704 Shares 6118 views

Dlaczego podczas oglądania filmów czy istnieje żaden dźwięk. Co jeśli hamulce dźwięk podczas oglądania filmu?

Oglądanie filmów na komputerze – ulubionym zajęciem wielu użytkowników tworzyć. W ostatnich latach, na które jest bardzo często używane usług takich jak YouTube, ale wciąż wielu ludzi, którzy wolą, aby zobaczyć swoje ulubione zdjęcia ze znanymi i funkcjonalnych odtwarzaczy multimedialnych. Są o wiele wygodniejsze, a możliwość zmiany formatu wyświetlania, aktywować i dezaktywować napisy, zestaw zakładek i znaczników warto.


Oczywiście, mogą wystąpić pewne problemy podczas oglądania filmów. Na przykład, dlaczego nie ma dźwięku podczas oglądania filmu? Atak ten często stawia początkujących w martwym punkcie, ale bardzo często problem można rozwiązać, „trochę krwi”. Aby uzyskać informacje o tym, jak to zrobić, przeczytaj artykuł.

Trochę nonsens …

Czy uważasz, że jeśli często zdarza się, że użytkownicy zapomnij włączyć kolumnę? I często są w stanie prawidłowo podłączyć je do odpowiedniego złącza na płycie głównej lub karty dźwiękowej? Niestety, ale zdarza się cały czas.

Więc dokładnie sprawdzić połączenia głośników, należy zwrócić szczególną uwagę na integralność kabla, jak również prawidłowe podłączenie wtyczki do line-out, który jest sygnałem zewnętrznym. Jeśli włożysz wtyczkę do gniazda mikrofonu, nie pytaj dlaczego nie ma dźwięku podczas oglądania filmów.

Zazwyczaj kolumna musi trzymać w zieloną złącza. Jeśli używasz wyjścia cyfrowego, w kolorze czarnym. Najlepiej jest przyjmować instrukcji w swojej płyty głównej i spojrzeć na sprawę w szczegółach. Z laptopów nie ma takiego problemu: zielona droga – na głośniki lub słuchawki i różowe – dla mikrofonu.

Bardziej poważne przyczyny

Więc dokładnie sprawdzić sprawdzić integralność kabla i serwisowania swojego sprzętu dźwiękowego. Dźwięk jest tam jeszcze? Cóż, mamy do „kopać” głębiej.

Najczęściej (prawie zawsze) w przypadku braku sygnału audio są winni sterowniki. Oczywiście, to wystąpi usterka i fizyczne „żelazo”, ale to zdarza się bardzo rzadko. Biorąc pod uwagę, że w większości przypadków, nasi użytkownicy używają płyt głównych ze zintegrowanym kontrolerem audio z wyjściem ostatni często nie „wchodzą” całą płytę, tak że trudno zignorować.

sterowniki

Tak też się stało, że druga zmienność nastrojów (po obrazów) w komputerze jest dźwięk. A powodem tego jest tak samo sterowniki, których istnienie wielu użytkowników nie wie.

Jeśli znalazłeś czas XP zapewne pamiętają wspaniałą kodek AC97. Kierowca na pierwszym planie po instalacji systemu. Jednak teraz również nie zapominać o cenne doświadczenia z tamtych dni.

Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego nie ma dźwięku podczas oglądania filmu, aby rozpocząć, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie „Mój komputer” (kliknąć na „Właściwości z menu podręcznego), a następnie po lewej stronie okna dialogowego wybierz” Menedżer urządzenia ". Jeśli nie występuje pozycja „dźwięku, urządzenia wideo …”, że wszystko jest w porządku.

W przypadku, gdy nie ma nic w tym rodzaju, i istnieje kilka znaki żółte wykrzykniki zamiast żądanego elementu, trzeba patrzeć na tych samych kierowców. Można to zrobić na kilka sposobów.

umieścić sterowniki

Po pierwsze, można spróbować skorzystać z usługi Windows Update. To jest proste: kliknij na „nieznane urządzenie” prawym przyciskiem myszy (gdzie żółty wykrzyknik), wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego. Otwiera okno dialogowe, w którym trzeba przejść do zakładki „kierowca”. Kliknij na przycisk „Update”.

W następnym oknie kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk „Automatyczne wyszukiwanie dla kierowców.” Jeśli masz dysk lub dysk flash z wymaganych plików, kliknij na przycisk „Przeglądaj” na tym komputerze, a następnie określ katalog systemowy, który zawiera niezbędne sterowniki.

Ale z jakiegoś powodu nie ma dźwięku podczas oglądania filmów, nawet w przypadku, gdy wszystkie urządzenia audio zazwyczaj zdefiniowane?

umieścić kodeki

Kodeki – zestaw programów przeznaczonych do dekodowania plików audio i wideo. Najlepszym z nich jest uważany za K-Lite Codec Pack. Zalecamy zainstalowanie pełnej wersji. Można go pobrać na oficjalnej stronie.

Procedura instalacji jest prosta: po pierwsze, należy kliknąć na plik instalacyjny prawym klawiszem myszy, a następnie wybrać opcję „Uruchom jako administrator”. Kilka razy kliknąć na przycisk „Dalej”, na którym procedura instalacji można uznać za drugą.

Kodeki są niezbędne do wprowadzenia, gdy dźwięk grzechotki podczas oglądania filmów. Ten objaw jest tak samo wskazuje, że system ma wbudowane narzędzia do dekodowania.

Hamuje dźwięk?

Niestety, nawet instalacja tego rodzaju nie jest absolutną gwarancją sukcesu daje kodeki. Fakt, że takie programy są bardzo „kapryśne”. Eksperci generalnie polecam umieszczając je wyłącznie w systemie „świeżego”, gdyż w przeciwnym razie rzadko możliwe, aby uniknąć problemów z niezgodności i konfliktów wewnętrznych.

Więc co zrobić, gdy hamulce dźwięk podczas oglądania filmu? Zaleca się zainstalowanie dowolnego odtwarzacza z wbudowanym zestawem kodeków. Takie programy prawie nie kolidowały z rdzeniem systemu, a szybkość ich pracy jest najczęściej o rząd wielkości wyższe niż wbudowane oprogramowanie systemu operacyjnego. To jest to, co pozwala im obsługiwać nawet masywne MKV pojemniki nie są „wisi” systemu, nawet na starych komputerach.

Szczególnie dobrze sprawdzone następujące narzędzia: OHP, KMPlayer, GOM Player i Daum Player. Zdecydowanie zalecamy, aby je pobrać tylko z oficjalnej strony. Jak pokazuje praktyka, nie ma dźwięku podczas oglądania wideo często z powodu nieodpowiednich kodeków, dzięki czemu te programy, w większości przypadków można skutecznie rozwiązać tego rodzaju problemu.

filmy online

Po raz kolejny wracamy do tematu, która została już poruszona we początku tego artykułu. Co zrobić, jeśli w przeglądarce podczas oglądania filmu znika dźwięk? Istnieją dwie opcje: albo zmienić przeglądarkę, lub umieścić nową wtyczkę Flash. Jednak najlepiej jest wykonać obie te czynności.

Jak dla nowej przeglądarki, doświadczeni użytkownicy niemal jednogłośnie twierdzą, że rola „kino on-line” najlepszy przeglądarki Mozilla Firefox. To ma najlepsze cechy, które pozwalają cieszyć się film nawet podczas komunikowania się z siecią wykorzystywane nie jest zbyt wysokiej jakości USB modem.