390 Shares 5641 views

Znieczulenie ogólne: rodzaje i przeciwwskazania

Znieczulenie (narkoza) podczas danej interwencji chirurgicznej, może być dwojakiego rodzaju:


 • miejscowy – pacjent jest przytomny, znieczula się tylko jeden obszar ciała, gdzie odbędzie się ta operacja;
 • ogółem – pacjent jest zanurzony w głębokim śnie leków.

Znieczulenie ogólne i lokalny jest równie znaleźć miejsce w nowoczesnej medycynie. Środek miejscowo znieczulający jest izolowana znieczulenie podpajęczynówkowe i zewnątrzoponowe. W tych przypadkach, pacjent jest przytomny, ale nie właścicielem jego dolna część ciała jest całkowicie zdrętwiała i tracą wrażliwość. Znieczulenie ogólne znieczulenie jest często nazywany.

Koncepcja znieczulenia

Znieczulenie – ogólne znieczulenie; w języku greckim oznacza „drętwienie” „drętwienie”. Jego znaczenie polega na tym, że za pomocą leków mieć wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i całkowicie blokuje impulsy nerwowe, że wysyła. W wyniku wszystkich reakcji człowieka są spowolnione i jest zanurzony w tzw snu polekowego.

Ten sen nie można porównywać ze zwykłymi dziennego snu, gdy dana osoba może obudzić się przy najmniejszym szelestem. Kiedy sen medycznego u ludzi, w rzeczywistości, wyłączony przez jakiś czas prawie wszystkich istotnych systemów, oprócz układu krążenia.

prenarcosis

Przed znieczuleniu ogólnym pacjent musi przejść specjalne szkolenie – premedykacji. Prawie wszyscy ludzie mają skłonność do przeżywania niepokój lub strach przed operacją. Stres spowodowany lękiem, może mieć negatywny wpływ na przebieg operacji. Pacjent w tej chwili istnieje ogromna adrenaliny. Prowadzi to do nieprawidłowego działania najważniejszych narządów – serca, nerek, płuc, wątroby, która jest obarczona powikłaniami w czasie eksploatacji i po jej zakończeniu.

Z tego powodu, anestezjolodzy uznają to za konieczne, aby uspokoić mężczyznę przed operacją. W tym celu powołał środki uspokajające charakter – jest to tzw premedykacji. W operacji, zaplanowanych z góry, premedykacja przed spędzić noc. Co do awaryjnych – jest położony na stole operacyjnym.

Osiągnięcia gatunków oraz etap ogólnego znieczulenia

Znieczulenie ogólne odbywa się w trzech etapach:

 • Indukcja znieczulenia lub indukcji – przeprowadzono jak tylko pacjent na stole operacyjnym. Wszedł preparaty medyczne, zapewniając głęboki sen, pełen relaks oraz ulgę w bólu.
 • Znieczulenie Konserwacja – anestezjolog musi dokładnie obliczyć ilość potrzebnych leków. Podczas operacji, stale utrzymywane pod kontrolą wszystkie funkcje pacjenta: ciśnienie krwi mierzone, monitorowane na częstość akcji serca i oddechu. Ważnym wskaźnikiem, w tym przypadku mają serca oraz ilości tlenu i dwutlenku węgla we krwi. Anestezjolog powinien być świadomy wszystkich etapach pracy i czasu jego trwania, tak że mógłby, jeśli to konieczne, dodać lub zmniejszyć dawkę leków.
 • Przebudzenie – z narkozy. Anestezjolog jest dokładne obliczenie ilości narkotyków także w celu doprowadzenia pacjenta w czasie głębokiego snu leków. Na tym etapie, leki muszą zakończyć swoje działanie, a człowiek zaczyna się obudzić delikatnie. Obejmuje ona wszystkie narządy i układy. Anestezjolog nie pozostawia pacjenta tak długo jak on w pełni wchodzi w świadomości. oddychania pacjent powinien stać się niezależnym, ciśnienie krwi i puls ustabilizuje, odruchy i napięcie mięśni, aby całkowicie przyjść do normy.

