662 Shares 6365 views

Tymczasowa rejestracja i zapisy – co za różnica? Jaka jest różnica między tymczasowego i stałego rejestracji?

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć tę ważną kwestię jako tymczasowy i rejestracji. Jaka jest różnica między tym, co praw obywatela, jak je zorganizować? Dajemy przykłady sytuacji i złożonych problemów, które można rozwiązać.


Dlaczego potrzebujemy Zgłoszenia /?

Słyszeliście o ludziach, którzy nie mają pozwolenia na pobyt lub paszport? Zazwyczaj jest to dachu nad głową. Ale współczesny człowiek, zwłaszcza społeczno-grade, musi mieć miejsce zamieszkania.

Prawo stanowi, że obywatele muszą mieć nie tylko dokument tożsamości, ale także pozwolenie na pobyt, to jest oficjalny adres. Brakuje tych podstawowych cech człowieka nie jest w stanie w pełni korzystać z usług socjalnych, do wykonywania różnych czynności, które zostaną omówione później. A teraz będziemy rozmawiać o tym, co jest różnica między rejestracji i rejestracji.

Zezwolenia lub rejestracji?

W ubiegłym wieku, kiedy ludzie po prostu zaczynają się zarejestrować w rządzie, użył terminu „Rezydencja”. Teraz, powiedzmy, słowo jest nieaktualne. Ma ona zastosowanie tylko wśród starszego pokolenia, a często w miastach wojewódzkich.

„Rejestracja” został zastąpiony inną oficjalną nazwę – „Rejestracja”. Ludzie często się mylić i zapytać, czy istnieje różnica między tymi pojęciami. Tak, trzeba zrozumieć, co to tymczasowa rejestracja i zapisy, jaka jest różnica między nimi. I postaramy się poprawić to, aby przeformułować pytanie, ponieważ jest dwojaki w sensie:

  • Po pierwsze, może być, że ćwiczenie: miejsce zamieszkania lub rejestracji;
  • Po drugie, na podstawie dokumentu pobytowego może oznaczać trwałe rekord.

Jednak w obu przypadkach, odpowiedzi na pytania znajdziesz w tym artykule.

Na stałej i tymczasowej rejestracji

Każdy obywatel rosyjski, posiadające paszport, musi być trwała rejestracja. Nawet jeśli jest on z dala od domu, od czasu do czasu, jak długiej podróży lub sanatorium na leczenie. Zobaczmy, jaka jest różnica pomiędzy stałą i tymczasową rejestrację.

Początkowo, każda osoba jest zarejestrowana gdzieś. Na przykład, po urodzeniu dziecka i rodziców są zarejestrowane w wyznaczonym jego mieszkaniu. Potem rośnie i miejsce zamieszkania nie zmieni się, ale przychodzi czas, człowiek zaczyna podróżować po całym kraju, zatrzymując się przez dłuższy czas w innych regionach. Oczywiście, nie jest on zwolniony ze swego rodzinnego domu, ale nie muszą.

Zgodnie z prawem, osoba może być w obcym mieście nie więcej niż 3 miesiące, jeśli nie ma on tymczasową rejestrację. Istotą jest to, że istnienie trwałej rejestracji / rejestracji nie uprawnia Rosjanin żyć przez długi czas lub na stałe w dowolnym miejscu. Aby uniknąć kłopotów z władzami i instytucjami publicznymi, nowe miejsce, aby uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy konieczne.

Kiedy nie można dokonać tymczasowej rejestracji?

Jeśli obywatel odwiedza kolejne miasta, pobyt z rodziną, nawet w sąsiednim mieszkaniu, odpoczynku w pensjonacie lub hotelu, to jest gość, który nie posiada żadnych praw w stosunku do właściciela i nieruchomości.

Jeżeli dana osoba mieszka ponad 3 miesiące (90 dni lub więcej), to należy dokonać rejestracji, co jest – w zależności od okoliczności i od decyzji właściciela i gości. I tu znowu, z powrotem do naszego pytania: „Tymczasowa rejestracja i rejestracja – jest różnica między nimi?”

