330 Shares 5522 views

Co oznacza pojęcie „zepsutych ludzi”? Kto jest zgniłe osobą?

Jest takie przysłowie: zgniłe słowo z gnijącej serca. Z jednej strony, znaczenie tego przysłowia jest jasne. Słowo „zgniłe” mówi samo za siebie, nie wymaga dalszych wyjaśnień. Tylko raz się zastanawiać, jak subtelnie, zwięźle i dokładnie wszystko zauważył. Z drugiej strony, jest to ciekawe „dostać się do dołu”, aby zrozumieć, co to jest „zgniłe” i jeden o nazwie zepsuty człowiek …


Słownik objaśniający

W poszukiwaniu odpowiedzi należy traktować do ciekawych pytań, przede wszystkim dla siebie. Do tego wrócimy, a teraz rzucili się do słownika. Co mówi nam o jednostki leksykalnej „zgniłe”? Czy da Pomocna dłoń w zrozumieniu „zgniłe” ludzie frazę?

Tak więc, według „Słownika języka rosyjskiego” pod redakcją Ozhegova przymiotnik „zgniłe” ma kilka znaczeń. Wartość bezpośrednia – który jest podatny na proces rozpadu, stają się nieaktualne, uszkodzony, rozkładających się. Rotten może być cokolwiek, a jabłka i opadłych liści i nici. Lista jest długa i na, ponieważ cały materiał nie jest wieczne, i prędzej czy później umiera. Po drugie – surowe, pozbawione słońca, ciepła, powodując różne dolegliwości. Jako przykład, takie zwroty jak: zgniłego pogody, zgniłe listopada, zgniły wody. I wreszcie ostatnia – graficzny znaczenie, zgodnie z którym jesteśmy zainteresowani ma żeton, utrata wewnętrznej wału, rozpusty, zepsucia. Tylko w takich zespołach jak ludzi zepsutych, zgniłe serca zgniłej duszy, zgniłe krwi i przejawia się drugorzędne znaczenie.

Biblia

A co na ten temat mówią inne źródła informacji? Bible Encyclopedia Britannica, jednym z najważniejszych prac referencyjnych badań biblijnych, wydaje następujący materiał. Jezus pyta swoich uczniów, by wystrzegać się fałszywych proroków, bo nie może przynieść dobre drzewo zgniłe (tłumaczone jako „zło”). Owoce, jak próchno – dobre owoce (Mateusza 7:17). Jednak ludzie wiary może grzeszyć, jeśli pozwala mu się powiedzenie „zgniłe” Wyjdź z ich pysków. Tylko dobre słowo ma moc łaski słuchaczy (Ef 4:29). Innymi słowy, zgniłe człowiek – fałszywy prorok, który głosi prawdę w imię próżności i egoizmu. Ten rodzaj prawdy nie może przynieść korzyści nie dla nadawania, nie słuchać jego. Jest zdolny tylko trucizny.

przypowieść

Teraz przypowieść: jak bez niego? Po tym wszystkim, dobra przypowieść otwiera oczy na fakt, że nawet sekundy temu wydawało się banalne lub, wręcz przeciwnie, niejasnych. A to sprawia, że proste, łatwe i piękne. Pozwól nam powiedzieć, kto jest zgniłe ludzie.

Tak więc pierwszy przypowieść. Gdy uczeń przyszedł do swojego nauczyciela o radę: co musi zrobić, aby być taki sam, jak to jest – mądry, zawsze w harmonii z samym sobą i światem. Nauczyciel łatwo zgodził się mu pomóc i poprosił go, aby przynieść torbę i ziemniaki.

– Jeśli kogoś zranić, gniewać się na niego lub żywić urazę, wziąć ziemniaka i wrzucić go do torby. I to zrobić, gdy najmniejszego konfliktu.

– To wszystko? Czy taki absurd mi pomóc w tak wielkiej sprawie? – zaskoczony student zapytał.

– Nie, – pośpieszył wyjaśnić szałwia – trzeba nosić ten worek jest zawsze z wami. Uczeń uzgodnione.

straszny ciężar

Czas mijał. Niestety, torba pojawiła kompletne. To było trudne i niewygodne do noszenia go zawsze przy sobie. A te ziemniaki, które zostały rzucone na początku, zaczął gnić, a już opublikowane nieprzyjemny zapach. Co robić? Nowo przybyłych studentów na nauczyciela. Ale tym razem, z oburzenia. Sage to słuchał spokojnie i powiedział: „Ale to samo dzieje się w środku po prostu nie widać, nie zauważyć, jak wiele wagi w swojej duszy, i jak występki swoje stopniowo zamienia się w cuchnących przywar Zgniłe warzywa – zgniłym osobiście jestem … dałem też możliwość obejrzenia go z procesu. "

dwa jeziora

A oto jeszcze jedno – nie mniej ciekawe i nie mniej pouczająca.