Znieczulenie ogólne ma następujące etapy:

 • znieczulenie powierzchniowe – zanika wrażliwość dotykową, nie czuje się próg bólu, ale są odzwierciedleniem mięśni szkieletowych oraz narządy wewnętrzne.
 • Znieczulenie Light – rozluźnia mięśnie szkieletowe, większość znika refleks. Lekarze istnieje możliwość operacji lekkich powierzchniowych.
 • Pełne znieczulenie – rozluźnienie mięśni mięśni szkieletowych, zablokowane niemal wszystkie odruchy i systemów, oprócz układu krążenia. Staje się to możliwe do przeprowadzenia operacji o dowolnej złożoności.
 • Ultra-głębokie znieczulenie – można powiedzieć, że ten stan między życiem a śmiercią. Zablokowane niemal wszystkie odruchy, mięśnie są całkowicie zrelaksowany jak mięśniach szkieletowych i gładkich.

Rodzaje znieczulenia ogólnego:

 • maska;
 • dożylne;
 • ogólnej.

Okres adaptacji po narkozie

Po pacjenta poza znieczuleniem ogólnym dla jego stanu przez lekarza prowadzącego. Powikłania narkozie są rzadkie. Po każdej operacji ma swoje wskazania. Na przykład, jeżeli operacja została przeprowadzona na brzuchu, czas nie może pić wodę. W niektórych przypadkach jest to dozwolone. Kontrowersyjna dzisiaj jest kwestia mobilności pacjentów po zabiegu. Kiedyś było tak, że osoba w okresie pooperacyjnym jest pożądana, gdyż możliwe jest, aby być w łóżku dłużej. Obecnie zaleca się, aby wstać, aby poruszać się niezależnie przez dość krótki okres czasu po operacji. Uważa się, że przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia.

W każdym razie, pacjent powinien słuchać zaleceń lekarza, w przeciwnym wypadku odzysk może być opóźnione.

Wybór metody znieczulenia

Dla procesu ulgi ból jest odpowiedzialny anestezjolog. On, wraz z chirurgiem a pacjentem, aby zdecydować, jaki rodzaj znieczulenia, aby dać pierwszeństwo do konkretnego przypadku. Wybór metody znieczulenia zależy od wielu czynników:

 • Wielkość planowanego zabiegu. Na przykład, usunięcie kret nie wymaga znieczulenia ogólnego, ale operację narządów wewnętrznych pacjenta – jest to poważna sprawa i wymaga głębokiej i długotrwałej leki snu.
 • stan pacjenta. Jeżeli pacjent jest w stanie ciężkim lub przewidywane jakiekolwiek powikłania zabiegu, kwestia znieczulenia miejscowego nie może być.
 • Doświadczenie i wiedza chirurga. Anestezjolog wie o przebiegu operacji, zwłaszcza w przypadkach, gdy lekarz pracuje z nie po raz pierwszy.
 • Ale, oczywiście, anestezjolog w wyborze i przy braku przeciwwskazań zawsze wybrać metodę znieczulenia, który jest bliżej do siebie i w tej kwestii lepiej polegać na nim. Czy to znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – najważniejsze, że operacja zakończyła się sukcesem.

Instrukcje dla pacjenta przed operacją

Przed operacją zawsze odbywa się komunikacja między pacjentem i anestezjologa. Lekarz powinien zapytać o przekazanych wcześniejszych operacji, które uśpiono i pacjenta swego cierpiał. Ze strony pacjenta, bardzo ważne jest, aby poinformować lekarza o wszystko, nie brakuje żadnego szczegółu, ponieważ może wtedy odgrywać rolę w tej operacji.

Przed zabiegiem pacjent musi pamiętać chorób, które musiały zostać przeniesione w ciągu całego okresu jego życia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do chorób przewlekłych. Ponadto, pacjent powinien poinformować lekarza o leki, które jest on zmuszony do podjęcia w tej chwili. Jest możliwe, że lekarz może poprosić o wiele więcej dodatkowych pytań oprócz wszystkich wyżej wymienionych. Informacja ta jest niezbędna do niego w celu wyeliminowania nawet najmniejszego błędu w wyborze metody znieczulenia. Poważne powikłania znieczulenia ogólnego są rzadkie, jeśli wszystkie działania ze strony anestezjologa, a część pacjenta zostały przeprowadzone prawidłowo.

anestezja ogólna

Znieczulenie miejscowe w większości przypadków nie wymaga interwencji anestezjologa. Lekarze mogą samodzielnie wykonywać ten rodzaj znieczulenia. Oni po prostu odciąć miejsce chirurgii leków.

