170 Shares 1791 views

Wyciąg z książką pracy: jak dostać paszport bez niej

Od dawna wiadomo, że większość naszych obywateli pracujących bez historii zatrudnienia. Oczywiście, ponieważ czasami o wiele łatwiej: pracodawca nie ponosi odpowiedzialności za jego pracownika. I nie wyjdzie dzisiaj? Nowe znalezisko. Zrobiłem całą pracę na czas? Nie będę płacić.


Oczywiście, czasami bardzo ważny fragment z książki pracy, ale bardzo ważne, czy książki? Jak wynika z forów, dyskusja na ten temat trwają bardzo długo, ale nie ma zgody i nadal nie ma.

Na przykład, jeśli martwisz się o wypłatę emerytury, zwykle podpisana umowa z pracodawcą, może dostarczyć ten sam dowód doświadczenia.

Drugi punkt, który nie przemawia na korzyść książki pracy – podniesienie emerytalnego wieku. Oczywiście, dziś pasja opadła, ale nie ma gwarancji, że nie będzie ponownie podnieść tę kwestię.

Okazuje się, że posiadanie pracy-book – przydatna, ale nie jest to konieczne.

Zanim przejdziemy do kwestii, czy i w jakim może trzeba wyodrębnić z książki pracy, konieczne jest, aby omówić jeszcze jedno.

Jeśli nagle decydują się na wyjazd za granicę i pilnie potrzebne, aby dostać paszport, rachunek książce prac na paszport, aby mieć pewność. Jak inaczej? Takie jest prawo. To było wtedy, i czeka na części zabawy: ty działają bez tego dokumentu. Co robić?

W zasadzie można napisać, że prace, na przykład, wiceminister rolnictwa w każdej dziedzinie. Tak, ale można byłoby bardziej pożądane, aby to udowodnić:

 • Po pierwsze, trzeba bardzo dokładnie wskazać swoje miejsce pracy w „pracy”;
 • Po drugie, nie zapomnij wspomnieć, że pracujesz na umowie cywilnej;
 • Po trzecie, nawet jeśli nie masz wyciąg z książki pracy nie jest absolutnie powodu, aby nie dać paszport.

Więc, co zrobić, trzeba uzyskać paszport:

 • lub wypełniony formularz zgłoszeniowy, który jest zasadniczo taki sam, aw dwóch przypadkach iz zapewnień swojego pracodawcy, jeśli pracujesz;
 • 3 zdjęcia swojej całą twarz;
 • Oczywiście, rosyjski paszport;
 • wypis z ksiąg pracy, jeżeli jest to, oczywiście, masz;
 • pokwitowanie wpłaconej opłaty rejestracyjnej;
 • jeśli pracujesz w federalnym organem wykonawczym lub wojskowego personelu Sił Zbrojnych, to trzeba zgody oddelegowania;
 • jeśli raz już wydano paszport, a następnie trzeba będzie dostarczyć i;
 • jeśli jesteś dyrektorem każdej firmy, trzeba będzie więcej i wyciąg z rejestru handlowego, koniecznie biegłego, firma naprawdę zarejestrowany (to prawda, gdy początkowa rejestracja, lub po otrzymaniu pierwszego paszportu).

Nie trzeba chyba przypominać, że formularz zgłoszeniowy należy wypełnić wyłącznie wielkimi literami.

Ponadto procedura otrzymywania samego paszportu jest bardzo prosta. Zajmuje się wyłącznie w czasie.

Jeśli masz wszystkie dokumenty pod ręką, to trzeba odłożyć trochę czasu, aby przyjść do Urzędu Federalnej Służby Migracyjnej i stosowania z załączonych dokumentów o wydanie paszportu.

Niektórym udaje się uzyskać paszport w ciągu kilku tygodni, aw niektórych to trwa dłużej niż miesiąc. Prawdopodobnie kwestia szczęścia, a nawet osobiste relacje.

Chociaż sędzia dla siebie ….