573 Shares 2768 views

Jak wypełnić wkład atramentowy


Biorąc pod uwagę stosunkowo niski koszt drukarek, takie urządzenia można już uznać za niezbędny składnik komputera domowego. W związku z tym jest całkiem zrozumiałe, że wiele osób interesuje się sposobem ponownego napełniania kasety drukującej.

W niniejszym dokumencie omówimy tę kwestię szczegółowo w odniesieniu do modeli drukarek atramentowych, które drukują ciecz. Ogólnie opiszemy także, jak napełnić kasetę z drukarką laserową. Ta niesprawiedliwość jest uzasadniona: modele jet są tańsze od laserowych, a co najważniejsze, pozwalają na drukowanie w kolorze. Koszt kolorowych drukarek laserowych przeraża nawet osobę o przeciętnym dochodzie.

Zanim zastanowimy się, jak wypełnić pojemnik z tuszem, przypomnijmy sobie wewnętrzne rozmieszczenie tych modeli: dysze głowicy drukującej kontrolowane przez sterownik zgodnie z poleceniami komputera w ten czy inny sposób podają mikrocząstki papieru o ciekłej farbie o pożądanym kolorze. Farba sama w zbiornikach – naboje i jest stopniowo zużywa. Nowe naboje są drogie, ale jest wyjście – nauczyć się samemu napełniać kasetę.

Zajmie to:

– miejsce pracy (stół), pokryte grubą warstwą gazet, kartonu, filmu – wszystko, co nie pozwala na przypadkowe rozlanie farby, aby służyć jako wyjaśnienie relacji z krewnymi.

– Kilka kawałków czystej waty. Aby usunąć ewentualne smugi z kasety.

– Tanie rękawiczki z polietylenu (w nich kobiety farbują włosy). Z odpowiednią umiejętnością ta potrzeba zanika, ale początkujący, którzy nie chcą chodzić z rąk brudnymi farbą, lepiej je chronić.

– Kilka jednorazowych strzykawek na 5 ml – na strzykawce dla każdego koloru. Przy okazji, liczba kolorów różni się w zależności od modelu, ale zawsze co najmniej cztery (czarne, czerwone, niebieskie, żółte). Dowiesz się w instrukcjach.

– Banki z farbą. Powinien być odpowiedni do tego modelu i być odpowiedni (pigment, rozpuszczalny w wodzie).

Więc jak wypełnić wkład? Włącz drukarkę i otwórz pokrywę obudowy (zobacz instrukcje wymiany wkładów), w wyniku czego wóz przesuwa się do gniazda, co umożliwia wyjmowanie wkładów. Wyciągamy niezbędny i poszukajmy małej dziury na górnej pokrywie. Jest kilka, potrzebujesz mniej. Często jest ukryty pod naklejką. W strzykawce wkładamy farbę o niezbędnym kolorze, powoli wprowadzamy cienką igłę. Musi istnieć odległość między igłą a ścianami dla przepływu powietrza. Wewnątrz wkładu znajduje się materiał chłonny, więc igła musi się oprzeć podczas wkładania. Na dole wkładu pozostawia się co najmniej 1 cm dalej, każda ilustruje sposób napełniania kasety. Powoli wycisnąć tusz. Zwykle 1,5-2,5 "kostki" (zależy od pojemności pojemnika i pozostałej części atramentu). Pozostaje przywrócić je do drukarki.

Kilka zasad:

– W przypadku wkładu, który łączy kilka zbiorników z tuszem, konieczne jest dopasowanie otworów w Internecie. W przeciwnym razie można mylić kolory i trzeba będzie spłukać kartridż.

– Zaleca się spłukiwanie pojemnika specjalną cieczą, ponieważ nie zaleca się mieszania różnych farb. Zakazane jest włożenie do naboju, w którym były rozpuszczalne w wodzie atramenty, ich typ pigmentu (i odwrotnie) bez płukania.

– Czasami są naboje do nabojów, które nie działają po tankowaniu. Licznik w nich musi być zresetowany lub wymieniony w oryginalnym "zamrożonym" (znanym z firmy Epson).

W modelach laserowych zamiast atramentu używany jest toner – specjalny proszek. Czasami można napełnić pojemnik wewnętrzny tonerem przez dostarczony otwór (delikatnie zasnąć). Ale częściej bez demontażu ciała nie może. Wszystkie modele są unikalne, więc nie ma sensu opisywać procesu. Ważne jest, aby pamiętać, że toner ma trwałość i nie powinien mieć grudek, a ponadto proszek jest rakotwórczy, więc po raz kolejny lepiej nie oddychać.