864 Shares 7764 views

Serwer DHCP: montaż, uruchomienie i konfiguracja

Z każdym dniem liczba pytań o komputerach rośnie. I wielu z nich są związane przede wszystkim z globalnej sieci. Wśród pytań zadawanych przez wielu użytkowników, często określane DHCP-Service. Jak go skonfigurować i skonfigurować? Odczytać napis poniżej, można zrozumieć, dlaczego jest to konieczne serwer, jak z nim pracować.


Podstawowe informacje o DHCP

Każdy użytkownik, którego komputer jest uruchomiony system Windows typ serwera, możliwość zainstalowania usługi takie jak serwer DHCP. Czasami jednak proces ten towarzyszą pewne problemy. W związku z tym, w powyższym systemie operacyjnym, nie ma takiego pojęcia, co umożliwia uwierzytelnianie za pomocą usługi Active Directory. Ma to miejsce tuż przed zgłoszeń serwisowych otrzymanych od klienta. W przypadku, gdy serwer, który znajduje się w domenie, nie zostanie dopuszczony do obrotu w usłudze Active Directory, należy uruchomić usługa nie działa.

Co trzeba wiedzieć, aby zainstalować wymagane serwer?

Usługa pod nazwą serwerów DHCP może być zainstalowany tylko na jednym komputerze, który jest kontrolowany przez system operacyjny serwera , takich jak Windows. Aby zainstalować taki serwer, należy:

1. Przejdź do strony „Dodaj lub usuń programy”, który znajduje się w „Panelu sterowania”.

2. Potrzeba, aby wybrać zakładkę „Dodaj lub usuń funkcje”, który znajduje się w lewym panelu bocznym.

3. Następnie należy uruchomić „Master of składników.” Trzeba kliknąć przycisk „Dalej”.

4. Konieczne jest dokonanie wyboru tej sekcji jako „Usługi sieciowe” i kliknij przycisk pod tytułem „Kompozycja”.

5. Konieczność przeznaczyć rekordową «dynamicznej konfiguracji hosta» i kliknij na przycisk „OK”.

6. Następnie należy kliknąć na przycisk „Finish”, a następnie kliknij „Zamknij”.


Teraz możemy powiedzieć, że jest całkowicie zainstalowany serwer DHCP dla Windows XP i inne systemy z tej rodziny.

Jak przekazać usługę procedura wydawania zezwoleń?

Aby zezwolić na potrzeby serwera DHCP, aby pewne ważne kroki:

1. Zakończenie procesu rejestracji, a jednocześnie Administratorzy przedsiębiorstwa prawa członka grupy.

2. Otwórz przystawkę serwera za pośrednictwem zakładki „Administracja”, który znajduje się w menu „Start” we wszystkich programach.

3. Wybierz element zatrzaskowy, który jest korzeniem. Konieczne jest, aby kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i znaleźć zespół o nazwie «Ludzie upoważniony Serwery».

4. Po tym, zostaną pokazane wszystkie usługi. Aby dodać nowy serwer DHCP może trzeba kliknąć na przycisk „Dodaj”.

5. Wprowadź dane (adres IP nowego serwera lub nazwy). Następnie należy kliknąć na przycisk „OK”.

6. Następnie należy zamknąć wszystkie klikając na odpowiedni przycisk.

Raz te parametry, które posiada serwer DHCP, zostanie zaktualizowany, czerwona strzałka zmieni kolor na zielony. Należy pamiętać, że procedura aktualizacji może trwać kilka minut.

Co należy zrobić, aby dokonać konfiguracji serwera?

Serwer zainstalowany powinien być skonfigurowany przy użyciu specjalnego narzędzia o nazwie Menedżer DHCP. Będzie trzeba zainstalować po zakończeniu instalacji nastąpi odpowiednią usługę. Tak, jak jest konfiguracja serwera DHCP?

1. Konieczne jest, aby otworzyć program ustawiony wcześniej. DHCP Manager jest zakładka „Administracja”.

2. Po stwierdzeniu napis „Lokalny komputer”, należy kliknąć na nim dwukrotnie prawy przycisk myszy.

3. Należy wybrać polecenie „Utwórz”, który znajduje się w menu o nazwie „Pole”.

4. Okno dialogowe. Będzie trzeba wybrać następujące rodzaje informacji: oryginalny adres, adres końcowy. W związku z tym użytkownik na wejściu tych danych wyznacza granice użytku klienta. Potrzebny będzie również wprowadzić maskę podsieci, a te adresy początkowe i końcowe chcesz wyłączyć z zakresu. Dial wymagany i dane odnoszące się do jednego adresu, który został wykluczony z całego zakresu, czasu użytkowania, nazwa.

