585 Shares 2550 views

Klej do Penoplex: cechy i konsumpcji

Nowoczesny rynek budowlany jest gotowy zaoferować swoim klientom ogromną masę materiałów budowlanych do wykonywania wszelkich prac związanych z budową i naprawą. Jeden z tych materiałów dekoracyjnych, wykorzystując największy popyt jest penoplex. Do powierzchni płyty stolarskie takie, podawane przez dłuższy czas i jakościowo, i jest niezbędne do kleju Penoplex. Gdy panele są przyklejone, ich dodatkowo zabezpieczone za pomocą kołków. Aby zainstalować ten typ wstępnie wywierconych otworów montażowych.


Co jest penoplex?

Penoplex (lub wytłaczania spieniony polistyren) jest jednym z najnowszych materiałów izolacyjnych. Ma drobnych oczkach jednolitej struktury. Producenci oferują klientom dwa rodzaje płyt izolacyjnych. Materiał o gęstości 35 kg / m³ zwane "Penoplex 35", o gęstości 45 kg / m – "Penoplex 45". Różnią się od siebie te dwa rodzaje parametrów termo-techniczny z jednego materiału, palności i wytrzymałość na ściskanie. Wybór kleju „Penoplex 35”, trzeba wiedzieć, że głównym obszarem zastosowania – izolacji cieplnej w budownictwie prywatnych i przemysłowych (izolacja fundamentów, piwnic, dachów, organizacji ogrzewaniem podłogowym, etc …). A „Penoplex 45” jest stosowany głównie w budownictwie drogowym i kolejowym, r rurociągów naftowych i gazowych w regionach o niskich temperaturach.

Materiał nie jest pod wpływem agresywnych środowiskach biologicznych, chemicznie obojętnych. Charakteryzuje się niskiej przewodności cieplnej i absorpcji wody, wysoką wytrzymałość. Klej „Penoplex 35” ze względu na obecność w jego skład środka zmniejszającego palność (substancji, która nie jest obsługiwana przez spalanie) jest niepalna. Podczas spalania emituje dwa rodzaje gazu – tlenek węgla i dwutlenek węgla – która odróżnia ją od różnych materiałów organicznych spalania z uwolnienia całego kompleksu substancji szkodliwych. "Penoplex 45" może pomieścić do 50 ton na 1 m³.

Czynniki wpływające na wybór kleju

Zanim zdecyduje się na dowolną opcję Penoplex kleju, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę specyfikę pracy. Wiadomym jest, że kompozycja klejąca do uszlachetniania powierzchni wewnętrznej może być w pełni nadaje się do stosowania na zewnątrz. Jest to ważne i wpływ zmian temperatury, a wystawianie na działanie agresywnych środowiska zewnętrznego (promieniowanie UV, wysoki poziom wilgotności w czasie deszczowej, i tak dalej. D).

Ponadto, biorąc pod uwagę dużą wagę i powierzchnię, która będzie wysiąść. Będzie potrzebny jest specjalny klej do izolacji cieplnej (penoplex – jeden z najbardziej popularnych w tej chwili). Nowoczesne budynki murowane z betonu zbrojonego betonu, cegły, bloki, i tym podobne. D. Ponadto, powierzchnia jest następnie poddawany obróbce wykańczającej na przykład tynkiem. Wszystkie te czynniki wpływają na wybór kleju do stosowania z płytami Penoplex.

Odmiany kompozycji klejących

Siła wykonywanych prac wykończeniowych, bezpośrednio wpływa na przyczepność – Przyczepność przyczepności do izolacji podstawy. Dla każdego kleju, proponowane kupujących, zawsze zaopatrzone w instrukcję, która opisuje szczegółowo główne cechy. Dokument towarzyszący opis rodzajów izolacji zasad, które mogą być stosowane w tym zwłaszcza kleju Penoplex parametrów dopuszczalnych wilgotności. Wskazane warunki temperaturowe, w ramach którego można prowadzą prace wykończeniowe, zakres temperatur, w których wykończeniowych używać długo i skutecznie.

Kleje stosowane do pracy z Penoplex można podzielić na kilka typów:

  • minerały (cementu);
  • na bazie gipsu;
  • wodoodporne;
  • poliuretan;
  • Polimery kompozytowych.

Najważniejszą różnicą pomiędzy środkami grup – składnika, w których są wykonane. na podstawie składu cementowej lub gipsowej jest zalecany do pracy w suchym miejscu. W przeciwnym razie będzie to szybko krzepnie. Alternatywą – mieszać niewielkie ilości kleju i używać go szybko. Zalety tego faktu nie można przypisać jednak, kleje na tej podstawie (cementu i gipsu) są obecnie największy popyt wśród kupujących.

