867 Shares 9557 views

Pyszne domowe konserwowego: dżem porzeczka «Spotkanie Orientacja»

Porzeczkowy – jagody są nie tylko bardzo piękna, elegancka, ale również smaczne, zdrowe. napoje owocowe i soki z nim – prawdziwie królewski napój. Nie mniej godne uwagi są uzyskiwane i różne słodycze: cukierki, konfitury, dżemy, słodycze. Porozmawiajmy o tych deserów.

Jam w 5 minut

Tak dżem porzeczkowy – „Spotkanie Orientacja”. Nazywa się tak dlatego, że jest przygotowany, bardzo, bardzo szybko. Sposób wytwarzania puszki, przetwarzania i oczyszczania owoców zajmuje znacznie więcej czasu. Banki bezwarunkowo potrzebne do wstępnego mycia, płukania roztworem sody sterylizacji. Jam czerwonych porzeczek ( „pięć minut”) posiada szereg kompozycji. Robią to wyłącznie z owoców i cukru, a także z innymi składnikami, które poprawiają traktuje smakowe. Mieszkają w kilku postaciach.

Przepis № 1

Ten dżem porzeczkowy – „pięć minut” – przygotowany tak: dokładnie wypłukać jagody, biust, rabują od gałązki. 1 kilogram nich wymaga od 1,3 do 1,5 kg cukru. Rozcieńczono je w jeden i pół szklanki wody, wrzeć. Owoce wlać do misy, wlać do otrzymania syropu i zaczekać do wrzenia. Ponieważ mamy dżem czerwonych porzeczek ( „pięć minut”), liczyć czas. Na dobre ognia niech puste Prokip dokładnie określony czas. Potem, bez wyłączania ogień, dżem fasowania przez banki i natychmiast dokręcić.

Przepis 2 №

Trochę inaczej przygotowuje spotkanie „Orientation” tu, na tej receptury: Umyte jagody i przejść bezpośrednio do basenu wypełnić z cukrem. Muszą pozostawić na 6 godzin, aby dać więcej soku. Następnie umieścić miskę na ogień, doprowadzić do wrzenia, energicznie wrzeć 5 minut, mieszając. Następnie zalać wrzącą na banki i pokrywy. Jak widać, proces nie jest bardzo wielka sprawa! A wynik jest co najmniej w pierwszym wykonaniu, chociaż drugi najsmaczniejsze!

Porzeczki i wanilii

Dość nietypowe dżem porzeczkowy uzyskuje się przez dodanie do niego wanilię. I jak ważnym składnikiem jest zrobione nie jest proste i cukier żelujący. Ten szczególny rodzaj cukru, która zawiera kwas cytrynowy pektyny. 2 kg porzeczki potrzebuje 1 kg produktu (stężenie 2: 1). 1-2 A strąk wanilii. Uzyskaj pyszny dżem czerwonych porzeczek Państwo może w ten sposób: przygotowane owoce wlać niewielką ilość wody i dać wrzenia. Następnie z ognia i składają się na sito i pocierać, aby puree. Umieścić go z powrotem do miski z wodą, przełamać wanilii i leżał, posypać w cukrze i postawić na ogniu. Niech gotować przez 5 minut, wyjąć wanilię, dżem rozprzestrzeniania do banków i blisko.

Porzeczki z cukinii

Oryginalny, wspaniały smak zacięcie dotarła do nas ze starej kuchni francuskiej. Przygotowując ją cukinie i jagody. Pierwszy składnik wymagane 2 kg, drugi – 1. i cukier 2,5-3 kg. Cukinia pokroić w kostkę, dodać do nich jagody, posypać cukrem. Godzinach od 6-10, gdy dorzecze ma wystarczająco dużo soku, to kładzie się na ogień. Dżem powinien być doprowadzony do wrzenia, gotować przez 5-7 minut, ostudzić. Ponownie dostarczać gaz w ciągu 5 minut, ponownie ochłodzić. I po raz trzeci do wrzenia, gotować przez 10 minut, wlać do słoików, szczelnie. Pewni, to będzie wielki hit Twoje słodkie dżem półfabrykatów do domu!