5. Wpisz swój komentarz może trzeba kliknąć na przycisk „OK”.

6. Po wyświetleniu monitu o tym, czy aby zakres aktywny, należy kliknąć przycisk „Tak”.

Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować serwer DHCP. Mamy nadzieję, że ta informacja jest przydatna.

Jak zarabiać na publikację niezbędnego serwisu prawidłowo?

Tak, to był najdrobniejszych szczegółach podstawowe parametry, które posiada serwera DHCP. Jak mogę go aktywować? Zanim to zrobisz, musisz zrozumieć, że w ramach usługi DHCP oznacza specjalny protokół, który jest wymagany do automatycznej dystrybucji adresów IP komputerów osobistych. W związku z tym dostęp do globalnej sieci będzie również zależeć na tym serwerze.

Trzeba uruchamiać komputera jako administrator. Następnie „Start” należy przejść do menu. W linii zatytułowanej „Run” trzeba wprowadzić polecenie takie jak napclcfg.msc, a następnie kliknąć na przycisk „OK”. Raz otworzyć odpowiednie okno, trzeba będzie dokonać wyboru na rzecz niniejszego ustępu, jako „klient wymuszania”. Z listy należy wybrać serwer (klient zmuszony DHCP). Klikając na niego prawym przyciskiem myszy należy wybrać „Włącz”.

Co zrobić, jeśli istnieje potrzeba, aby połączyć wiele komputerów w sieci?

Czasami konieczne jest, aby połączyć wiele komputerów w tej samej sieci. Oraz ręcznie przydzielić adresy IP, usługa DHCP jest zaangażowany. Odbywa się to w następujący sposób:

1. Konieczne jest, aby umieścić na komputerze osobistym w celu uzyskania adresu IP automatycznie.

2. Po załadowaniu, pozostawić wniosek o adres.

3. Taki wniosek jest odbierany absolutnie wszystkie komputery, które są w tej samej sieci. Jednak odpowiedź zostanie utworzony tylko DHCP serwer. Że będzie on nadać komputerowi adres, który jest wolny. Maska danych adres bramy również być przeniesione, itd. N.

4. Komputer po otrzymaniu wszystkich niezbędnych parametrów można je stosować. Naturalnie, po żądaniu ponownego zostanie wysłany do nowego. W związku z tym adres IP będzie nowy.

Co trzeba zrobić, aby skonfigurować usługę przez router?

Należy rozważyć więcej informacji na temat włączania routera DHCP serwera. Będzie to wymagało, aby wejść do samego urządzenia i rozpocząć konfigurowanie adresu IP.

Zespół 1. Router> pl zapewnia uprzywilejowany status.

2. Router t polecenie # conf wyjdzie konfigurację globalną.

3. Korzystanie z routera wejściowego (config) #inf Fa0 / 1 jest to możliwe, aby przejść do trybu konfiguracji interfejsu.

4. Wprowadź Router (config-if) adres #ip można ustawić adres IP. Nie będzie również podana i maska podsieci.

5. Napis Router (config-if) #no wyłączyć pozwoli uczynić interfejs.

6. wpisując polecenia takiego jak router (config-if) #exit, będzie w stanie powrócić do menu konfiguracji globalnej.

Jak dostroić sam serwer?

Po spełnieniu wszystkich powyższych elementów, można przystąpić do konfiguracji serwera. Że zostanie podając wszystkie niezbędne ustawienia na komputerze.

1. Polecenie Router (config) Test basen #ip dhcp uczyni utworzenie puli adresów, które otrzyma nazwę testu.

2. Za pomocą router polecenie (DHCP konfiguracji) #network podsieci zostaną wymienione. Było na niej i wykonane dystrybucję adresów IP.

3. W zespołach Router Score (dhcp-config) # default-Router zostaną przekazane do konkretnego komputera taki parametr jak default-bramy.

4. Router Team (dhcp-config) # dns- serwer pozwala na przepuszczanie charakterystycznym parametrem DNS-sieć.

5. W routerze polecenia przez (dhcp-config) #exit może powrócić do menu konfiguracji globalnej.

A co jeśli wszystko rozpowszechniać adresy nie są wymagane?

