888 Shares 5962 views

Lek "Taufon" (krople do oczu): instrukcja

Lek "Taufon" jest produktem leczniczym stosowanym w leczeniu dystroficznych zmian siatkówki, dziedzicznego zwyrodnienia taperotynowego tego narządu, uszkodzeń rogówki, urazów, cukrzycy, starości, postaci promieniowania zaćma. Lek jest skutecznie stosowany w terapii jaskry otwartego w celu zmniejszenia wskaźnika ciśnienia wewnątrzgałkowego. Główną formą uwalniania leku są krople do oczu. Są czyste i bezwonne.


Lek "Taufon" (krople do oczu). Instrukcja: skład, farmakokinetyka

Jako część leku substancja czynna to tauryna. Składnikiem pomocniczym jest woda oczyszczona.

Lek po zakrężeniu w oczach jest prawie nie wchłaniana. W tkankach ludzkiego ciała składniki nie są poddawane procesom utleniania. Lek w postaci niezwiązanej znajduje się w mięśniach, wątrobie, mózgu, nerwowych, tkance serca, we krwi. Jest wydalany głównie z moczem.

Lek "Taufon" (krople do oczu). Instrukcja: farmakodynamika

Lek odnosi się do grupy aminokwasów będących strukturalnymi elementami hormonów peptydowych, białek tkankowych i innych związków wykazujących aktywność fizjologiczną. Substancja czynna odgrywa rolę neuroprzekaźnika w komórkach mózgu. Lek ma właściwości przeciwdrgawkowe, sprzyja poprawie procesów energetycznych, ma działanie kardiotropiczne, pobudza procesy napraw w błonach komórkowych.

Krople "Taufon". Instrukcja: sposób stosowania, dawkowanie

Lek na zaćmę mianowany jest w postaci zaszczepienia: dwa krople w obu oczach dwa lub cztery razy przez trzy miesiące. Kurs powtarza się z przerwą jednego miesiąca. W przypadku różnych urazów lek stosuje się w podobnych dawkach, ale okres spożycia zmniejsza się trzykrotnie. Z jaskrę otwartą o różnej genezie lek podaje się do worka spojówkowego dwa razy na dobę, pół godziny przed zakropliną krople do oczu.

Lek "Taufon". Przeciwwskazania

Wśród możliwych przeciwwskazań, tylko obecność nadwrażliwości na składniki leku.

Lek "Taufon" (krople do oczu). Instrukcja: interakcje leków

Istnieją dane, które potwierdzają zwiększoną skuteczność kropli w połączeniu z blokerami alfa w leczeniu jaskrę otwartego kąta. Ten efekt osiąga się dzięki zwiększeniu współczynnika odpływu, znacznemu obniżeniu produkcji wodnego humoru.

Lek "Taufon" (krople do oczu). Instrukcja: efekty uboczne, specjalne instrukcje

Jeśli nie zaleca się stosowania zalecanych dawek lub jeśli nie są one stosowane prawidłowo, mogą wystąpić reakcje alergiczne typu natychmiastowego, w celu wyeliminowania konieczności pilnego wycofania leku.

Ten produkt nie powoduje spalania podczas zaszczepienia. Stosowanie leku w okresie laktacji, ciąży, w leczeniu małych dzieci jest możliwe tylko w zależności od przepisanego lekarza. Krople nie wywierają żadnego wpływu na umiejętności zarządzania różnymi pojazdami, niebezpiecznymi mechanizmami. Nie ma danych dotyczących przedawkowania leków.

Ważne jest, aby wiedzieć, przechowywanie leku. Otwarte opakowanie powinno być używane nie dłużej niż cztery tygodnie. Maksymalny okres przechowywania leku wynosi dwa i pół roku. Po upływie tego okresu nie należy stosować produktu leczniczego. Jest wydawane bez recepty od aptek.

Lek ma pozytywne recenzje, które wskazują na wysoką skuteczność, szybki początek wyniku po zaszczepieniu do oczu i małym prawdopodobieństwie wystąpienia efektów ubocznych.