686 Shares 9928 views

„Mokry pocałunek” – świetny pomysł, aby udekorować ciasto

Sztuka gotowania jest nie tylko smaczne, aby gotować, ale także jego piękny domek. Francuzi twierdzą, że ludzie jedzą z ich oczu. A jeśli apetyczny danie, psychologicznie, smakuje lepiej niż jest w rzeczywistości. A jeśli budyń wygląda zaniedbany, to konsument będzie zwracać uwagę na to w najmniejszym stopniu, nawet jeśli jest to najsmaczniejsze danie na stole. Szczególnie ważne jest spojrzenie na słodycze: są – uroczysta uczta świąteczna komponent i muszą być zgodne z czasem. Zrobić piękny tort będzie „mokre beza”. Krem doskonale łączyć z każdą ciasta i warstwy pomiędzy Korzh, różne ciągliwości w pracy, nie rozsmarowuje się, trzymając w kształcie – tylko doskonały materiał projektowania.


„Mokry pocałunek” ozdobić ciasto: przepis

Krem gospodyń w kilku wariantach. Ale zasada jest zawsze taka sama, tyle że w zmodyfikowanej proporcji składników, ale dodaje inny nie tak ważne składniki. Technologia, której przygotowuje się dla „mokrej” bezy w główne etapy podobne do metody tworzenia kremu białka.

Aby rozpocząć z czterech oddzielnych białek jaj i chłodzi się w jak największym stopniu. Oni bita do lekkiej pianki. Nie jest konieczne, aby osiągnąć zrównoważony rozwój – jeśli tylko zyskała masy jednolitości. Wylewania białek: filiżanki cukru, wanilii i małą torebkę kwasu cytrynowego (około ćwierć dużą łyżką). Zbioru jest mieszana, a miska z nich umieszcza się w łaźni wodnej. Gdy dno jest po prostu zaczyna się gotować, trzepaczka przyszłości aktywnie bezy. Proces ten nie powinien być zatrzymany na chwilę i iść gdzieś kwadrans. Następnie krem jest usuwany z pieca i pokonać przez kolejne pięć minut. Na wyjściu z substancji gęstej powinno się zdarzyć, nie zadowalać łatwe i odbywa się widelcem lub korony.

Subtelności i tajemnice

Ten, kto nie jest przygotowany krem „mokre beza”, przepis może wydawać elementarnych. Jednakże, wynik może być bardzo zdenerwowany jeśli nie znać kilka sztuczek.

  1. Białka muszą być zimne, niemal do punktu zamarzania. Doświadczeni kucharze powinni usunąć je w lodówce na noc przed gotowaniem.
  2. Naczynia białka muszą być czyste i całkowicie suche. Maleńkie kropelki cieczy zewnątrz nie będzie można ubijać je aż do uzyskania pożądanej konsystencji. To samo odnosi się do cząstek żółtka należących do białek. Lepiej jest oddzielić jajo nad osobistego kubka, tak aby nie psuć już otrzymał na wadze.
  3. Jak trzymać kąpieli krem, w zależności od temperatury wody w nim. Gotowy do usunięcia z pożaru zależy od konsystencji śmietany, jeśli przykleja, stała się gęsta i odstaje całe kawałki – nadszedł czas, aby przejść do ostatniego etapu.
  4. W każdym razie jest to niemożliwe, aby doprowadzić „mokry pocałunek” do wrzenia! Aby temu zapobiec, trzeba uruchomić mikser ciągły.

Jeśli nie od razu mieć do dekoracji krem po ochłodzeniu się ukryć w lodówce.

farba

Jak stosować „mokre beza” ciasto zdobienia, może być konieczne różne wersje kolorowe. Istnieje również szereg zasad.

  1. Do barwienia nie jest dobre lub syropy lub soki – naruszają one konsystencję, sprawiają, że krem jest zbyt płynny i płynące. Tylko barwniki spożywcze!
  2. snu nie barwnika w postaci suchej, to jest w bezy rozpuszcza. Jeśli nie ma cieczy 5 g saszetki proszku rozpuszczone w łyżeczce wódki, a dopiero potem dodaje się do śmietanki.
  3. Barwnik jest wprowadzona w ostatnim momencie, po zdjęciu garnka z pieca, wkrapla z pośrednim ubijania.

Barwa „bezę” mokre na beżu odcienie brązu może być kawa rozpuszczalna. Mieszaninę reakcyjną rozcieńcza się wodą połówek łyżką i ugniata aż do całkowitego rozpuszczenia. Łagodniejsze kolory uzyskuje się, gdy podaje się kakao warzone w minimalnej objętości mleka. Główną zasadą w obu przypadkach – w jak najmniejszym stopniu cieczy.

Warunki korzystania

Do „mokrej beza” honorowo spełnił swoje zadanie przed zastosowaniem musi być jak być cool. Po pierwsze, gorącego stopu mogą być, jeśli górna warstwa jest wykonana z karmelu lub glazury. Po drugie, schłodzone „mokre beza” łatwiejsze do zaakceptowania i trzymać cię formularz poczęte.

Wszystkie udoskonalenia konstrukcyjne są tylko suche elementy pomocnicze, czy to nóż lub ciasto strzykawka. Wilgoć zakłócić planowaną gęstość śmietany, i zacznie się rozprzestrzeniać.

Jeśli chcesz, aby ciasto bardziej trwałe, po pokryciu go ze śmietaną nie może trzymać uczta w lodówce, a nawet wysuszyć w ciepłym piekarniku. „Mokry pocałunek” staną się powszechne, będzie dodatkowym „shell”, chociaż to będzie bardziej kruchy.

ciekawe wyjaśnienie

Jeśli intencją jest budowanie na ciasto czegoś monumentalnego (np Magic Castle), klasyczny „mokry pocałunek” nie może utrzymać swój własny ciężar. Aby krem trwalsze strukturalne i ulgi, trzeba zmienić proporcje. Jest to niezbędne w celu cukru w podwójnym wagowych w odniesieniu do białka. Oczywiście, za to muszą ważyć. Zmienić dawkę cukru i więcej sensu, rozpuścić go w nadmiarze nie będzie.