806 Shares 8888 views

Mięczak zakaźny: przyczyny, objawy i leczenie

Mięczak zakaźny – jest powszechną chorobą skóry, która charakteryzuje się powstawania twardej sferoidalnego wysypka na powierzchni skóry. Taka choroba może wpłynąć zarówno dorosłych jak i dzieci jednakowo.


Mięczak zakaźny: przyczyny choroby i sposoby przesyłania

Czynnikiem sprawczym choroby jest wirus mięczak zakaźny. Wirus specyficzne i tylko wpływa na osobę, nie jest niebezpieczne dla zwierząt.

Zakażenie zdrowego ciała styka się z nośnikiem wirusa lub chorej osoby. U dorosłych, mięczak zakaźny może być przenoszony podczas stosunku płciowego. Ponadto wirus rozprzestrzenia się poprzez dzielenie artykułów gospodarstwa domowego – naczynia, pościel, ubrania, zabawki, ręczniki, itp Dlatego są one często chore dzieci. Na przykład, w przedszkolach i szkołach są często rejestrowane epidemiologicznych ognisk tej choroby, jak dzieci uczą się i bawią razem. Zakażenia wirusowe gromadzą się w kurzu.

Mięczak zakaźny: objawy i przebieg choroby

Okres inkubacji wirusa wynosi od dwóch tygodni do kilku miesięcy. Choroba rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na skórze normalnych kolorów węzłów. Guzki są twarde w dotyku, z otworem w środku. Jeśli guzek jest mocno ściśnięta z dwóch stron, to stoi białawą substancję przypominającą twaróg w konsystencji. Stopniowo zwiększać liczbę węzłów, ich koalescencji i tworzą dość duże grudki. W większości przypadków wysypka nie powoduje żadnego dyskomfortu, chociaż niektórzy pacjenci skarżą się na świąd.

Po skóra już uszkodzony przez zakażenie wirusem skóry może wystąpić wtórna infekcja bakteryjna. W rezultacie, wysypka zaczyna się czerwienić i rozkłada się. U dorosłych pacjentów, wysypka pojawia się zwykle na biodrach i pachwiny. U dzieci, guzki mogą rozprzestrzeniać się po całym ciele, z wyjątkiem skóry stóp i dłoni.

Mięczak zakaźny i sposoby leczenia

Mięczak zakaźny – jest to dość specyficzna choroba, która jest łatwa do zdiagnozowania. Aby ostatecznie postawienia diagnozy, lekarz może przepisać analizę komórek nabłonkowych, które w badaniu mikroskopowym można wykryć cząstki wirusowe.

Leczenie sprowadza się do usunięcia guzków przez kleszczy chirurgicznych. Procedura jest wykonywana lub dermatologa lub urologa. Po usunięciu ognisk zapalnych należy dokładnie obsługi roztwór jodu (czasami w tym samym celu, przy użyciu słabego roztworu nadmanganianu potasu).

Mięczak zakaźny Leczenie środków ludowej

Tradycyjna medycyna zna wiele sposobów radzenia sobie z tą chorobą. Najbardziej popularne i skuteczne jest świeży sok z czosnku. Substancja ta jest konieczna, aby nasmarować guzki nie mniej niż 4 razy dziennie. Podczas procedury, trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ nie można pominąć jeden węzeł – wirusy mnożą się bardzo szybko. Kiedy sok czosnek obrabatyvanii regularne skóry guzki w czasie, zaczynają ciemnieć, odkleić, a następnie opadają.

Jeden lek – wywar z nagietka. Musisz zrobić mocny wywar z ziela trzykrotnie je smarować skażoną skórę dziennie. Po około dwóch tygodniach tego zabiegu wszystkie zewnętrzne objawy choroby ustępują.

Mięczak zakaźny jest traktowana za pomocą soku z glistnika. W ciągu miesiąca, trzeba codziennie obsłużyć wiązki świeżego soku lub nalewki alkoholowej tej rośliny.

Zrozumiałe jest, że ludzi sposobem walki z chorobą są jedynie pomocniczy, więc nie powinien odmówić pomocy dermatologa.

Po wyzdrowieniu, trzeba zmienić pościel, ręczniki i pranie ubrań, w skrócie, aby wyeliminować ryzyko ponownej infekcji.