655 Shares 9616 views

Opłata za rejestrację małżeńską i rozwod

Wszystkie najważniejsze momenty naszego życia są rejestrowane w biurze rejestracyjnym, od wydania aktu urodzenia i kończącego się świadectwem zgonu. Między narodzinami a śmiercią zdarzają się zdarzenia, które również dzielą się na odcinki radosne i smutne. Szczęśliwa chwila to rejestracja małżeństwa, a smutna jest jego rozpad.


Jednym z głównych wydarzeń w życiu każdej osoby jest stworzenie nowej rodziny. Ktoś organizuje uroczystość na wielką skalę, zapraszając wszystkich krewnych, przyjaciół, współpracowników i tak dalej. A ktoś czyni to skromnie, ogranicza się tylko do kręgu najbliższych osób. Ale w obu przypadkach konieczne jest zarejestrowanie w biurze rejestracyjnym. Wokół tego wydarzenia odbywa się reszta ślubu.

Przed oficjalnym wyznaczeniem małżeństwa należy złożyć wniosek. I to odbywa się przez dwa lub co najmniej na miesiąc przed uroczystością. Ludzie mają czas na zastanowienie. Chociaż z reguły w tym miesiącu przygotowuje się na wesele.

Więc przyszedłeś do urzędu skarbowego, aby złożyć wniosek i uroczyście podpisać. W tym przypadku musi istnieć oblubienica i pan młody. Otrzymasz specjalny formularz i pokwitowanie, zgodnie z którym musi zostać zapłacone państwo obowiązku rejestracji małżeństwa. Musisz wziąć ze sobą kilka dokumentów:

– paszport;

– jeśli kiedykolwiek byłeś żonaty, musisz mieć zaświadczenie o jego rozwiązaniu;

– jeśli jedno z małoletnich jest nieletnim, wymagane jest specjalne pozwolenie na zawarcie związku małżeńskiego;

– obywatele niebędący rezydentami będą musieli przedstawić dokument o tymczasowej rejestracji (w tych regionach, w których jest to obowiązkowe).

Gdzie należy zapłacić opłatę za rejestrację małżeństwa?

Na początek płatności dokonywane są przez jeden paragon w wysokości 200 rubli.

Zwróć uwagę na to, ponieważ obowiązek rozwodowy państwa jest płacony osobiście osobiście.

Weź pokwitowanie, a następnie przejdź do najbliższego banku. Nawiasem mówiąc, nie jest na miejscu, aby wiedzieć, że Sberbank nie przyjmuje prowizji za tę usługę.

Możesz dokonać płatności za pośrednictwem terminali, ale w każdym regionie ta metoda płatności nie jest możliwa. Dlatego warto wyjaśnić ten problem w momencie otrzymania potwierdzenia.

Bank można płacić w dowolnym oknie usług, z wyjątkiem oczywiście działu wymiany walut.

Więc zapłacono państwowy obowiązek rejestracji małżeństwa.

Teraz powróć do rejestratora wraz z powyższymi dokumentami. Teraz nadszedł czas, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla panny młodej są specjalne sekcje. Wypełnij obie strony i weź swoje odręczne podpisy.

To się skończyło. Możesz powrócić do urzędu stanu cywilnego, aby wyznaczyć oficjalną datę małżeństwa.

Teraz o smutnym wydarzeniu, które niewątpliwie jest rozwiązaniem małżeństwa. Proces ten podlega również obowiązkowi państwa.

I płatności są dokonywane dla każdego małżonka oddzielnie.

Jeśli małżeństwo zostanie wypowiedziane za obopólną zgodą, a w rodzinie nie ma małoletnich dzieci, rozwód znajduje się w biurze rejestracyjnym. Opłata podatkowa wynosi 400 rubli na osobę. W przeciwnym razie małżeństwo zostanie rozwiązane w sądzie. Kwota płatności jest identyczna.

Nawiasem mówiąc, rosyjski rząd zaproponował znaczne zwiększenie kwoty obowiązku państwa do rozwodu. Ale opłata za rejestrację małżeństwa pozostanie taka sama. Wynika to z faktu, że liczba rozwodów wzrasta co roku. Przychody mają zostać przeznaczone na utworzenie funduszu alimentacyjnego. Kto wie, może ten środek kogoś i ratuje przed rozwodem. Z drugiej strony może to doprowadzić do odwrotnego skutku – ludzie nie chcą wchodzić w formalne małżeństwa.