84 Shares 8874 views

Karakata ręce – quady dla prawdziwych mężczyzn

Obecnie w Internecie można znaleźć wiele ciekawych projektów domowych maszyn, popularnie zwanych Karakata lub pneumatyki. To unikalne pojazdy biegowe wyposażone w kamery o dużej objętości, pod wpływem siły silnego przejściu na drodze. Z obiektywnego punktu widzenia, jak domowej roboty pozbawione złożonych bazy technicznej i są dość łatwe do wykonania. Fakt ten pozwolił im zdobyć popularność wśród wielu krajowych rzemieślników, którzy produkują Karakata własne ręce.


Co to za samochód?

Spojrzeliśmy na mechanizmie po raz pierwszy, mimo woli pomyślał o tym, czy domowej przyzwoitej jakości jazdy. Ignorantem osoba może początkowo wydawać, że Karakata – urządzenie jest bardzo duże i niezgrabne. W rzeczywistości, wszystko jest tak samo na odwrót. Wytrzymała zawieszenia wykonane z rur metalowych supermocnych wytrzymać obciążenie. Należy zauważyć, że układ kierowniczy jest absolutnie proste, ponieważ jest podstawą standardową przekładnią ślimakową.

Nieograniczona przestrzeń do eksperymentów

tajny wynalazek sukcesu leży w dalszej części. Początkowo pomysł był do produkcji niedrogich pojazd terenowy na pneumatyki, fundament, który będzie służyć jako gotowych jednostek. Karakata własne ręce mogą być wykonane z części motorowerów, motocykli i samochodów osobowych i ciężarowych. Wszystko to zapewnia nieograniczoną przestrzeń do eksperymentów dotyczących budowy modelu.

Karakata od chodzenia ciągnik z rękami i jest popularny wśród artystów. W procesie produkcji rzemieślników nigdy napotkać trudności. Należy zauważyć, że do produkcji takiej maszyny będzie potrzebował batonika lub średnio ciężkich klasę.

urządzenie pneumatyczne

Karakat reprezentuje domowe terenu pojazdu, który jest wyposażony w trzy, a czasem cztery koła z oponami o niskim ciśnieniu. Porusza się za pomocą silnika spalinowego. Moc produkowanej Karakata zależy od rodzaju elektrowni. Zaangażowane mogą być różne silniki ( „Iz”, „Ural” i inne).

Karakata zawieszenie w większości przypadków są niezależnie. Pozycja ta składa się z dwóch niezależnych od siebie systemów zawartej za pomocą rozszerzonego artykulacji.

Najbardziej imponująca część samochodu – koło. Należy zauważyć, że jest to najbardziej kosztowna część projektu. Z tego powodu, wielu rzemieślników sprawiają koła na Karakata swoje ręce, uciekając się do produkcji opon niskociśnieniowych.

faza produkcji

Jak Karakata swoje ręce i podziwiać skromny, niezawodnego pomocnika w gospodarstwie i niezbędne narzędzie, bez którego nie będzie robić żadnych prawdziwy, pełnoprawny męskiej rozrywki – polowania i na ryby? Aby to zrobić, wybierz cztery główne etapy budowy wspaniałego pojazdu biegowego:

  • Wybór podstawy dla przyszłych pneumatyki. Na tym etapie można użyć klatkę dostępnego-motocyklu „Ural” lub „IL”. To zależy zarówno od tego, co pan ma, i wiele możliwości finansowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że quad, wykonane z „IgE” ma większą mobilność i zwrotność. Ze względu na ten fakt, to staje się bardzo popularny w lesie, tundra, a także na nierównej drodze między wąwozy, zbocza i znaczących różnic wysokości.
  • Wytwarzanie tylnej osi i zawieszenie. Na tym etapie wykorzystywane drzewca współpracują ze sobą rozporki, tulei i specjalnym stojaku kierownicy. Rezultatem jest gotowy przód i niezależne tylne zawieszenie. Dla każdego typu DIY-Karata niezwykle ważne, aby uczynić go nad takimi szczegółami, jak zapewniają miękkość i elastyczność rover, zwłaszcza podczas pokonywania nierównym terenie.
  • Mocowanie koła. nie Sari, aby pamiętać, że absolutnie wszystkie typy Terenowe pojazdów wyposażonych w te kamery na samochodach. Więc Karakata własne ręce na tym etapie są następujące. Kamera przymocowana jest do pałąka za pomocą koncentratora stalowego, który ma silny tkania taśmy przez koła. Taka konstrukcja zapewnia łatwość kierowania i bezpieczeństwo jazdy na Karakata.
  • montaż silnika. Następnym krokiem po montażu na ramie powyżej Karakata zawieszenia – pracy z silnikiem i ze wszystkimi innymi systemami zewnętrznymi: sprzęgło, hamulce i emisji spalin. Ostatnim krokiem w produkcji quad jest jej badania, wyniki w której urządzenie może być eksploatowane w całości.

możliwość korzystania

U osób Karakat powszechnie określane pneumatycznych, ze względu na obecność kół niskociśnieniowych, zapewniając doskonałą pełzanie drożności. Na bagna w błocie iw łóżkach rzek Karakata, wykonany własnymi rękami, są niezbędne, ponieważ mają doskonałą pływalność i zdolność do zmuszenia przejście. Takie maszyny są często wykorzystywane do wycieczek na polowanie lub rybołówstwo i bardzo imponujące odległości. W większości przypadków, domowe Karakata (z ich ręce zbierane od i do) przeznaczony jest do jazdy z prędkością do 70 km / h. Jest to dosyć, zwłaszcza ze względu na zły stan dróg lub w części, w przypadku ich braku.