667 Shares 4366 views

GAZ-33081: dane techniczne samochodów

Zapewne każdy z nas pamięta o istnieniu legendarnego terenowego samochodu zwanego „66. trawniku.” Właściwości jego drożności i przeżycia na drogach, można mówić godzinami, ale dzisiejszy artykuł będzie poświęcony następcy samochodu terenowego. Nazywa się GAZ-33081. specyfikacje techniczne, zużycie paliwa oraz wartość samochodu – w dalszej części tego artykułu.

cecha

GAZ-33081 jest medium duty ciężarówki terenowe, zdolny do pracy w najtrudniejszych warunkach. Jak pokazują wyniki badań, ta maszyna jest w stanie poruszać się zarówno na pustyni i na dalekiej północy w temperaturach od Plus do minus 50 ° C został opracowany GAZ-33081 specjalnie na potrzeby armii rosyjskiej i dla organizacji działających w cross-country. Opracowany model dostanie uniwersalny samochód, który jest w stanie przejść przez najtrudniejszy teren. Warto zauważyć, że na podstawie pojazdu wyprodukowanego nie tylko dostawcze plandeki i boczne, ale także ze nadwoziem izotermicznym, czołgów, a także inne maszyny rolniczej, budowlanej i olejowych firm.

projekt

Zewnętrznie samochód jest absolutną kopią wersji benzynowej GAZ-3307. Można stwierdzić, że modyfikacja 33081 – hybryda dwóch samochodów – GAZ-66, 3307. W pierwszej ramce i podwoziem pobrano z drugiej – korpus i kabinę. Konstrukcja ciężarówka nie jest żadnych wyraźnych lub części specjalne. Wszystkie elementy są dość proste, i dotyczy to nie tylko obce, ale także część techniczną. Ale co to jest GAZ-33081 „Dane Huntsman”, będziemy wyjaśniać trochę później, ale teraz przejdźmy do salonu.

kabina

Wewnętrzna konstrukcja maszyny, jak i wyglądu, nie różni się wiele od wnętrza ciężarówki GAZ-3307. Wszystkie instrumenty wskaźnika wykonane są w okrągłej formie, przynajmniej na desce rozdzielczej i elementów zbędnych rzeczy.

Należy zauważyć, że modyfikacja „Sadko” pochodzi z przenośnika z uaktualnionym systemu ogrzewania i wentylacji. Sama kabina może być wykonywane w dwóch odmianach i być dwu- lub pięć stanowisk (przykładem może być model 33081, gazowy „Huntsman”). Dane pozwalają jej pracę silnika pojazdu w dowolnym miejscu na świecie, zawsze w kabinie jest utrzymywana temperatura zera.

Ale wracając do salonu. Fotel kierowcy posiada mechaniczną regulacją w dwóch kierunkach. Jest wyposażony w poduszkami bocznymi i trzypunktowego pasa bezpieczeństwa.

Konstrukcja deski rozdzielczej w porównaniu z 66. „trawnik” znacznie się poprawiła. Cieszę się, że obecność przełącznika w kolumnie kierownicy i nowego panelu zestawu wskaźników, informacji, która jest łatwa do odczytania.

Wśród przyjemnych rzeczy należy zwrócić uwagę na obecność wieszaków, boczne kieszenie i jasnym lampy pokojowej. Być może jedyną wadą wewnątrz – to jest ogromny ogromne koła. W obecności średnicy hydraulicznej wspomagającego może być zmniejszona o połowę. Nawet w żadnym poręczy w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania. Z nich, zgodnie z kierowców, aby dostać się do wnętrza byłoby znacznie wygodniejsze. Nawiasem mówiąc, na 66. „trawnik” w kokpicie były poręczami.

Wymiary i luz

W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, modele 3307 i 3309, napęd na wszystkie koła „Sadko” i „Łowca” nie są wydłużone modyfikacje. Ich standardowe wymiary: długość 6,43 m, szerokość – 2,34 m, wysokość – 2,52 m.