Dawno dwa podziemne źródło urodziła dwa piękne stawu. Ale wszystko płynie, wszystko się zmienia, a woda nadal przychodzą i najbliższych. A potem przyszedł dzień, kiedy musieli myśleć o ich los. Bóg poprosił ich, aby wybrać jedną z dwóch opcji. Lub zmniejszyć rozmiar, ale jednocześnie stają się głębsze, lub przeciwnie, są szeroko wyciek być jednak niewielka.

Myślimy dwoma jeziorami i postanowił w następujący sposób: jeden jest mały, ale szeroki, więc ptak z wysokości swojego lotu widział go, a drugi, poświęcając swój rozmiar, zachowują głębię i wyrazistość. Dobrze, że zdecydowali – i to się stało.

test

Pierwszy staw cieszył swoją wielkość. Ponieważ tak wielu ptaków, tak wiele zwierząt przyszedł mu do picia. Drugi stał się tak mały, że go znaleźć wśród grubych liści nie było łatwym zadaniem. Jednak jest to czas wielkiego przesilenia. Woda jest ogromny, ale osadzony na mieliźnie wskutek odpływu mętnej jezioro, pokryte zielenią i śluzu. Z nią i wtedy pachniało zgnilizną. I odwrócił się od niego wszystko żyje. Woda jest również mały ale głęboki jezioro nie był przestraszony rozpalone słońce, podjętą z łaski jego promienie, i stał się jeszcze bardziej czysty, jasny, kryształ. I nie ważne jak trudne, trafiły do niej wszystkie cierpienia.

Nie wspaniała pogoda i gorące słońce – prawdziwy sprawdzian, pokazując prawdziwą naturę rzeczy: szybko zgniłych gnije, czyste – sprzątane.

Co wynika z tego wszystkiego?

Jest jeden człowiek ze zgniłego duszy – śmieci, nierzetelne, zgniłe, ponura. Ale to jest ukryte głęboko wewnątrz. Wydaje się, że nikt nigdy nie dostać, nie widzi i nawet nie domyślać o możliwych zgnilca. Po tym wszystkim, wszystko jest w porządku z zewnątrz, prawej, piękny, jak dojrzałe jabłko, różowy obraz. Należy jednak tylko ugryźć jabłko, i natychmiast poczuła smak zgnilizny. A czasami nawet gorzej – trzeba tylko dotknąć, i rozpadnie, rozpadnie, raspolzotsya. Jak pisał Szekspir: „Rotten nie toleruje dotyk”. Jednak nie tylko wielki angielski poeta pisał o takich ludzi. Oświadczenia o zepsutych ludzi jest wielu pisarzy. Na przykład, Oskar Uayld poświęcone temu zagadnieniu całą pracę – „Portret Doriana Graya”, który opowiada, jak młody człowiek obraz wysokiej społeczeństwa przejęła wszystkich przywar zgniłe duszę. Osoba na portrecie był zniekształcony, pokryte ranami i mech, a Dorian był jeszcze młody, uroczy, przystojny.

Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o cytat innego Anglika – Jack London. Powiedział, że w legowiska sklepikarzy Duży zestaw zepsutych ludzi, a wśród nich zdrowia moralnego nie może być zbawiony. Są uszkodzony. Każdy z nich jest tylko żołądek, a potrzeby duchowe mają, jak ameba. To, co zgniłe osoba. Być może jest to najbardziej kompletna charakterystyka.

Czy to możliwe, aby uniknąć spotkania z takimi ludźmi? Przede wszystkim trzeba zacząć od drobnych i najtrudniejsze – dbać o siebie, swoje myśli, uczucia, pragnienia, słowa, czyny. Za każdym razem, aby zatrzymać i zadać sobie pytanie, czy istnieje Gniltsy w moich działaniach. A potem rozejrzeć, wysłuchaj innych, nawet powąchać. Po wszystkie zgniłe ludzie pachnieć. I jak zauważył Fazil Iskander, jego zapach nie jest odczuwalny.