686 Shares 8909 views

Co trzeba wiedzieć, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wojna nazwano Patriotyczne

Dzisiejsi młodzi ludzie często nie rozumieją, dlaczego wojny światowej, o nazwie i nawet wielki. I czym różni się od drugiej wojny światowej? Może to bardzo różne wydarzenia historyczne, które nie przecinają się ze sobą? Jakie inne krajowe wojny były na rosyjskiej ziemi? I dlaczego są one tak nazywa?

Jest wiele spraw. Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy spojrzeć na historię Rosji.

Wojna 1812 roku

Każdy patriota powinien znać historię swojej ojczyzny. Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wojna nazwano Patriotyzm trzeba zrozumieć znaczenie tego słowa. W innym kraju, w którym dana osoba urodziła się i mieszka nazywa Ojczyzny. I wszystkie wojny, aby chronić swój kraj, nosić dumny tytuł.

W 1812 roku Napoleon zaatakował Rosję na celu podbić i zniewolić lud rosyjski. Ale mu się nie udało. W historii Rosji weszła tę wojnę jako Wojna 1812 roku. Naturalnie, dla Francji było inaczej. Nadal nie rozumiem, dlaczego nazywa się wojna światowa, to dlatego, że dla nich agresywny.

II wojna światowa

We wrześniu 1939 roku, w pierwszym dniu, nazistowskie Niemcy wraz z jego popleczników – Włoch, Japonii i niektórych innych krajach – uruchomiła pożar świata, w którym uczestniczyło 1,7 mld ludzi. Jest prawie osiemdziesiąt procent ludności świata. I bezpośrednio w armiach wszystkich opracowanych w krajach grozy walczyła prawie sto dziesięć milionów ludzi.

W 1941 roku Hitler zaatakował Związek Radziecki. W ten sposób nasza ojczyzna nazywano w tamtych czasach. A cała ludzie radzieccy wzrosła do obrony ojczyzny.

Ze strony nazistów była to wojna z podboju. Naziści pod wodzą Adolfa Hitlera nie rozumie, dlaczego wojna nazwano Patriotycznego. Wiele teraz argumentować, twierdząc, że była to akcja o wyzwolenie narodów terroru komunistycznego. Ale w rzeczywistości, z której ani uwolnienie nie było pytanie. Naziści byli po prostu stara się trzymać nowy podział ziemi, zniewolenia innych narodów.

Ale nasi ludzie prowadzili walkę wyzwoleńczą, aby bronić swojego kraju i innych krajach. Teraz rozumiem, dlaczego wojna 1941-1945 zwany Patriotyzm? Mimo to warto dobrze się uczyć, że nazwa imprezy zależy z czyjego punktu widzenia to rozważyć.

Zdradziecki atak w 1941 roku w Związku Radzieckim

Choć II wojna światowa szalała już na ziemi, ludzie radzieccy był przekonany, że Hitler nie odważyłby się wkraczać w naszej ojczyźnie. Zwłaszcza między ZSRR a Niemcami został podpisany pakt o nieagresji.

Jednak Hitler złamał Vile. W nocy z 21 na 22 czerwca, odprawił imprezę ukończenia dla wszystkich, którzy ukończyli studia w szkole. Nikt nie może myśleć, że to o świcie po takie wspaniałe strzały thunder wakacje spadnie z nieba bomb, wyleje krew. A jednak stało się. 22 czerwca 1941 roku o godzinie czwartej rano bez ostrzeżenia, Niemcy i sprawił, że zdradziecki atak na ZSRR. Natychmiast ogromny obszar, od Karpat i Morza Bałtyckiego, wojska hitlerowskie przekroczyły granicę naszego kraju.

Naziści planowali zniszczyć kulturę rozległym kraju i jego mieszkańców, aby obrócić w niewolników, która będzie działać na Niemcy. Najeźdźcy bombardowane miasta i gminy, linii kolejowych, portów, lotnisk i dworców kolejowych. Bardzo wielu ludzi, w tym dzieci, osób starszych i kobiet, zginęło w najokrutniejszy sposób: spalono żywcem, pochowany, strzał, rozdarty.

Ale ludzie nie chcą zrezygnować. Nawet najmniejsze osady bohatersko broniła. Wiele pięknych pieśni o wyczynach nieznanych żołnierzy wpadł ludzi. „Nieznany wieś w bezimiennych wysokościach” położyć głowy bohaterów, których pamięć będzie żyć wiecznie. Dlatego wojna 1941-1945 nazywany World. Po tym wszystkim, ludzie radzieccy walczyli o ich ojczyźnie.

Wojna nie jest gra, to śmierć i ból …

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego Wielkiej Wojny Ojczyźnianej był nazywany „Świat”, to sprawia, że w tamtych odległych strasznych lat. Nie zwalniaj przyszedł na ZSRR, a straszny potwór pod nazwą „faszyzmu”, nienasycony i brutalne. Dla niego nic nie było święte.

Naziści szalał na terytoriach okupowanych, jak gdyby sami nie byli ludzie. Ogromna część ludności została podjęta i więziony w obozach koncentracyjnych. Nie okrucieństwa najeźdźców były szczególnie wyrafinowane. Dzieci wziął transfuzja krwi rannych obsadzone straszną chorobę i za nimi. Nawet próba utworzenia nowego podmiotu, który byłby nosicielem genu ludzkiego i zwierzęcego, wykorzystując swoje nieludzkie eksperymenty więźniów.

Nie tylko krajowych, ale także Wielki

Poszliśmy do przodu, nie tylko mężczyźni w wieku poborowym. Wolontariusze po prostu zalane wszystkie elementy, które są zaangażowane w mobilizacji. Chodzenia i osób starszych i bardzo młodych chłopiec i dziewczynka. Były też szanowni starsi, i zasmarkany bachory. Są to pierwszy raz ścigał domem mamma pod lamówką. „Bez tej wojny będzie przeklęty!” – wszystko zostało powiedziane.

Jednak po pierwszych dwóch latach stało się oczywiste: kres tych okropności nie przyjdzie szybko. I pamiętaj o starych, ale dzieci, które są tak chętni do walki na początku wojny. Teraz stało się jasne, że każda para rąk jest cenny. Dwunastoletni chłopiec stał obok maszyn ze starszymi chłopów i kobiet. Wspólnie pracowali osiemnaście godzin dziennie, produkujących amunicję i sprzęt wojskowy.

Tak zjednoczeni przeciwko faszyzmowi, był w stanie usunąć ich ziemię od faszystowskiej cholerę naszej ojczyzny. Ale to nie powstrzymało Armię Czerwoną tam. Doszliśmy do zbiorników Berlin radzieckich na drodze oczyszczenia i innych krajach od faszystowskiego jarzma. Wielki przyczyną naszego kraju dokonał. Ogromna liczba osób uratowanych, różnych narodowości i wyznań. Dlatego wojna zwana Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.