Aby zarejestrować się tylko za zgodą właściciela mieszkania / domu i wszystkich, którzy tam mieszkają. Tylko tymczasowe i trwałe Rejestracja (zezwolenie na pobyt) różnią.

Nawiasem mówiąc, w celu udowodnienia, jak długo mieszkasz w nowym miejscu, jeśli pytanie jest zadawane, na przykład, przedstawiciele władz, pożądane jest, aby mieć pod ręką dokument podróży (bilet na pociąg, samolot, autobus lub pociąg), w którym punktem wyjścia. Jeśli 90 dni nie minęło od przyjazdu, nie trzeba złożyć skargę.

Czy muszę się upewnić, tymczasowa rejestracja?

Jeśli mocno postanowił z jakiegoś powodu pozostać długo w innym mieście (i być może na całe życie), ale nie będzie zwolniony z domu rodzinnego, trzeba będzie dokonać tymczasowego zezwolenia na pobyt (rejestracji).

Aby to zrobić, należy porozmawiać z właścicielami nieruchomości, które trzeba wydać obowiązkowe. Po tym wszystkim, ustawa przewiduje, że po upływie 90 dni może zostać ukarane na właścicieli i gości, jeśli ten ostatni nie może być oprawione (czas. I stała.) Rejestracji.

Jaka jest różnica tutaj? Załóżmy, że coś dzieje się blisko domu, policja będzie przesłuchiwać wszystkich lokatorów. Co może być dla gości pytania, oprócz tego incydentu? Oczywiście, co on tu robi. Nie jest konieczne, aby komplikować życia zarówno samych lub ich właścicieli.

Jak uzyskać pozwolenie na pobyt w nowym miejscu?

Najpierw porozmawiajmy o tymczasowej rejestracji. Tutaj wszystko jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy udać się do biura paszportowego lub dzielnicy MFC o listę wymaganych dokumentów. Zazwyczaj są to konieczne:

  • Rosyjski paszport (który ma być zarejestrowany);
  • Wniosek o rejestrację tymczasową;
  • bazą dla tymczasowej rejestracji;
  • oświadczenie napisany za zgodą wszystkich żyjących w mieszkaniu / domu / pokoju.

Może zostać poproszony o przedstawienie innych dokumentów, jeśli obudowy komunalnego lub spółdzielczego.

I na pobyt stały należy zapoznać się z poprzedniego mieszkania, podczas gdy w tym samym biurze paszportowym należy wziąć zaświadczenie odejść. Wraz z nim, a wcześniej wymienione dokumenty, jak również z właścicielami nowego miejsca zamieszkania trzeba odwiedzić urząd paszportowy, dział obudowie lub MFC (w różnych miejscowościach może być inna).

Rejestracja obywateli tymczasowe i stałe występuje w jednej i tej samej instytucji, inną listę wymaganych dokumentów i rejestracji. Można przy okazji, wysłać wszystkie dokumenty pocztą (oczywiście kopie oryginałów – w każdym przypadku).

Po sprawdzeniu dokumentów może wywołać paszport biuro / MFC lub wysłać do nas odpowiedź z prośbą o przybycie w godzinach roboczych na wskazany adres. Rejestracja jest bezpłatna.

Jakie prawa są tam, a co nie jest obywatelem z tymczasowej rejestracji

Trzeba powiedzieć, jakie są prawa tych, którzy posiadają zezwolenie na pobyt stały? Lepiej jest mówić o przyznawania tymczasowej rejestracji.

Słowo „tymczasowy” mówi samo za siebie. Terminy są różne powody, too. Jest możliwe, aby dokonać rejestracji sześciu miesięcy, ale można przez 5 lat. Ale nie więcej.

Jakie prawa może być osoba, która posiada zezwolenie na pobyt czasowy (rejestracyjny) oraz własność? Praktycznie każdy. On może zrobić wszystko nieruchomość chce. Ale jeśli nie ma prawa własności, nie może prowadzić żadnych działań, ani sprzedać, ani podarować lub zarejestrować kogoś lub rozwiązać problemy mieszkaniowe z ZhEKom lub innych organizacji.

