701 Shares 4679 views

Lek „Celestoderm”: instrukcje użytkowania

Farmakologiczne działanie kremu „Celestoderm” leży w jego antyalergiczne, przeciwzapalne, anty-świądu efektów. On jest dobrze tolerowany, wchłania się szybko, a w razie potrzeby można łatwo zmyć wodą.

Wskazania do stosowania ręcznego „Celestoderm” Instrukcja przygotowania daje następujące:

  • wyprysk (neyroallergicheskogo geneza choroby skóry, która charakteryzuje się swędzeniem i zapalenie wyciek)
  • zapalna choroba skóry, tzw zapalenie skóry,
  • odbytowo swędzenie (świąd, występujące na powierzchni zewnętrznej wokół genitaliów i odbytu)
  • nerwowa (ze względu na naruszenie choroby skóry funkcji OUN)
  • zapalenie skóry słoneczna,
  • łuszczycy i innych chorób skórnych.

Instrukcja lek „Celestoderm” Instrukcja zaleca się następująco: skóry lub błon śluzowych należy smarować dwa – trzy razy w ciągu dnia. W razie potrzeby, powierzchnia poddawana obróbce tych preparatów medycznych, mogą być stosowane wodoodporny bandaż.

przy użyciu ręcznego „Celestoderm” Instrukcja przygotowania daje następujące działania niepożądane występują czasem. Intensywne długotrwałe leczenie kortykosteroidami o wysokiej aktywności może spowodować lokalne zanikowych (ich wyglądu związane z zaburzeniami siły tkanki) zmiany struktury skóry, na przykład, rozstępy, ścieńczenie skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych położonych blisko pod powierzchnią skóry (przedłużenie prześwitu). Większość z tych objawów w miejscu stosowania opatrunków okluzyjnych , aw przypadkach, gdy jest stosowana maść do skóry fałdy.

Przeciwwskazań do stosowania „Celestoderm” instrukcji preparat do stosowania tych wykazów: trądziku młodzieńczego i różowy, ogniska pierwotnego wirusowych skóry (na przykład, ospy wietrznej lub opryszczki), zwiększona wrażliwość na lek lub do całego preparatu jako całości.

Zastosowanie tego leku nie jest zalecany do leczenia pierwotnych powierzchniowych infekcji grzybiczych (trichophytosis, kandydoza), jak i zakażeń bakteryjnych (powierzchownych chorób zapalnych – liszajec, znamienny powstawania wrzodów które zasyhaya tworzą skorupę). Również nie oznacza stosowany w leczeniu narządów płciowych i odbytu świąd (swędzenie w okolicy odbytu i narządów płciowych). Inne przeciwwskazania do stosowania leków – dermatozy te dzieci, które nie zostały jeszcze obrócił lat, w tym pieluszkowe i skóry; ciąża.

Lek jest dostępny w postaci kremu lub maści w probówkach o pojemności pięciu i piętnastu ml. Lek należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Substancja czynna – stężenia betametazonu jednej dziesiątej procenta.

Warto wspomnieć o innej postaci leku, który jest nazywany „Celestoderm z garamitsinom”. Instrukcja opisuje jak to kombinacja leków składający się z glikokortykosteroidu i gentamycyny, antybiotyku o szerokim spektrum działania. Lek ten ma przeciwświądowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i efekt anty-alergiczną.

Spektrum wskazań do stosowania jest znacznie szerszy niż jego poprzednik. Obejmuje alergiczne i zapalne dermatozy powikłane zakażenia wtórnego, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, wyprzenia, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie skóry, popromienne zapalenie skóry słonecznego, swędzenia w zewnętrznych narządach płciowych i odbytu oraz świądu starczego.

Na preparat „Celestoderm z garamitsinom„Opinie w internecie w większości pozytywne.