakres modeli ma więcej niż dziesięć jednostek. Główną zaletą urządzeń tego przedsiębiorstwa jest demokratyczna cena i jakość.

Co mogę powiedzieć bez wchodzenia w szczegóły

Aby natychmiast powstrzymać wysokie oczekiwania na niebo, należy stwierdzić, że smartfon TeXet iX TM 4772 jest urządzeniem budżetu. Z tego względu rozsądne byłoby porównanie go z podobnymi urządzeniami lub, w skrajnych przypadkach, z przedstawicielami średniego przedziału cenowego.

Prawie wszyscy klienci, którzy korzystali z tego urządzenia, byli zadowoleni z jego pracy. Przede wszystkim widoczny był jej atrakcyjny wygląd. Wygodny układ elementów sterujących. Stosunkowo dobry wyświetlacz informacji na ekranie. Ponadto smartfon dobrze radzi sobie z obciążeniami obliczeniowymi. Przedstawiamy komputery stacjonarne i uporządkujmy funkcje – urządzenie pracuje bez zakłóceń i zahamowań.

W pracy nie skrzywi się, a także nie ma grzbietu. Pojawienie daje odrobinę kompletności formy. Wymiary fizyczne pozwalają na to nieco subtelne.

Wydajność i pamięć

Aby zaprezentować możliwości TeXet iX TM 4772, których charakterystyka jest nieco wyższa niż w przypadku konwencjonalnych modeli budżetowych, warto przetestować je przy pomocy programu Antutu. Po testach urządzenie generowało wynik w 10951, co jest dobrym wskaźnikiem.

Centrum mózgowe urządzenia to procesor dwurdzeniowy MediaTek 1200 MHz. RAM wynosi 512 MB. Dlaczego tak mało? Przypomnijmy, z jakiej kategorii jest to smartfon. Tak, według nowoczesnych standardów, nawet 1 GB jest tylko minimum. Ale, biorąc pod uwagę działanie urządzenia, wystarczy mu.

Dla plików użytkownika przeznaczonych 4 GB miejsca. Jest też gniazdo na dodatkową kartę pamięci. Jeśli tak nie było, to byłoby znaczące minus. Obsługuje do 64 GB.

Kiedy prowadzisz nowoczesne gry na średnich ustawieniach, smartfon zachowywał się pewnie. Zachowanie to było również obserwowane podczas pracy z aplikacjami. Tylko podczas ładowania dużych stron internetowych odczuwasz pewien poślizg na miejscu.

Autonomia pracy

Jedną z zalet, na które TeXet iX TM 4772 otrzymały pozytywne recenzje, jest długa żywotność bez ładowania w porównaniu do innych podobnych urządzeń. Baterie o pojemności 1600 mAh wystarcza na cały dzień, nawet przy średnim użyciu. A jeśli urządzenie będzie używane tylko do połączeń, możemy bezpiecznie liczyć na 3-4 dni bezawaryjnej pracy.

Funkcje ekranu

Przekątna matrycy wynosi 4,5 cala. Ten rozmiar jest średnią dla takich urządzeń. Rozciągnięty ekran ułatwia wygodne umieszczanie gadżetu w dłoni. Rozdzielczość to 960 x 540 pikseli. Siatka pikseli jest widoczna gołym okiem, ale to nie psuje wrażenia ekranu TeXet iX TM 4772, którego przeglądy są bardziej niż pozytywne. Ciesz się kątami widzenia, które pozwalają dobrze widzieć obraz z silnym nachyleniem. Wydajność jest zapewniona przez procesor graficzny MALI-400 mp. On całkowicie radzi sobie z obciążeniami.

Wyświetlacz i czujnik są jedną jednostką. Ta opcja zapewnia technologię One Glass Solution. Dzięki smartfonie stała się cieńsza, a jakość wyświetlania kolorów wzrosła. Obraz jest znacznie lepszy niż ta sama klasa. Nie ma nadmiaru z jednym kolorem, zachowana zostaje równowaga. Ci, którzy nadal nie lubią ustawień wyświetlania, mogą łatwo dostosować je do odpowiednich suwaków w menu ustawień.