Wymiary tych platform ładunkowych: 3,39 x 0,51 x 2,145 m (długość / szerokość / wysokość, odpowiednio). Oni też są takie same dla wszystkich wersji samochodu GAZ-33081. Charakterystyka techniczna silnika i niskiej masy własnej sprawiają, że najlepszy koła quad w Rosji. Szczególną uwagę należy prześwit. Prześwit wynosi 31,5 cm. Jest to wystarczające do pokonania strome zjazdy, wspina, jak również wszelkie zabrudzenia i wyboistym terenie.

GAZ 33081: Specyfikacje

Diesel – jedynym paliwem, które prowadzi do napędzania pojazdu. GAS-33081 wyposażony jest w dwa rodzaje silników. To może być D-Ming 245 lub Yaroslavskyy YaMZ-534. Oba są czterocylindrowy silnik.

Objętość pracy silnika D-245 jest 4,75 litra. Maksymalny moment obrotowy przy 2400 obrotach na minutę wynosi 413 N / m. Maksymalna moc urządzenia – 117 koni mechanicznych. To wystarczy, aby przyspieszyć samochód, załadowany z dwóch ton ładunków do 100 kilometrów na godzinę (na utwardzonej drogi). Ale także na drogach, to silnik nie jest na próżno. Jeśli nie dla doskonałych parametrów technicznych, GAZ-33081 „Sadko” było prawie tak popularne jak jest teraz.

Jeśli chodzi o jednostkę Jarosław YaMZ-534, który jest dostępny w niektórych wersjach samochodu GAZ-33081, specyfikacje są to. Całkowita objętość robocza wynosi 4,43 litra, maksymalna moc osiąga 135 KM. Moment obrotowy przy 2300 obrotach na minutę – 417 N / m. Ze względu na większą masę nośności danych paszportu pojazdu mechanicznego została zredukowana do poziomu 1500 kg. Ale doświadczenie pokazuje, że nawet z maszyną obciążenia trzech ton radzi sobie z polnej drogi. Jedyną negatywną odnośnie strony technicznej jest brak wyciągarki. 66 minut „trawnik” jest zainstalowane fabrycznie, ale wersja cywilna „Sadko” trzeba uaktualnić siebie.

Nie zapomnij programistom i środowiska. Toksyczność wyczerpuje zarówno napęd w pełni spełniają normy środowiskowe „EURO-4.” Średnie zużycie paliwa w tym samym czasie – 23 litrów na 100 kilometrów. To jest prawdziwa konsumpcja ciężarówki GAZ-33081. Charakterystyka techniczna maszyny są zawsze na wierzchu.

PPC

Niezależnie od rodzaju silnika Gorkiego Terrain Vehicle obsadzone przez pięciobiegową manualną skrzynią biegów zsynchronizowana. Optymalny dobór przełożeń oraz obecność pełnego napędu włączyć maszynę do transportu ładunków w każdych warunkach pogodowych w każdej temperaturze. Ponadto, pojazd jest wyposażony w dwustopniowy skrzynki rozdzielczej i odbioru mocy. Wszystko to wraz z 31-centymetrowym prześwitem pozwala pokonać strome zbocza (do 31 O) i głębokich brodów bez problemów.

koszt

Jaka jest specyfikacja GAZ-33081, dowiedzieliśmy się o koszt ciężarówek na rynku pierwotnym. Początkowy koszt samochodu „Sadko” w Rosji wynosi 847 000 600 rubli. Za tę cenę nabywca jest proszona o napęd na tylne koła podwozia z wspomaganiem kierownicy i ABS. Najdroższa opcja można kupić w cenie 187 000 rubli. W tej cenie oferowany jest napęd na wszystkie koła „Sadko” z silnikiem D-245, Power, ABS i platformy bocznym. GAZ-33081 – dane techniczne mówią same za siebie!