Dość często, utworzenie, na przykład, na Windows 7 serwera DHCP, jest pragnienie, by nie rozpowszechniać wszystkie adresy znajdujące się w podsieci, ale tylko niektóre z nich. W tym przypadku wszystko trzeba ustawić statycznie. Zazwyczaj można to przypisać do serwerów. Ponadto, adres, który jest charakterystyczny dla danego routera, nie zawsze powinny być wydawane każdemu. Można przytoczyć jako przykład jak pojedyncze polecenie przeznaczyć pewne adresy w dystrybucji, które nie jest konieczne.

Dostosowywanie systemu Windows 7 DHCP serwer, można wprowadzić etykietę jak Router (config) #ip dhcp wyłączone-adres. Pozwala usunąć z dystrybucją wszystkich adresów, które są w pewnym zakresie. Jeśli następnie włącz komputer, który został dostosowany do automatycznego wydawania adresów, można zobaczyć, że uzyskał adres IP, który jest obecnie bezpłatne.

Czy jest jeszcze jakiś sposób, aby poprawić ustawienia usług?

Teraz, gdy wiesz, co router DHCP serwer, a także w jaki sposób może być skonfigurowany. Ale istnieje inny sposób skonfigurować, który jest rozprowadzany na modelu urządzenia Cisco.

Jeśli nie ma w rzeczywistości duża liczba różnych podsieciach i pragnienie, aby upewnić się, że dystrybucja odbyła wszystkie adresy w sposób scentralizowany poprzez zastosowanie jednego serwera, to zajmie na urządzeniu nie należy skonfigurować serwer, i określić, gdzie się znajduje. Przykładem jest wykazanie następujący zestaw poleceń, które przyczynią się do osiągnięcia tego celu:

1. router (config) #int Fa0 / 1. Polecenie to pozwala zalogować się do interfejsu ustawień, który przechwytuje wszystkie komputery zażąda.

2. Router (config-if) #ip helper-address. Po zdobyciu podobny napis, można podać adres, na który mamy serwer niezbędne. W związku z powyższym, dostęp do serwera należy przyznać konkretny router. Ponadto ustawienie puli adresów do dystrybucji musi być zatem zakończone.

Taki system, który pozwala dostosować serwer DHCP Linux, Windows, Cisco, router przypisuje sobie rolę mediatora. W przypadku otrzymania wniosku od konkretnego urządzenia komputerowego po prostu przekazuje je do serwera, który został określony w poleceniu. Bierze także żądanie i w odwrotnym kierunku.

Boi złożoności usługi nie powinien zainstalować

Mamy nadzieję, że ten przegląd pomógł Ci zrozumieć wszystkie pytania i zrozumieć, co stanowi takie jak serwer DHCP, dlaczego jest to potrzebne i jak go skonfigurować. Wszystko w rzeczywistości jest nawet prostsze niż ten opisany w artykule. Więc jeśli masz potrzebę utworzenia i obsługi instalacji, zachęcamy do zapoznania się z przeglądu i czynu. Powodzenia w pracy!

Z winy żadnych błędów konfiguracyjnych serwera nie może być zbawiony?

Praca z serwera DHCP, może wystąpić następujący błąd:

1. Źle zaplanowano zmianę podstawowych ustawień.

2. Nieprawidłowe adresy zostały wprowadzone.

3. Użytkownik właściwie mieć maskę podsieci.

4. Adres routera został wprowadzony nieprawidłowo.

5. Adres murshrutizatora nie pasuje do zakresu, który jest typowy dla tej podsieci.

6. domena została ustawiona nieprawidłowo.

7. Serwer DNS został określony nie jest do końca prawidłowe.

8. Użytkownik błędnie wpisany adres, gdzie serwer czasu.

9. wystąpił błąd podczas wprowadzania lub zakresu korekcji.

10. Adresy IP zostały stworzone dokładnie.

11. Adres końcowy został wprowadzony nieprawidłowo.

12. Dodaj wymagany zakres powiodło się.

13. Dopóki wszystkie adresy nie są prawidłowo ustawione, zostanie dodany żaden zakres.

14 taki zakres został wprowadzony, której parametry są takie same, w zakresie istniejącego serwera DHCP.

Są to podstawowe błędy, które najczęściej spotykamy wielu użytkowników. Pamiętaj, że wszystko musi być wykonane starannie i dokładnie, tak aby później nie było konieczne, aby skorygować dane zostały wpisane.