Kontrola dotykowa

Kontrola dotykowa jest łatwa i nie powoduje dyskomfortu. Czujnik pojemnościowy jest bardzo czuły i natychmiastowy. Nawet przy częstym korzystaniu z niego telefon TeXet iX TM 4772 nie spowolni się wraz z odpowiedzią. Dla wygody, funkcja multitouch jest realizowana. Pomoże to powiększyć obraz kilkoma dotykami jednocześnie. Aby wygodnie przeglądać, automatycznie obracaj obraz.

Oprogramowanie

Nie jest zaskoczeniem, że to urządzenie jest Android 4.2.2 ze wszystkimi jego zaletami. Mimo że pełna funkcjonalność wymaga co najmniej 1 GB pamięci RAM, TeXet iX TM 4772 świetnie sprawdza się i nie wydaje się zauważyć tego niedoboru. Wszystkie funkcje i menu są umieszczane na zwykłych miejscach androidów użytkowników. W górnej części ekranu można nacisnąć spoiler z włączeniem czujników i modułów. Na dole znajdują się ikony dotykowe do wywoływania klawiatury, wiadomości, Internetu i wejścia do menu głównego.

W nowym urządzeniu jest wstępnie zainstalowany pakiet startowy programów do pracy w Internecie. Użytkownik ma możliwość wysyłania wiadomości e-mail, surfowania po witrynach za pośrednictwem przeglądarki, bezpośrednich linków do kont social networking i wiele innych.

Aby uniknąć szukania potrzebnych programów przez długi czas, można użyć magazynu aplikacji za jednym kliknięciem. Jest on dostępny pod odpowiednią ikoną w menu smartfonów.

Warto zauważyć wstępnie zainstalowany menedżer plików. Pomoże Ci wyszukiwać, edytować i przenosić dane w smartfonie.

Dwóch operatorów

Smartfon umożliwia instalowanie dwóch kart SIM. Oba mogą być usunięte bez konieczności wyjmowania baterii. Format jednej karty SIM jest mini, a druga jest mikro. Dlatego trzeba wyciąć jeden lub zamówić wymagany format w centrum serwisowym.

Aparat fotograficzny

Aby stworzyć zdjęcia na pokładzie, aparat ma jakość 8 megapikseli. Aby ocenić najmniejsze szczegóły migawki na płycie TeXet iX TM 4772, przegląd powinien zawierać cyfrową analizę obrazu. Ale jakość jest ważna dla użytkownika, a nie postaci abstrakcyjnych. Dlatego też, opierając się na recenzjach, możemy powiedzieć, że zdjęcia urządzenia działają prawidłowo.

Jeśli skopiujesz pliki do komputera i przeglądasz je na dużym ekranie, możesz zobaczyć jakieś szczegóły. Efekt ten wynika z obecności hałasu na obrazie. Kolory są dość jasne i przyjemne dla oka. Aby wyświetlić zdjęcia w telefonie o tej jakości wystarczy.

Na TeXet iX TM 4772 zdjęcie będzie miało wymiary 3840 x 2160 pikseli. Podczas fotografowania autofocusing obrazu pomaga, co eliminuje rozmyte zdjęcia. W nocy można skorzystać z dodatkowego oświetlenia (lampa błyskowa LED). Dzięki użyciu, dobre zdjęcia są uzyskiwane w ciemności.

Pliki można zapisywać w kilku formatach: JPG, BMP, GIF, PNG. Są one uporządkowane w ich własnej galerii, która jest wygodna w obsłudze.

Fotografowanie

W trybie wideo można robić porządne filmy. A co ludzie mówią o jakości wideo TeXet iX TM 4772? Opinie tutaj są również pozytywne. Przede wszystkim dobrze jest opisać kolor. Nagrywanie dźwięku jest również normalne.

Model ten posiada również przednią kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli. Jest on używany głównie do połączeń wideo. Jej zalety w takich celach wystarczy.

Obsługiwane formaty wideo to 3 GP, MKV, AVI, MPG. Jeśli potrzebujesz innego formatu, musisz przefiltrować dane na komputerze. Wszystkie materiały, które zrobiłeś można obejrzeć na wbudowanym odtwarzaczu wideo. Jest to prosty program z podstawowymi funkcjami. Jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji, musisz pobrać nowy program oddzielnie.