To dlaczego właściciel zezwolenia na pobyt czasowy? A potem, tak że mógł udać się do kliniki, dostać pracę, wysyłać swoje dzieci do szkoły lub przedszkola.

Obywatel, który nie posiada rejestrację tymczasową, ma praktycznie żadnych praw. Jest to, że pomoc można uzyskać tylko z rozsądnym połączeń „pogotowie” oraz w klinice lub nie może zaakceptować.

Ale nie możemy uwierzyć, że przy rejestracji tymczasowej będzie absolutnie wszystko w porządku. Zostań niezależny przedsiębiorca i otworzyć punkt sprzedaży detalicznej nie działa, ale aby zarejestrować samochód lub uzyskanie paszportu może być.

Co zrobić, kiedy upływa termin rejestracji tymczasowej?

Bądź pewien, kiedy robisz tymczasowa rejestracja jest konieczna, aby określić, jak długo masz zamiar osiedlić. Na przykład, otrzyma stosowny dokument, to wymienione datę przyjazdu i wyjazdu z miejsca tymczasowego zamieszkania: 9 stycznia 2014 roku, 9 stycznia 2015, odpowiednio. Tak, trzeba wrócić do miejsca stałego zamieszkania lub miejsce rozszerzenie tego dnia w 2015 roku.

Będziemy musieli zacząć wszystko od nowa i zebrać wszystkie niezbędne dokumenty, a także po raz pierwszy. Oto odpowiedź na pytanie o tymczasowej rejestracji i rejestracji – jest różnica między nimi. Ale to nie powód, aby zrezygnować z otrzymania takiego dokumentu. Wręcz przeciwnie, w ten sposób, będziesz ty i właścicieli mieszkań, że prawa nie są łamane uspokoić.

O stały pobyt

Najlepiej, oczywiście, nie do opuszczenia własnego domu. Ale istnieją różne okoliczności życia. Jeśli masz stary adres nie wiążą, i nie ma potrzeby, aby być napisane, można udać się do biura paszportowego i złożyć wniosek, aby napisać do nowego miejsca zamieszkania. Ale nie trzeba się spieszyć. Początkowo wszystkie problemy z lokatorów muszą zostać rozwiązane, do której idziesz, aby przenieść.

Pamiętaj, że aby stały zapis jest trudniejsze niż tymczasowy. Po pierwsze, aby w jakikolwiek sposób. Podczas przenoszenia nowy dokument pobytowy powinny być wydawane tak szybko jak to możliwe.

Jaka jest różnica między tymczasowego i stałego rejestracji? Bardzo duża. Oczywiście, najpierw musi zostać ponownie zarejestrowany pod koniec terminu, a drugi jest stała.

Dwie rezydencje w tym samym czasie

Czasami ludzie zastanawiają się, czy możliwe jest, aby mieć dwa rejestracji jednocześnie. Dwa stałe lub czasowe dwa – nie. Tylko jeden. W rzeczywistości człowiek nie może być w dwóch miejscach.

Załóżmy, że osoba pracująca na zasadzie rotacji. Przyjdź do innego miasta w ciągu 45 lub 60 dni, po czym wrócił do domu odpocząć. W tym przypadku nie ma konieczności wydawania tymczasowej rejestracji. Jak już powiedzieliśmy, aby żyć w przestrzeni życiowej cudzej, jak to możliwe i bez rejestracji, ale nie więcej niż 3 miesiące.

I kolejny ciekawy punkt – usługi rządowe (w tym leczenie w klinice) może być zarówno w miejscu zamieszkania i miejscu pobytu. Ale jeśli ktoś jest niepełnosprawny lub ma obowiązek oprawione oświadczenie w sprawie dokumentacji medycznej, trzeba stosować się ściśle na miejsce zamieszkania. Jak na przykład konto wojskowy, a następnie po wprowadzeniu tymczasowej rejestracji wykreślona z rejestru w miejscu zamieszkania nie jest konieczne.

Więc objęte podstawowe pytania o to, czy istnieje różnica między rejestracji i rejestracji, a co.