366 Shares 4572 views

Askin Ice Cave: opis, położenie, nowoczesne problemy pomnik przyrody

Położony na zboczu grzbietu Uraltau (Baszkirii), uderza figur lodowych w porównaniu do innych jaskiń ma bardzo skromne rozmiary, ale mimo to jest bardzo popularne wśród turystów.

Askin Ice Cave – geologiczny zabytek o znaczeniu krajowym, które jest podziemne królestwo sto metrów i przechowywane w jego sercu stalagmitów lodowych. Że stają się one przedmiotem zainteresowania odwiedzających pochodzących z różnych części Rosji.

miejscowy punkt orientacyjny

Przy wejściu do wspaniałego królestwa lód reliktowego lodowca, nie boi się gorące słoneczne dni i stał się wizytówką podziemnych labiryntów.

Askin jaskinia lodowa, która ma strukturę typu worek w kształcie, znanej z pięknej łukowatym wejściem, które jest w sali lód strome zejście, wyposażona w schody dla wygody użytkowników.

Nie tylko są różne formy stalaktytów nie jest reprezentowane w grocie! Wysokość wiele z nich osiąga około 10 metrów, i to przysmaki paralizator i fascynuje.

Zjawiskiem unikalnym w grocie

Wysoki słup lodu, prawie osiągając pułap zaśnieżoną, stał się prawdziwym klejnotem jaskini. O nazwie „Królowa Śniegu”, zaskakuje swoją mocą i odgrywa błyszczącą powierzchnię na światło.

Dla pierwszych turystów czasowych złowionych w jaskini ogłusza jego akustyki: nawet niewielka dźwięk jest wzmacniany kilka razy. Powiedział w pół szeptem słowo zamienia się głośnym echem polifonicznej.

zainteresowania naukowe

Znaczny odsetek jest ASKIN jaskinię lodową w świecie naukowym. Zatrudnia archeologów i geologów zajmujących się badaniami naukowymi. Dzięki ich wysiłkom, znaleziono zamrożone w lodzie ludzką czaszkę i kości dawnych zwierząt, które pozostają na zawsze w piekle.

Askin jaskinia lodowa: jak się tam dostać?

jaskinia Adres: Ufa, gospodarstwo Solontsy (Askin). Dla tych, którzy się na własną rękę, będzie służyć jako przewodnik wioskę Archangielska, która jest droga na drodze do wsi Beloretsk Maksyma Gorkiego, i Dawn Farm Solontsy – końcowy punkt trasy. Obok niego, dwa kilometry i jest poszukiwany jaskinię lodową Askin, opinie gości, które mogą być odczytane poniżej.

Jak droga przechodzi na mokro nawet w lecie wąwozu, istnieją duże trudności w oddawaniu. Na farmie nie jest strzeżony parking dla samochodów prywatnych, aby dotrzeć do groty przez piechotę. Można podzielić obóz turystyczny w polanie.

Opinie Gości lodu królestwo

Goście podziwiać oszałamiające widowisko jaskini, i twierdzą, że nic takiego nie widzieli. Formacja lód w cieniu pojawiają mistycznych figur tayaschimi ważne tajemnice.

Dorośli i dzieci jednakowo entuzjastycznie reaguje na uzasadnione stalagmity zdjęcia, które będzie trwać długo pamięć i ożywienia niezapomniany widok.

Porady podróży

Najlepszy czas, aby odwiedzić jaskinię – zimą, gdy lód rośnie niezwykłą postać, w której widzi się coś własnego, a na sklepieniach powstają spieki zdumiewającą różnorodność kształtów.

Latem, temperatura wzrasta w pewnym stopniu, podłoga się bałagan i utworzenie klarownego tracą kształt i znacznie mniejsze.

Na stromym zboczu przy wejściu, choć zainstalowane schodach, ale ona zawsze pokryte lodem i wygodne, buty antypoślizgowe jest bardzo poręczny. I zaopatrzyć się na bezpiecznej stronie dla bezpiecznego liny nie boli.

Goście twierdzą, że w jaskini jest bardzo zimno, więc należy dbać o ciepłej odzieży. Ponadto ciemne hale podkreśla ubogich i latarka pracy byłoby zbędne.

współczesne problemy

W 2016 roku, przeterminowane jest ogromny problem, który próbował rozwiązać lokalne władze. Znany na całym świecie ASKIN jaskinia lodowa wynajęta Bashkir Oddziału Towarzystwa Geograficznego, aby zapobiec zagrożenie zniszczenia lokalnych atrakcji.

Dawno odwiedzającym dostęp do niego nie był kontrolowany jeszcze kilka lat temu nie jest zainteresowany caver zorganizowana baza turystyczna wraz ze swymi przyjaciółmi w Solontsov. Zaprojektował przedmiotu leasingu nad i otworzył szlak turystyczny, próbując zorganizować strumienie odwiedzających jaskini.

Śledzić wszystko – kłopotliwe i prawie niemożliwe. Pozostały po kosza gości zamarza w lód, który jest bardzo trudny do następnie wyciąć, a czynsz jest zbyt drogie, a kosztuje dużo.

minimalizacja szkód

Nawet podniesienie temperatury grota o jeden stopień jest katastrofalne dla figur lodowych. Nie było potrzeby, aby zachować ekosystem dla przyszłych pokoleń, w tym celu podczas gorących miesięcy letnich, dostęp dla zwiedzających od kilku lat powinny być zakazane. Tylko wtedy będzie odzyskać klimat, który istniał w jaskini od samego początku.

Trwają negocjacje w sprawie przekazania wszystkich dokumentów Spółki i opracowali specjalny harmonogram wizyt w celu zminimalizowania uszkodzenia pomnika przyrody.

Mamy nadzieję, że jaskinia Askin lód, zdjęcia ilustrujące niesamowite piękno świata podziemnego, zachowa potężnie zdjęcie dla potomności.