Przy znieczuleniu miejscowym jest zawsze ryzyko, że niewystarczająca ilość wprowadzanych leków i próg bólu jest odczuwalny. W tym przypadku, nie panikuj. należy zwrócić się do lekarza, aby dodać lek.

znieczulenie podpajęczynówkowe

Gdy rdzeń (rdzenia) Znieczulenie jest wstrzykiwany bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Pacjent odczuwa jedynie zastrzyk. Po indukcji znieczulenia, cała dolna część ciała zdrętwiałe, tracąc wszystkie uczucia.

Ten rodzaj znieczulenia jest z powodzeniem stosowany w operacjach na nogach, urologii i ginekologii.

znieczulenie zewnątrzoponowe

W znieczulenia zewnątrzoponowego w obszarze pomiędzy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego cewnika, przez który można podawać środki przeciwbólowe.

znieczulenie zewnątrzoponowe jest czasami stosowany do łagodzenia bólu podczas porodu, a często – podczas długich operacji w dziedzinie ginekologii i urologii.

Co jest lepsze, znieczulenie zewnątrzoponowe lub ogólne? Jest dzisiaj bardzo kontrowersyjną kwestią. Każdy ma swoje własne argumenty w tej sprawie.

narkoza maski

Znieczulenie maski lub wziewne znieczulenia ogólnego wprowadza się do organizmu poprzez drogi oddechowe pacjenta. W tego typu znieczuleniu snu jest utrzymywana przez specjalny gaz, który anestezjologów podawanego przez maskę dołączonym do twarzy pacjenta. Jest on stosowany w łagodnych działań krótkoterminowych.

Jeśli używasz maski znieczulenia dla pacjenta ważniejsze – słuchać lekarza: oddech, gdy pyta, czy to, co mówi, odpowiadając na pytania zadane im. W przypadku znieczulenia maski pacjent jest łatwo wejść w sen, i tak łatwo go obudzić.

phlebonarcosis

Dla dożylnych leków znieczulających, które wywołują sen polekowego i relaks, wprowadza się bezpośrednio do żyły. To sprawia, że możliwe do osiągnięcia szybkiego efektu i wyniki jakościowe.

Znieczulenie dożylne mogą być wykorzystywane w wielu różnych operacji. On jest najbardziej powszechne w chirurgii klasycznej.

Znieczulenie ogólne z zwiotczenia wieloskładnikowych

Wieloskładnikowa ten rodzaj znieczulenia zwane, ponieważ łączy w sobie maski i znieczulenie dożylne. Oznacza to, że element o ogólnym znieczuleniu jak leki dożylnie i w postaci gazu przez układ oddechowy. Ten rodzaj znieczulenia pozwala na osiągnięcie maksymalnych wyników.

Rozluźnienie mięśni – rozluźnienie mięśni szkieletowych. Jest to bardzo ważne podczas interwencji chirurgicznej.

Znieczulenie wieloskładnikowa jest zalecany do operacji poważne i długoterminowe. Dziś, pod narkozą, więc działa na narządy jamy brzusznej, klatki piersiowej.

Znieczulenie ogólne. Przeciwwskazania

Dzięki zastosowaniu znieczulenia ogólnego, istnieją pewne przeciwwskazania:

 • niewydolność serca;
 • ciężka niedokrwistość;
 • zawał mięśnia sercowego;
 • zapalenie płuc;
 • Ostra nerek i wątroby;
 • astma;
 • padaczka;
 • antykoagulacyjne-;
 • choroby układu hormonalnego , takich jak nadczynność tarczycy, cukrzycę, choroby dekompensacją nadnerczy;
 • pełny żołądek;
 • ciężkie pod wpływem alkoholu;
 • brak anestezjologa, podstawowych leków i sprzętu.

Znieczulenie ogólne i lokalnym – są bardzo ważnymi elementami w nowoczesnej chirurgii. Żadna operacja odbywa się bez znieczulenia. W związku z tym, musimy oddać hołd medycynie, ponieważ nie każda osoba może przejść bolesny szok.