Uszczelniania klejów do stosowania z Penoplex zwykle wytwarzają bitumu.

Przy wyborze kleju nie można pominąć, oraz charakterystyki materiału do klejenia. Podczas pracy w pomieszczeniach zamkniętych należy zwrócić uwagę na czas schnięcia kleju: klej Penoplex każdy ma wystarczającą kaustyczną zapach, a zima będzie trudno przewietrzyć pomieszczenie wystarczająco dobrze.

klej do pianki

Dość nowy materiał używany do montażu łączy właściwości dwóch kompozycji mocowania: pianki i kleju uszczelniającego. Materiał klejący stosowany do łączenia porowatych płyt izolacyjnych z powierzchni, do łączenia ze sobą porowatych jednostek strukturalnych.

Na mocy utwardzania mogą być trzech typów. Budowanie klejącej pianki ma najwyższą retencję i idealne rozwiązanie substytutem murze. Kończąc piankę klejącą używany do prac domowych, posiada wysoką odporność ogniową klasy. Jednak przyczepność w tego typu materiału jest niższa od budynku. Aby pracować z pianki polistyrenowej posiada własną piankę klejącą. Dla Penoplex, pianki, wszelkie termiczne i akustyczne materiałów izolacyjnych, które są wytwarzane w rolkach lub płyt, na przykład klej jest najbardziej korzystne, ze względu na niskie koszty.

Ponieważ zdjęcia mogą pracować na żadnej podstawie budowlanych. Do powierzchni spojenia nastawcze dostatecznie 10-15 minut, całkowite pianka klejąca utwardzania zachodzi w ciągu 4-8 godzin. Większość z takich dodatków obejmuje pracuje w temperaturze od + 5 ° C, ale istnieją również takie, które mogą pracować w temperaturze -10 ° C,

Masa klejąca „Titan”

Marka „Titan” należy do polskiej spółki Selena. Znaczna część produkcji – uniwersalny kleje i szczeliwa. Podczas naprawy pracowników służby może nie być konieczne, jeśli docenić uniwersalny klej „Titan”. Dla Penoplex najczęściej stosowane serii Professional styro 753. Kompozycja jest odporny na działanie atmosfery w stanie wytrzymać kilka cykli zamrażania i rozmrażania, nie kurczy się.

W celu określenia powierzchni wiązania ciasno razem, sklejone jakość i długo służył, konieczne jest, aby prawidłowo obliczyć zużycie kleju na Penoplex. Jeśli pracujesz z tego materiału, umiejętności nie są dostępne, klej zostanie wydane znacznie więcej niż wskazana na producenta opakowań

Components- „tabu” na klej

Jest to lista elementów, które są zabronione do stosowania w produkcji klejów do stosowania z Penoplex, pianą, wytłaczanej PPS. W żadnym wypadku nie powinny być palne i smarujące komponenty – nafty, benzyny, oleju napędowego. Związków aromatycznych stosowane niedopuszczalnie benzen i toluen. Nie można korzystać z poliestru i smołę, formaldehyd i formaliny, wszelkiego rodzaju rozpuszczalników.

Technologia przyklejania Penoplex

Przed przystąpieniem do klejenia bezpośrednio Penoplex, konieczne jest, aby oczyścić powierzchnię z zabrudzeń, osuszyć go z dużym wyprzedzeniem i rozważyć schemat instalacji. dla Penoplex kleju może być zastosowany do płyty grzejnej w różny sposób: ciągły, pasmowo-przepustowego i punkt (Beacon). Zazwyczaj korzystne BANDPASS przykładu wykonania. Płytki Penoplex plamy pasy klejącą żywiczna nie przekracza 30 cm i szczelnie dociśnięta do izolowanej powierzchni. Powstałe szczeliny są wypełnione resztkami materiału lub pianka montażowa.

Klej do styropianu, którego natężenie przepływu zazwyczaj na opakowaniu gwarantuje się przechowywać przez rok. Nie stracą swoje walory konsumpcyjne i dłużej, jeśli nie przechowuj go w miejscach ujemnych temperatur.

cena emisyjna

Glina z najdroższe – niekoniecznie jest gwarancją wysokiej jakości, jeśli wybór nie były brane pod uwagę czynniki środowiskowe i specyfiki pracy. Stosowanie preparatów uniwersalnych zazwyczaj tańsze niż operacja użycia wysoko wyspecjalizowanych kleju. Bystrotverdeyushchie kompozycje całkowicie mogą być spożywane oszczędnie (jeśli praca odbywa się przez fachowca).