105 Shares 1644 views

Przyczyny białka w moczu. Czy warto z tego powodu martwić?

Nasze nerki spełniać dwie bardzo ważne funkcje: przechwytywanie produktów, które pochodzą z krwi, a następnie usunąć je z organizmu z moczem. Poszczególne substancje z tych, które pochodzą z krwi do naszych nerek nie mogą przenikać z powodu ogromnych rozmiarów poprzez filtry. To, na przykład biały lub czerwone krwinki (białka). Jakie są przyczyny białka w moczu?


Białka zwane duże cząsteczki, które są jednostki budowlane w mięśniach i innych tkankach. W bardzo małej ilości białka w moczu jest dzieckiem cały czas, ale to zależy przede wszystkim na metodach analizy, gdzie normalne wartości mógłby być około trzydziestu do sześćdziesięciu miligramów białka codziennej objętości moczu.

Ze względu na fakt, że wiele z białka jest duża, to nie pozwala im przeniknąć filtr nerek. W ten sposób, obecność białka w moczu u niemowląt przedstawia niewątpliwe znaki naruszania funkcji filtrowania w nerkach.

Przyczyny białka w moczu

Gdy białko penetracja w moczu, z powodów może być bardzo różny, w zależności od charakteru choroby. Jest to choroba, która uderzyła filtry nerkami tylko mikroskopijne. I, być może, to choroba, która uszkodzony całe ciało. Ale konieczne jest wiedzieć, że istnieją przypadki, gdy dziecko jest w towarzystwie białka w moczu prawidłowym ciśnieniem tętniczym i dobrego zdrowia. Stan ten nazywany jest również hipotonia ukryte, jak również cykliczny białkomocz. W rzeczywistości oznacza to, że białko w dziecku tylko w przypadkach pojawia się w moczu, gdy dziecko pozostaje aktywny przez długi czas jest długi czas w pozycji pionowej, ale białko znika w nocy, podczas snu, po ciało podjęło pozycji poziomej.

Czasem przyczyny białka w moczu zaczyna się dowiedzieć tylko, gdy znajdą się w trakcie badania lub kontroli w normalnych okresowych analiz kapitulacji.

obecność białka w moczu często nie towarzyszą żadne wyraźne i bolesnych objawów. Po kontakcie z dużą ilością białka do poziomu białka w moczu w krwi może być zmniejszony. To z kolei będzie prowadzić do obrzęków, i, w konsekwencji, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.

Na przykład, białko w moczu przyczyny mogą wynikać z białkomoczem – stan, który często występuje u młodzieży i starszych dzieci. To ukryte cykliczny (ortostatyczne) białkomocz, jest obecność białka w moczu aktywności dziecka. Dzieje się tak, z niewiadomych przyczyn, jak dotychczas, brak uszkodzeń nerek, białko w moczu pojawia się tylko w ciągu dnia. Hipotonia białkomocz jest stanem całkowicie normalne i nieszkodliwe. Nie powinno zmniejszyć aktywność dziecka, ponieważ ćwiczenia mogą zapobiec uszkodzeniu nerek, mogą tylko wywołać tymczasowy wygląd białka w moczu u dziecka. Gdy ortostatyczne białkomocz, jak również do wykrywania pewnej ilości białka w moczu w leczeniu dziecka zwykle nie wskazano. Lekarz może poprosić o powtórzenie analizy w ciągu 2-3 miesięcy, aby zobaczyć, czy nie było zmian w ilości białka w moczu.

Po zidentyfikowaniu białka przez powtarzane badania musi wykonać dodatkowe badania w celu wyjaśnienia przyczyn białka w moczu. Czasami jedynym sposobem na zmniejszenie ilości białka w moczu będzie wolny od soli diety lub nawet całkowite odrzucenie spożycia soli. W rzadkich przypadkach może być podane leki – specjalny lek, dawkę, która jest zazwyczaj duża, a potem maleje. Czasami leki w minimalnych dawkach podjętych przez kilka miesięcy.

W każdym przypadku konieczne jest, aby analizować i wykonywać polecenia swojego lekarza leczącego.