470 Shares 7358 views

Jak przygotować koniak w Latgale? Przepis, przydatne porady

Jaka jest recepta koniaku w języku łotewskim? Jakie są cechy przygotowania produktu? Te i inne kwestie będziemy rozważać w artykule. Koniak w Latgalian jest napojem alkoholowym powszechnie stosowanym na Łotwie. W produkcji nalewki jest prosta, smakuje jak koniak, więc może być zalecany do robienia debuggerów w domu. Przepis został wymyślony na Łotwie, w historycznym regionie Latgale, który od dawna słynął z doskonałych receptur na domowe alkohole i moonshine.


Masterpiece

Podobnie jak Latgalia i koniak, generał nic nie ma. Słynny napój z najlepszych plantacji winorośli, w wieku w beczkach dębu i Latgale moonshine to dwie różne koncepcje. Ale mimo wszystko gorzelniaki Łotwy stworzyły niesamowite arcydzieło, które jest podobne do oryginalnego koniaku.

Jaka jest dobra recepta na koniak w Latgalian? Za jego pomocą można wyregulować dźwiękowy księżyc i zrobić arystokratyczny napój. Nalewka, utworzona w latgalskim, ma różne możliwości produkcyjne. Przedstawimy Państwu oryginalnie sprawdzoną recepturę, która przez długi czas daje świetny wynik.

Latgalia

Latgale (Latgale) to historyczny region na wschodzie Łotwy, zajmuje około jednej czwartej obszaru państwa i jest znany z rozwoju produkcji piwa. Przepis koniaku w latgalskim został wymyślony dokładnie przez lokalne destylatory. Zgodnie z ich zapewnieniem, nalewka tak dokładnie jak to możliwe powtarza zapach, smak i kolor rzeczywistych koniaków. W tym przypadku jest tworzony w ciągu dwóch tygodni od prostego moonshine, bez starzenia się w beczkach.

Dziś koniak w latgalskim jest nieoficjalnie uważany za narodowy alkohol łotewski.

Należy zauważyć, że zgodnie z prawem międzynarodowym "koniak" można nazwać destylatem winogronowym w beczkach od co najmniej kilku lat. I zrobione we francuskim wyjściu Poitou-Charentes według ustalonej metody. Destylaty oparte na soku winogronowym z innych krajów nazywają się "brandy". Ani w pierwszym, ani w drugiej klasie латгальский nie dostanie się koniak.

Nie wyklucza to jednak, że inne kraje stwarzają własny alkohol i nazywają go "koniakiem". A jednak mogą je handlować tylko na terenie ich państwa. Eksport do innych uprawnień o nazwie niezgodnym z rzeczywistością jest zamknięty.

Wyrafinowanie

Przepis receptury koniaku w Latgalian został wynaleziony przez ludzi w celu uszlachetnienia destylatu i nadania mu bukietu, który może ukryć niskotowarową moonszynę. Rok jego wyglądu jest nieznany, ale Łotysze podziwiają ich twórczość. Mieszkańcy Latgale uważają, że lepiej zrobić alkohol zgodnie ze starożytnymi recepturami, niż w sklepie kupić gotową wódkę.

Składniki

Zastanówmy się nad recepturą Latgale koniak z moonshine jak najwięcej. W przypadku koniaku koniakującego można stosować alkohol o wysokiej zawartości alkoholu – rektyfikator, czysta wódka, alkohol, moonshine. Oczywiście, ten ostatni musi być dobrze oczyszczony, nie powinien mieć zbyt dużo smaku i zapachu. Ponieważ użyta kora dębu nie daje tak szlachetnego, głębokiego aromatu, jak gotowanie w beczkach dębowych, przyprawy dodaje się do produktu. Musisz mieć:

  • Mały kawałek gałki muszkatołowej;
  • 3 litry wódki lub moonshiny (rozcieńczony alkohol wcześniej);
  • 2 łyżki. L. Sucha kora dębu (można kupić w aptece);
  • 2 łyżki. L. Woda;
  • 5 ziaren kolendry;
  • Kwas cytrynowy (na końcówce noża);
  • 3 łyżki. L. Cukier.

Technologia

Jak zrobić koniak w latgalskim? Przepis, przetestowany przez pokolenia, wciąż zaskakuje miłośników tej nalewki. Tak więc, nutmeg i kolendra szlifują w zaprawie przed użyciem – wtedy zapach będzie po prostu niesamowity. Kora dębu jest nasycona substancjami taninowymi, które w przypadku przedłużonego wlewu alkoholu mogą powodować śladowe działanie odstraszające i być gorzkie.

Przed użyciem zalać ją przez pięć minut wrzącą wodą, usunąć wodę, a następnie dodać do nalewki.

Ogrzej 100 g moonshine tak, że staje się ciepło, i wlać do niego zrobiony karmel. W celu przygotowania karmelu wymieszać kwas cytrynowy z wodą i cukrem, umieścić w kadzi lub łyżce na otwartym ogniu i odparować aż do złotego. Ważne jest, aby nie przesadzać, więc latugalski koniak będzie zepsuł się przez zapach spalonego karmelu.

Konieczne jest przestrzeganie następujących zaleceń: w trakcie starzenia się stopień nalewki jest różny, dlatego lepiej jest użyć siły moonshine 50%, a nie 40%.

Następnie należy wymieszać moonshine, wszystkie przyprawy i karmel, umieścić mieszaninę w szklanym pojemniku i umieścić w ciemnym pokoju. Potrząsnąć butelką od czasu do czasu. Usuń próbkę po siedmiu dniach moczenia. Gotowy napój powinien mieć czerwony odcień, smak i smak i dąb. Jeśli nadal nie lubisz smaku – urlop wymaga nalegania dalej. Nie zaleca się od ponad miesiąca, aby wytrzymać nalewkę, ponieważ kora dębu jest zbyt produktem tanikowym. Wtedy moonshine, która przeszła przez ekspozycję, odfiltrowuje i uszczelnia do dalszego przechowywania w chłodnym ciemnym miejscu.

Jak pić?

Więc już wiesz, jak zrobić koniak w Latgalian. Przepis na ten napój jest bardzo prosty. Wiadomo, że koniaki i młody napój brandy z małych szklanek koniak, w których ostry zapach łatwo ulega erozji. Latgowski napój jest lepszy do picia, a nie gryzie. Z kieliszkiem 150-300 ml.

Jeśli przechowujesz koniak w Latgalian w ciemnym miejscu, jego trwałość może wynosić do pięciu lat.

Wskazówki i opinie

Czy lubiłeś przepis koniaku w Latgalian? Opinie o tym, co pijacy opuszczają? Wielu mówi, że mają bardzo przyzwoity napój, z przyjemnym smakiem i pięknym kolorem. Niektórzy twierdzą, że jeśli cień wydaje się wystarczająco nasycony, to produkt musi być zabarwiony kolorem.

A amatorzy twierdzą, że kora dobrze nadaje tonerom dębowym, ale nie można przerwać zapachu i smaku niższej księżycowej. Dlatego też zaleca dobrą bazę do przygotowania napoju. Na przykład użyj destylacji częściowej.

Wielu ludzi jest pewien, że w przepisie trzeba użyć kory dębu, ponieważ żetony lub dęby żetonów dają inny wynik. Ludzie polecają dodać do nalewki gałki muszkatołowej, ale w małych ilościach. Ci, którzy stali drinka ponad miesiąc, skarżą się, że okazało się, że produkt gorzki, jak omówiliśmy powyżej.