Funkcje multimedialne i organizator

Dla rozrywki użytkownika jest zainstalowany odtwarzacz MP3. Jest w stanie odtwarzać wszystkie popularne formaty plików muzycznych. Jest tradycyjne radio FM. Będzie działał tylko z podłączonymi słuchawkami, które działają jak anteny. Ponadto smartfon TeXet iX TM 4772 ma dobry zestaw dodatkowych programów do organizowania pracy użytkownika. Pomoże to notatnikowi z funkcją przypomnienia. Na krótką notatkę rekorder jest dobry.

Jest to również użyteczne Hangouty, które pomogą Ci szybko wysłać SMS lub wiadomości w internecie, a także organizują konferencję wideo.

Komunikacja i czujniki

Podobnie jak wszystkie nowoczesne gadżety, smartfon TeXet iX TM 4772 jest wyposażony w GPS-nawigator. Będzie w stanie określić jego lokalizację w ciągu kilku sekund. Aby połączyć się z Internetem, wbudowany jest moduł Wi-Fi. Pomoże to w połączeniu z siecią domową. Ponadto jest Bluetooth, za pomocą którego można połączyć się z innymi urządzeniami do transmisji danych. Dzięki temu możesz podłączyć bezprzewodowe słuchawki i słuchać muzyki bez konieczności podłączania przewodów.

Projekt modelu

Nawet bez ścisłej kontroli można zauważyć wielkie podobieństwo w wyglądzie z podobnymi produktami znaku towarowego firmy Apple. Najprawdopodobniej jest to komercyjny ruch, aby nie wymyślić niczego nowego, ale używać stereotypów. Jednak wygląd smartfonu TeXet iX TM 4772 jest bardzo atrakcyjny. Prostota linii i płaszczyzn zawsze wygląda dobrze. Zaokrąglone rogi przyczyniają się do wygodnej pozycji w dłoni.

Z przodu jest ekran, mówiący głośnik i jeden przycisk dotykowy na dole. Jest w trybie nieaktywnym podświetlonym przez lekkie koło. W górnym końcu znajduje się przycisk zasilania, gniazdo micro-USB dla kabla i wyjście dla słuchawek. Dolny koniec ma kratownicę, ale nie dla głośników, jak można zdecydować na pierwszy rzut oka, ale na mikrofon. Po lewej stronie znajdują się dwa przyciski regulacji głośności.

Wymienne pokrywy tylne

W zestawie nowego smartfonu jest wymienialna tylna okładka złotego koloru. Więc jeśli masz TeXet iX TM 4772 Black, można go przekształcić w kombinację dwóch kolorów. Ten dodatkowy panel pokazuje logo firmy w środku.

Ponadto w obudowie znajduje się mały obiektyw do kamery. Zbiega się on z układem matrycy i pełni rolę szkła ochronnego. Obok znajduje się kieliszek do lamp błyskowych LED.

Wymiary i ergonomia urządzenia

Zewnętrzne wymiary urządzenia są bardzo zbliżone do iPhone'a 5. Są 135x66x8.9 mm i gramaturze 139 gramów, ale co najważniejsze – cena nie została skopiowana do TeXet iX TM 4772. Jest kilka rzędów wielkości niższych niż standard "jabłka".

Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który nie skrzywi się, gdy jest używany. Tylna pokrywa jest przytulna i tworzy wrażenie konstrukcji monolitycznej. Przyciski głośności są tworzone w postaci oddzielnych okrągłych rzutów. Są wygodnie naciskane, a wyszukiwanie w ciemności nie potrwa długo. Jedyną wątpliwą niedogodnością jest umieszczenie przycisku zasilania na górnym końcu. Dla osób o małych rękach wskazany niuans może powodować pewne niedogodności.

Ogólny wniosek

Jest tam solidny smartfon TeXet iX TM 4772, który dzięki jego cechom wykracza poza modele budżetowe. Jedną z zalet tego urządzenia jest duża żywotność baterii. Wszystkie funkcje działają prawidłowo i nie powodują żadnych niedogodności. Inną sprawą jest to, że możliwości podstawowego oprogramowania są nieco ograniczone, ponieważ mają wersje początkowe. Ale wszystko to jest eliminowane poprzez pobieranie dodatkowych programów, które są powszechnie dostępne.

Prawie każdy eksperci wspomniał o tych samych zaletach podczas badania TeXet iX TM 4772. Przegląd smartfonu sprawił, że można było zaobserwować doskonałą równowagę cen i jakości. To samo, krajowy producent dostosowuje się do możliwości większości społeczeństwa.