657 Shares 5860 views

Jakie jest Twoje zachowanie może zniszczyć małżeństwo?

Choć nowe badania pokazują, że pozostając w związku małżeńskim – jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, ale to zadanie jest nieuchronnie skomplikowane i trudne. W każdym małżeństwie mamy zestaw powiązanych interakcji ról i obowiązków w domu, do emocjonalnych i seksualnych aspektów relacji. Twoja przyszłość jest faktycznie związana z partnerem na wiele sposobów.

Ale ta wspólna przyszłość nie może być przypadek, gdy para zatrzymany w niezdrowych zachowań. Wiele takich przypadków zaczynają zwracać się do psychologów. Eksperci twierdzą, że 60% par, które szukają pomocy, utknąć w jednej z dwóch toksycznych zachowań: konfliktami zamknięte i wrogie-zależną. Każdy z głośników jest szkodliwe dla relacji, a fakt, istnieje wiele różnych przyczyn.

Dynamika „konfliktom izolacji” jest zdefiniowane przez strach

Dla obu emocjonalnych ZWROTY partnerów przewyższa potencjalne korzyści z faktu, że będą omawiać problemy i starać się z nimi pracować. W rezultacie, spróbować zmienić siebie, aby być do przyjęcia dla swojego partnera, ponieważ w tym przypadku nie będzie cię odrzucić lub wyrzucić. Każda osoba w tej pary zagraża ich pragnienia i ich tożsamości – co sprawia, że jego osobowość.

Dynamika wrogie zależne jest określana przez konflikt

W tym przypadku, każdy partner uważa, że ma rację. Dlatego obaj partnerzy starają się brać wszystko pod kontrolą, podczas gdy oskarża drugiego. Podstawowym założeniem jest to, że jeśli można zidentyfikować problem w związku, to będzie łatwiej o tym rozmawiać z inną osobą, a to pomoże dostać ulgę.

Problemem jest to, że oba te zachowania dynamicznego są faktycznie mechanizm przetrwania, która powstaje, gdy para spędza coraz więcej czasu razem.

Rozwój stosunków

Większość par rozpocząć swój związek z tym, co chcą być ze sobą, chcą rozmawiać, a każdy reaguje na swojego partnera. Jak w systemie rozmówcy wartości zaczynają się pojawiać różne, każda osoba na poziomie odruchu próbuje poradzić sobie z nową sytuacją. Jeśli para konflikt zamknięte, nikt nie przyniesie do powierzchni sporu, ponieważ nie chcą pogłębić konflikt. W tym przypadku, partnerzy zaczynają narażają się na ryzyko.

Jeżeli związek rozwija, każdy partner będzie musiał przejść przez niewygodny proces różnicowania, gdzie każda osoba musi określić swoje wartości i przekazać je innym. Ale oba stragany uznają, że ich znaczący inny może mieć różne wartości, które nie pokrywają się z ich własnych. Skutkiem tego może być to przełom w związku lub rozdzielania.

Zróżnicowanie zaczyna się, gdy jedna osoba decyduje się podjąć ryzyko do powiedzenia, w pewnym sensie, zaczyna walczyć o swoje prawa. Partnerzy ci są zmęczeni narażania siebie, więc mówią: „Nie obchodzi mnie, muszę zacząć mówić, mimo że mój mąż mnie zostawić. Nie obchodzi mnie, czy mogę znaleźć sposób, by żyć na własną rękę. "